Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racjonalista poszukuje designera

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
08-02-2008 00:04Mariusz AgnosiewiczRacjonalista poszukuje designera
Paweł Walczewski napisał:

Cytat:
Strona richarddawkins.net a nawet i niektóre blogi są dużo nowocześniejsze niż racjonalista.pl. Racjonalista.pl powinna tętnić życiem w podobny sposób, być bogata w multimedia i system interakcji z czytelnikami - oceny artykułów i komentarzy do nich chociażby. Myślę, że jest dużo możliwości i głównie chodzi tu o zaangażowanie całego środowiska. By nie było kwestii typu czy się znajdzie tłumacz, czy się znajdzie informatyk, czy się znajdzie grafik itd. Jest nas więcej niż ta garstka najbardziej śmiałych


Doradźcie więc nam jak powinniśmy ulepszyć Racjonalistę? Jakieś ciekawe konkretne rozwiązania. A może znajdzie się jakiś designer, który zrobi coś lepszego z wyglądem Racjonalisty niż jest obecnie? Z góry dzięki
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Zyga (1539 punktów)
> [cytat]Strona richarddawkins.net a nawet i niektóre blogi
>są dużo nowocześniejsze niż racjonalista.pl.

Strona richarddawkins.net raczej nie jest najlepszym przykładem - wygląda jakby nie załadował się plik css.
Trudno jednak się nie zgodzić, że stronę przydałoby się troszkę odświeżyć wizualnie.

Najważniejsze aby strona wyglądała na "żywą". Na pierwszej stronie musi dziać się więcej, niż tylko kilka artykułów na tydzień. Użytkowników jest wielu, na forum dzieje się co nie co, komentarze pojawiają się pod artykułami, przewijają się różne newsy z innych stron... Trzeba by uczynić to bardziej widocznym. Obecnie przeciętna osoba trafiająca na stronę może pomyśleć że użytkowników tu niewielu i niewiele się dzieje.
Może rozbudować "ostatnio na forum" i wyświetlać też ostatnio komentowane lub najpopularniejsze.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Ale przeciez ostatnio komentowane sa pokazywane pod linkiem najnowsze strony: www.racjonalista.pl/index.php/s,12
Zyga (1539 punktów)
>...pod linkiem

No właśnie. Jest tu wiele rzeczy, ale większość z nich "ukryta".

Ważnym jest, aby nowy użytkownik, przy II wizycie, widział że na stronie dzieje się coś więcej niż zmiana kilku tematów na forum (te moim zdaniem też są za nisko, a już na pewno są ważniejsze od sondy). Pierwsza strona musi tętnić życiem. Nie mam na myśli zapchania jej bannerami flashowymi, (błagam nie dodawajcie flasha) ale wyciągnięcie jak największej ilości informacji, które zgodnie z przewidywaniami będą się często zmieniać a jednocześnie będą interesujące.

Obecnie najbardziej widoczne są artykuły. Są ważne ale zmieniają się na tyle rzadko, że nie trzeba im poświęcać głównego miejsca na stronie. Można je "zwinąć", a po kliknięciu rozwijać krótkie wprowadzenie (sajax/rozwijane divy) z odnośnikiem do całego tekstu.
Zamiast całej strony zajmie to wtedy 20-30 linii.

Trzeba dobrze się zastanowić co chcemy na pierwszej stronie pokazać nowym użytkownikom i co zrobić aby uprzyjemnić wizyty tym, którzy powracają.

Warto na pewno wyświetlać nowinki techniczne, naukowe itp.
zolv (1640 punktów)
>Ważnym jest, aby nowy użytkownik, przy II wizycie, widział że na stronie dzieje się coś więcej niż zmiana kilku tematów na forum (...). Pierwsza strona musi tętnić życiem. (...) wyciągnięcie jak największej ilości informacji, które zgodnie z przewidywaniami będą się często zmieniać a jednocześnie będą interesujące.

Dokładnie. Na pierwszej stronie powinny być wszystkie te rzeczy, które się zmieniają. Albo "racjonalistyczne wiadomości", ciekawostki, info o wątkach na forum itp (bardzo często zaglądam do ciekawostek na stronach PSR'u, często się zmieniają i są ciekawe)

>(...) Warto na pewno wyświetlać nowinki techniczne, naukowe itp.

j.w.

Ogólnie design strony niczego sobie. Mnie się podoba. Bez wodotrysków, które niczemu nie służą.


"Wszyscy mamy dwie matki: matematykę i nadzieję." - zolv
www.zolv.pl
Hawryl
"Może rozbudować "ostatnio na forum" i wyświetlać też ostatnio komentowane lub najpopularniejsze."
POPIERAM!
agnostyk
>"Może rozbudować "ostatnio na forum" i wyświetlać też ostatnio komentowane lub najpopularniejsze."
>POPIERAM!
********************
Hawryłko
.Skad sie tutaj wziąłes na tej stronie??
Też mi propozycja !(popieram)-znalazł sie
z genialnym pomysłem.Latające ptaszki są ci potrzebne?
****************
agnostyk
>Paweł Walczewski napisał:
> Cytat:
Strona richarddawkins.net a nawet i niektóre blogi
>są dużo nowocześniejsze niż racjonalista.pl.
>Racjonalista.pl powinna tętnić życiem w podobny sposób, być
>bogata w multimedia i system interakcji z czytelnikami -
>oceny artykułów i komentarzy do nich chociażby. Myślę, że
>jest dużo możliwości i głównie chodzi tu o zaangażowanie
>całego środowiska. By nie było kwestii typu czy się
>znajdzie tłumacz, czy się znajdzie informatyk, czy się
>znajdzie grafik itd. Jest nas więcej niż ta garstka
>najbardziej śmiałych

>Doradźcie więc nam jak powinniśmy ulepszyć Racjonalistę?
>Jakieś ciekawe konkretne rozwiązania. A może znajdzie się
>jakiś designer, który zrobi coś lepszego z wyglądem
>Racjonalisty niż jest obecnie? Z góry dzięki ************
*********************************Za duzo jest
robaczkow swiętojanskich wiadomego pochodzenia.
To jest zasadniczy balast mentalny utrudniający ten stan rzeczy
,ktory wiekszosc dyskusji sprowadza do rozmydlenia
tematu zasadniczego i to jest zakałą tej strony(racjonalista.pl)
a baranki boze w tym celują
>
agnostyk
Nic nie zmieniac.Strona jest swietna.Pamiętac o porzekadle
poznanskim,że lepsze często jest wrogiem dobrego.
Jak się unas coś zmienia to zwykle na gorsze.
Styl strony unikalny .Facet,ktory to opracował powinien
dostac wyroznienie.Szkoda ,ze nie znam nomen omen
tego faceta.Gdybysmy byli w Angli to ta strona byłaby
niezmieniona np przez kilkset lat.
Tylko glupcy-jak małe dzieci lubią czeste zmiany we
wszystkim co nas otacza.
Częste zmiany cechują zawsze 1/2 głowkow.
************************************
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Facet, ktory to opracował

Dziewczę
agnostyk
>>Facet, ktory to opracował
>Dziewczę
************czyzby dziewczę ?
To niemożliwe,chyba ,ze tato jest db.informatykiem.
Ten stan rzeczy podważa moj pogląd nt.
kobiet w swiecie.Jeżeli dziewczęta potrafią robić
takie Rzeczy,no to chwała Jej.Gratuluję! To jest strona
bliska doskonałosci informatycznej.Nie ma nic lepszego
w polskim internecie.,,,,,,,,,,,a czy też jest ładna?
Koniec Swiata !To juz zaczyna się początek konca
dominacji rodzaju męskiego !
Smutne.
*******************
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
>Facet, ktory to opracował
Dziewczę

Facet czy dziewczę - żadna różnica, jak mawiają biseksualiści.
Strona jest świetna, ja bym nic nie zmieniał.
No może poza wyciągnięciem "sietboksa" na wierzch. Ale o tym piszę już od dawna.

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
aenigma (455 punktów)
>No może poza wyciągnięciem "sietboksa" na wierzch. Ale o tym piszę już od dawna.
TAK! Popieram rękami i nogami!
G.K. (1679 punktów)
>Doradźcie więc nam jak powinniśmy ulepszyć Racjonalistę?


Uważam, że obecny wygląd Racjonalisty jest najlepszym kompromisem między czytelnością, elegancją i atrakcyjnością wizualną. Nie wydaję mi się, żeby takiej stronie jak ta potrzebne były "wodotryski", masa bajerów w javie i flashu. Można by spróbować zrobić stronę od nowa, całą we flashu, z ładnymi przejściami między podstronami, dość prostą, przejrzystą i elegancką i nowocześnie wyglądającą.

Forum, jeśli się nie mylę, to nie jest żaden gotowy szablon, tylko coś zrobionego przez webmastera ? Mi takie odpowiada i wystarczy, jednak chcecie, żeby wyglądało ono na bardziej "żywe", to przydałoby się wystawić shoutboxa na wierzch, pokazać listę zalogowanych użytkowników, statystyki ilu jest zarejestrowanych itp. Te wszystkie statystyki i dałbym w stopce na dole strony na forum.

Nowy dział - multimedia. Najpierw potrzebne są takie osobowości jak Pat Condell, a wierzę, że takich ludzi mamy. Na początek można dać linki do filmików na Youtube ze wstawionym przez nas tłumaczeniem.
Pandorra (1289 punktów)
>[...]a nawet i niektóre blogi są dużo nowocześniejsze niż racjonalista.pl.

Nie blogi, ale "blogaski". Mają migające gwiazdeczki, misie z kokardką, które machają łapką i filmiki czy flashe z rozwijającymi sie kwiatkami. A wszystko po to, żeby nie było widać pustki intelektualnej (intelekt to słowo zdecydowanie na wyrost) i braku jakichkolwiek myśli.
"Racjonalista" naprawdę nie musi się podpierać takimi ozdóbkami, które odciągają uwagę od tematu i męczą oczy migotaniem i ogólnie zniechęcają.
Proszę, nie zmieniajcie niczego. Jest to fajna (polonistka by mnie za to słowo ukrzyżowała), graficznie spokojna strona i oby taka została.


Nie pytaj co rząd może zrobić dla ciebie. Pytaj jak możesz temu zapobiec
08-02-2008 16:44 
 0 na 2
Thorvoy (6588 punktów)
Zgadzam się całkowicie. Racjonalista nie potrzebuje masy zbędnych bajerów. Strony są czytelne, przejrzyste i wystarczająco schludne, by lepiej przykuć wzrok niźli przećpane kolorkami wspomniane "blogaski" i im podobne. Inna sprawa, że twierdziłem to samo o poprzednim layoucie, a teraz nie wiem, czy pogodziłbym się z jego przywróceniem.

No, nic. Póki co jest dobrze i nie widzę powodu, by zmieniać cokolwiek.
ofensywa_racjonalistyczna_XXI_wieku (29 punktów)
(zablokowany)
lepiej zachowac pierwotny wyglad racjonalisty.pl,starsi już,byli partyjniacy się nie połapią w nowościach.
asriel
wygląd strony jest bardzo dobry tylko trudno czasem coś znaleźć, na przykład dzisiaj trafiłem na archiwalne numery przedwojennego Racjonalisty ale przez link z wikipedii,
szukając tego bezpośrednio przez racjonalistę.pl to bym na pewno nie znalazł
webmaster (moderator)
ASADO
Kilka dni temu zastanawiałam się nad stroną estetyczną racjonalisty i stwierdziłam, że bardzo mi się podoba - jest oryginalna, czytelna i nie jest przkombinowana. Ja bym nic nie zmieniała

Pozdrowienia
agnostyk
>Kilka dni temu zastanawiałam się nad stroną estetyczną racjonalisty i stwierdziłam, że bardzo mi się podoba - jest oryginalna, czytelna i nie jest przkombinowana. Ja bym nic nie zmieniała
>Pozdrowienia
************
Nic nie ruszać bo się przeniosę do "wiara.pl"
********************************
lipschitz (1674 punktów)
Dla mnie strona jest wzorowa. Prawdopodobnie mógłbym w tym układzie graficznym i kolorystycznym czytać tutaj całe książki.

Nie wyklucza to jednak rozbudowy, ale według mnie lepiej, aby był to zbiór różnych niezależnych serwisów, podobnie jak to ma miejsce w większych portalach, gdzie główna strona nie ulega wielkim rewolucjom natomiast na poboczach kwitną różne serwisy tematyczne. Być może dobrym pomysłem byłoby "wchłanianie" niezależnych obecnie witryn, które mają już swoich webmasterów i którzy być może chętnie by pokazali się właśnie w tej społeczności. Niekoniecznie muszą to być także serwisy z tych poważnych, racjonaliści także miewają jakieś rozrywki.
placownik (17853 punktów)

   Strona www.racjonalista.pl/index.php/s,40 w części dotyczącej katalogu i rankingu stron WWW jest praktycznie "puszczona".

   Jeszcze gorzej wygląda www.racjonalista.pl/index.php/s,40/k,1 . Szczęście, że mamy alfabet. Dzięki temu możemy twierdzić, że zgromadzone tu linki są "uporządkowane". Warto zabrać się za ten nieplewiony ogród. Wytyczyć jakieś ścieżki, powyrywać chwasty, zadbać o odpowiednią ekspozycję najcenniejszych roślinek.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
LEGION. (3161 punktów)
Mam dość ludzi, którzy piszą choć nie mają nic do powiedzenia. Czas na zmiany: na forum pisać wolno tylko zalogowanym .

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365