Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prezent dla racjonalistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
23-12-2008 12:18Mariusz Agnosiewicz (moderator)Prezent dla racjonalistów
Kalendarz Ateisty Racjonalisty na 2009 przygotowany przez współpracownika Racjonalisty dla naszych czytelników. Można sobie ściągnąć i wydrukować...

[Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

matragon (2557 punktów)
>Kalendarz Ateisty Racjonalisty na 2009 przygotowany przez współpracownika Racjonalisty dla naszych
>czytelników. Można sobie ściągnąć i wydrukować...
>[Załącznik]

Jak dla mnie - za mało kobiet w tym kalendarzu ...
A przecież parę urodziwych racjonalistek by się znalazło

P.S. A tak całkiem serio - gratuluję pomysłu !


Michał 'matragon' Worgacz

NON SERViAM
Kuri23 (183 punktów)
>Jak dla mnie - za mało kobiet w tym kalendarzu ...
Myśle ze nawet więcej niż pare urodziwych racjonalistek heh Ale pomysł niezły owszem owszem całkiem dobre podejście nie każdemu podobają się ,,powszechne"kalendarze z tym wszystkim.
glingor (640 punktów)
Brak rocznic, jak choćby zbliżająca się rocznica Karola Darwina


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
plodzien (7378 punktów)
> Kalendarz Ateisty Racjonalisty na 2009 przygotowany przez współpracownika Racjonalisty dla naszych
> czytelników. Można sobie ściągnąć i wydrukować... >
>[Załącznik]
Pomysł dobry, ale jak dla mnie ma jedną słabą stronę.
Jako człowiek zapracowany i roztargniony mógłbym 13 kwietnia czy 25 grudnia zwlec się jak zwykle z łóżka przed 6 rano, aby się myć, jeść jakieś badziewne kanapki. Potem nawet mógłbym wsiąść do auta i dopiero w pracy zorientować się - że katolicy chyba coś obchodzą, bo nikogo innego nie ma.
Proponuję te kilka dni jednak jakoś zaznaczyć.
Np. na czerwono z napisem Ha ha ha!
Albo: nie idź do pracy, nie idź do kościoła. Nigdzie nie idź!
Pozdrawiam
Ocykan (3528 punktów)
>Kalendarz Ateisty Racjonalisty na 2009 przygotowany przez współpracownika Racjonalisty dla naszych
>czytelników.

A kiedy ukaże się Kalendarz Racjonalisty ?

Ateista racjonalista jest racjonalistą w takim samym stopniu jak demokracja ludowa - demokracją, sprawiedliwość dziejowa - sprawiedliwością, a krzesło elektryczne - krzesłem... Czyli bez wątpienia jest, tyle że w ograniczonym i bardzo specyficznym zakresie.
Pan Tau (1237 punktów)
Cytat:
Ateista racjonalista jest racjonalistą w takim samym stopniu jak demokracja ludowa - demokracją, sprawiedliwość dziejowa - sprawiedliwością, a krzesło elektryczne - krzesłem...

... wartości chrześcijańskie - wartościami,
etyka katolicka - etyką,
miłosierdzie Boże - miłosierdziem,
prawda wiary - prawdą...
itd.


"Jest prześladowanie niesprawiedliwe, to, którym bezbożni nękają Kościół Chrystusowy
i jest prześladowanie sprawiedliwe, to, którym Kościół Chrystusowy nęka bezbożnych.
Kościół prześladuje z miłości, bezbożni z nienawiści."

św. Augustyn
26-12-2008 15:49 
 Ocena 1 na 1
Ocykan (3528 punktów)
Prawda, tylko co z tego? To nie jest przecież odpowiedź na pytanie, kiedy ukaże się Kalendarz Racjonalisty.

A może racjonalistów tak naprawdę nie ma (przynajmniej w PSR)? Żywię podejrzenie graniczące z pewnością, że używany przez kierownictwo PSR termin "racjonalista" to eufemizm, mający przykryć wciąż nieco pejoratywne zabarwienie określenia "ateista". Ponieważ jednak nie wszyscy forumowicze są członkami PSR i mogliby się nie domyślić o co chodzi, p. Agnosiewicz zastosował określenie "ateista racjonalista".
rudyment (3233 punktów)
>Kalendarz Ateisty Racjonalisty na 2009 przygotowany przez współpracownika Racjonalisty dla naszych
>czytelników. Można sobie ściągnąć i wydrukować...
>[Załącznik]

Nadmiar filozofów, a praktycznie zupełny brak tych, którzy im dali do myślenia: Kopernika, Galileusza, Keplera czy Laplace'a - długo wymieniać by można. Bez nich ateizm pozostałby intelektualną igraszką bez argumentów.

Głupi mówi, co wie, mądry wie, co mówi
iwona (81 punktów)
Prezent bardzo fajny, ale mi także brakuje w nim kobiet. Poza tym używanie obok siebie żeńskich i męskich form rzeczowników w opisie dotyczącym kobiety uważam za niekonsekwencję językową.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Zawsze można zaproponować własną wersję
rudyment (3233 punktów)
>Zawsze można zaproponować własną wersję

Co i uczyniono.

Głupi mówi, co wie, mądry wie, co mówi
stilgar (7322 punktów)
>Kalendarz Ateisty Racjonalisty na 2009 przygotowany przez współpracownika Racjonalisty dla naszych
>czytelników. Można sobie ściągnąć i wydrukować...
>[Załącznik]

Sam pomysł ok, tylko wykonanie troche nie za bardzo - obrazki marnej jakości, reszta strony wizualnej też taka sobie... Ale plus za pomysł.
natalka_88gno (817 punktów)
>Kalendarz Ateisty Racjonalisty na 2009 przygotowany przez współpracownika Racjonalisty dla naszych
>czytelników. Można sobie ściągnąć i wydrukować...
>[Załącznik]
Mi się bardzo podoba, choć zabrakło mi dwóch kluczowych postaci takich jak Nietzsche i Meslier...
Ogólnie dobry pomysł

natalka_88
Maciej Twardowski (2606 punktów)
Witam,

Pomysl spodobal mi sie na tyle, ze postanowilem zrobic wlasna wersje kalendarza - oczywiscie caly czas nad nim pracuje w ramach osrodka kuj-pom PSR, ale postanowilem podzielic sie "zajawka" jak skoncze to oczywiscie opublikuje calosc Oczywiscie w wersji ostatecznej pokolorowane beda dni wolne Jezeli chodzi o stan pracy - coz, ponad polowa jest zrobiona

Zajawka: mtd.webpark.pl/listopad.jpg

pozdrawiam
11-01-2009 12:20 
 Ocena-1 na 1
Paweł Gliński (262 punktów)
>Witam,
>Pomysl spodobal mi sie na tyle, ze postanowilem zrobic wlasna wersje kalendarza - oczywiscie caly czas nad nim pracuje w ramach osrodka kuj-pom PSR, ale postanowilem podzielic sie "zajawka" jak skoncze to oczywiscie opublikuje calosc Oczywiscie w wersji ostatecznej pokolorowane beda dni wolne Jezeli chodzi o stan pracy - coz, ponad polowa jest zrobiona
>Zajawka: mtd.webpark.pl/listopad.jpg
>pozdrawiam
>
No i to się nazywa profesjonalizm
Niecierpliwie czekam na resztę miesięcy.


Wszyscy jesteśmy ateistami, gdy chodzi o większość bogów, w których wierzą ludzie. Niektórzy z nas po prostu nie wierzą w jednego boga więcej.
webmaster (moderator)
Super! Można z tego zrobić wersją internetową z linkami po nazwiskach.
Wojtek (3465 punktów)
Piękne! Świetna robota. Czekamy na więcej.

Pozdrawiam

P.S. Czy będą w kalendarzu jakieś ponętne racjonalistki/humanistki?


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
13-01-2009 08:44 
 Ocena 1 na 1
matragon (2557 punktów)

>P.S. Czy będą w kalendarzu jakieś ponętne racjonalistki/humanistki

Jak nie w tym, to zrobimy taki kalendarz
I podejrzewam, że nawet moglibyśmy na tym nieźle zarobić.

Michał 'matragon' Worgacz

NON SERViAM
Maciej Twardowski (2606 punktów)
Jako, ze serwer na ktorym trzymalem kalendarz przekroczyl limit transferu, wrzucilem dodatkowa zajawke na serwer psr-owski. Prosze sie czestowac

kujawy.psr.org.pl/kalendarz.02.jpg

Do konca tygodnia mam nadzieje wszystko doprowadzic do happy endu. Szkoda tylko, ze doba jest taka krotka.

Pozdrawiam
TyDraniu (6569 punktów)
Czekamy cierpliwie .

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365