Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy warto "rzucać" takim linkiem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-02-2006 11:04Myflowers (2721 punktów)Czy warto "rzucać" takim linkiem?
Radny PiS z Kowar zablokował jedną z największych ekologicznych inwestycji w Polsce. Przepadnie 200 mln zł unijnej dotacji, za które cztery karkonoskie gminy miały mieć wodociągi i kanalizację
ttp://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3186355.html
Wśród Waszych zmartwień typu, co będzie jak religia umrze, rozważań filozoficznych że ateizm jest ciężką drogą ( zapewniam że jest odwrotnie, nie jest na pewno drogą krzyżową i snu z powiek ateistom ani agnostykom nie spędza, chyba że ktos jest zakamuflowanym katolikiem z natury), nie ma naprawdę istotnych spraw, które są tak groźne jak powyższa.
To co się dzieje, zagraża naszej - wsztystkich egzystencji. Jak jeszcze pomontuja troche przy konstytucji - to i "racjonalista" zniknie również, a moherowe bereciki dalej będą tryumfować w Polsce, stacyjce obok której wybudowano kolej i pozostaly jej tylko ławeczki, gdzie mozna sobie usiąść i podyskutować w słonku na tematy kondycji religi.
To juz nawet nie jest Orwell, to "Ubu król czyli Polacy" Alfreda Jarry.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Gosia (9452 punktów)
>Radny PiS z Kowar zablokował jedną z największych
>ekologicznych inwestycji w Polsce. Przepadnie 200 mln zł
>unijnej dotacji, za które cztery karkonoskie gminy miały
>mieć wodociągi i kanalizację
>To co się dzieje, zagraża naszej - wsztystkich egzystencji.
>Jak jeszcze pomontuja troche przy konstytucji - to i
>"racjonalista" zniknie również, a moherowe bereciki dalej
>będą tryumfować w Polsce, stacyjce obok której wybudowano
>kolej i pozostaly jej tylko ławeczki, gdzie mozna sobie
>usiąść i podyskutować w słonku na tematy kondycji religi.
>To juz nawet nie jest Orwell, to "Ubu król czyli Polacy"
>Alfreda Jarry.>

Myślę, że wynika to stąd iż większość uczestników forum to ludzie bardzo młodzi, przeżywający okres " burzy i naporu".Z biegiem lat zmieniamy swoje nastawienie do życia, odpowiedzialność za innych kieruje nasze myśli ku bardziej przyziemnym i konkretnym sprawom.
W pełni podzielam Twoje zdanie.Cóż,200 mln to widocznie mały pikuś, stać nas na to, wszak" nie ważne, czy biedni, czy bogaci, ważne żeby katoliccy".W wiadomościach w radiowej "Trójce", usłyszałam też, ze planuje się budowę drogi "SPRAWIAJĄCEJ WRAŻENIE AUTOSTRADY". Konia z rzędem dla tego , kto wie co to niby takiego...
Pozdrawiam.
stokrotka (877 punktów)
Droga "sprawiająca wrażenie autostrady"... Hmm... Ludzie mnie wciąż zadziwiają...
placownik (17853 punktów)

   Proponuję umieszczanie swoich wpisów w księdze kondolencyjnej forum.kowary.pl/viewtopic.php?p=1759

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
stokrotka (877 punktów)
Przeczytałam informację i... przerażenie lekkie mnie przeszyło. Przez głupotę (czy może raczej świadome działanie) jednej osoby koszty trudne do ocenienia dziś poniosą tysiące. Dzieje się tak "od zawsze", ale że dziś, w tych cywilizowanych, demokratycznych, oświeconych wydawałoby się czasach można w tak bezczelny sposób igrać nie swoim życiem i do tego nie ponosić żadnych konsekwencji!
Wilhelm
>Radny PiS z Kowar zablokował jedną z największych
>ekologicznych inwestycji w Polsce. Przepadnie 200 mln zł
>unijnej dotacji, za które cztery karkonoskie gminy miały
>mieć wodociągi i kanalizację
>ttp://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3186355.html
Widzialem i czytalem artykul. No po prostu Paranoja i Schizofrenia albo podcinanie galezi na ktorej sie siedzi.

>Wśród Waszych zmartwień typu, co będzie jak religia umrze,
>rozważań filozoficznych że ateizm jest ciężką drogą (
>zapewniam że jest odwrotnie, nie jest na pewno drogą
>krzyżową i snu z powiek ateistom ani agnostykom nie spędza,
>chyba że ktos jest zakamuflowanym katolikiem z natury), nie
>ma naprawdę istotnych spraw, które są tak groźne jak
>powyższa.

Religia nie umrze, bo wszyscy musieliby sie stac racjonalistami, a na to sie nie zanosi Sadze raczej, ze "umiarkowana wiara" nie przeszkadzalaby racjonalnie myslec. Jednak glupota ludzka jest ponadczasowa i niezalezna od wyznawanej religii.

>To co się dzieje, zagraża naszej - wsztystkich egzystencji.
>Jak jeszcze pomontuja troche przy konstytucji - to i
>"racjonalista" zniknie również, a moherowe bereciki dalej
>będą tryumfować w Polsce, stacyjce obok której wybudowano
>kolej i pozostaly jej tylko ławeczki, gdzie mozna sobie
>usiąść i podyskutować w słonku na tematy kondycji religi.

Racjonaliste mozna zawsze przeniesc za granice (ze spieprzajdziadu tak zrobiono), choc mozna tez podniesc ceny uslug TPSA tak wysoko, ze nikomu nie bedzie sie oplacalo siedziec w necie.


Der Letzte macht das Licht aus!
Niunia

witaj, mam do Ciebie prywatna sprawe.interesuje ,mie Twoja wypowiedz na temat rogow,diabla itp. czy mozesz napisac mi cos wiecej badz polecic jakas strone czy lekture na ten temat?pozdrawiam-Niunia
lp.kezcaizub@oktk_ainuin

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365