Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wybieg

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-03-2006 16:25outsider (2469 punktów)Wybieg
"Zbliża się ważna rocznica śmierci Ojca Świętego, w której wszyscy będziemy chcieli uczestniczyć, chcemy się wyciszyć, chcemy się przygotować do tych uroczystości. Chcemy, aby był to moment skupienia, refleksji, wspomnienia o wielkim dziele Ojca Świętego, a nie czas debaty politycznej, sporów" - powiedział szef klubu parlanemtarnego PiS Przemysław Gosiewski, pytany przez dziennikarzy o sprawy bieżące: pytania nie były dla PiS-u łatwe, bo chodziło m. in. o zamysł utworzenia koalicji rządowej z "Samoobroną" Andrzeja Leppera.

Wybieg jak wybieg - maja w PiS-ie łebskich chłopaków od takich sztuczek (i zdaje się - od niczego więcej), niemniej posunięcie sie do tego rodzaju hipokryzji (wszak komentować nie bedą - działać jak najbardziej) świadczy chyba o marnych nastrojach w partii jarosława Kaczyńskiego. Ostatnia wpadka a Krzyżem Zesłańca (nie to, że Kaczyński Lech podpisał - ale posób, w jaki usiłował sie ze sprawy wykręcić), coraz większa krytyka w prasie (w tym cofnięcie przez "Orklę" nieogłoszonej nigdy oficjalnie dymisji Gaudena) - nienajlepiej muszą się chłopcy czuć.

A do tego rośnie jak sie wydaje fala dowcipów politycznych - PRL nie chce powracać selektywnie, jedynie w aspektach przez Jarosława Kaczyńskiego wymarzonych, wraca wszystko - także i to.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zima (560 punktów)
Dawno już rzucono kośćmi, a liczba oczek wskazała na nowe wybory. Tę ewentualność można odwlekać, ale nie uniknąć. Cała reszta to teatrzyk. Każdy szuka roli, na której najwięcej wygra.
Pozdrawiam
PS. Albo może nie teatrzyk; wybieg!- dla politycznych modeli...
outsider (2469 punktów)
Tak - nie da się inaczej. Tym razem to PO zachowuje się kunktatorsko - chce mieć zarazem wybory i pewność, że PiS je przegra. Zapomnieli chłopcy jednak, że jak na razie to PiS rozdaje karty: powaznie zagrożony porażką wyborów nie ogłosi.

Czyli: cyrk tak długo bedzie czynny a lud wpatrzony czujnie w arenę - jak długo kijów od namiotu nie ukradną.Potem się nam to wszystko razem zwali na głowy. Dobrze choć, że ze zwierzaków mamy małpy i drób - na tygrysy nie starczyło.


Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}
Balkowski (5685 punktów)
>Tak - nie da się inaczej. Tym razem to PO zachowuje się kunktatorsko - chce mieć zarazem wybory i pewność, że PiS je przegra.
A kunktatorstwem raczej nie zdobędzie poparcia. Jak również niekonsekwencją i brakiem jakiegoś określonego stanowiska* - co jakiś czas liderzy PO chcą pokazać że jednak (mówiąc kolokwialnie) "odrosły im jaja", a na drugi dzień okazuje się że przeszczep jednak się nie przyjął Wydaje mi się że PiS jak zwykle nie chciał rozwiązania parlamentu akurat w tym momencie, tylko po cichu liczył na to że cała reszta (w tym głównie PO, bo to z nią PiS konkuruje o elektorat) się sprzeciwi i jak zwykle będzie winna Platforma. Na razie się nie przeliczyli...

*przez określone i konsekwentne stanowisko nie mam na myśli dziecięcej postawy w stylu "zawsze robimy na złość PiS-owi"
Celecrin (11895 punktów)
Cześć
Nie zgadzam się z krytyką PO, że czekanie na rozłożenie się PiS to kunktatorstwo.
Generalnie jest za wcześnie na nowe wybory. Przecież one nic nie zmienią. Układ będzie taki sam, SLD mogłoby dostać trochę więcej, może Samoobrona i to wszystko. To po co wybory?

Rząd PiS nie zrobił nic konkretnego, z tym chyba wszyscy się zgodzą. To co Marcinkiewicz i spółka wyczyniają to jakieś puste ruchy, nawet Zyta poszła tą drogą. Jednak chciałbym, by PiS wreszcie zaczął spełniać swoje obietnice wyborcze, a ponad wszystko chciałbym zobaczyć jak rządzi prawo i sprawiedliwość.

Wyborcy mają prawo zobaczyć efekt swoich preferencji, bo nauka inaczej pójdzie w las. Proszę zauważyć, ze PiS nadal obiecuje, wyobrażam sobie teraz kampanię: Tyle byśmy zrobili!
Przede wszystkim wyborcy liberalno-prawicowi muszą się wyleczyć z PiS.

To PiS stworzył taką scenę polityczną, nikt inny. PiS zagarnął wszystkie stanowiska, robiąc w balona "koalicjanta". Dzięki PiS nie ma dziś stabilnej większości w sejmie. Niech piją piwo, które sobie nawarzyli...

Lacho calad, drego morn
outsider (2469 punktów)
No, minęło parę dni - sprawy pozostały po staremu.

Kolejny etap gry: Lepper w roli wicepremiera. Jednak nie b-cia Kaczyńscy będą temu winni - wszak chcieli dobrze, zmuszono ich; kto zmusił? Platforma. Nie bedzie już kolejnego powodu, aby rozwiązywać sejm, wybory na jesieni to gruszki na wierzbie. A gdyby nawet były, PiS zyskał silne argumenty przeciw Platformie: działanie w myśl zasady "im gorzej tym lepiej", zmuszenie PiS-u do tak bardzo niechcianej koalicji z "Samoobroną".

Pamiętajmy, że PiS może bez trudu zażegnac kolejny kryzys - tym razem rządowy - ma bowiem w dyspozycji tak urząd prezydencki, jak i Jarosława Kaczyńskiego na premiera. I pewnie bedzie jeśli nie pełna kadencja - to trwanie jej do czasu rzeczywistej i dotkliwej katastrofy finansów państwa. A po drodze zabagni się co nieco na dłużej.

Nie, Celecrinie - nie liczyłbym ani troche na wyborców liberalno-prawicowych. Ani nie sa specjalnie liczni - ani specjalnie uczuleni na zamordyzm. Rzecz raczej w milczącej większości - ta po klapie obecnego rządu (a juz tylko klapa pozostała) odda głosy raczej na lewicę niz na Platformę. Czyli - tradycyjna polska hustawka od wyborów do wyborów.



Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}
Przemek K.
Nie bardzo rozumiem, co Cię tak oburza. Kaczyńskich nie cierpię, a cała sprawa jest bardzo wyraźnym wybiegiem (podobnie jak i wiązanie terminu wyborów z wizytą papieża -- raczej chodzi o postraszenie wyborami Samoobrony by się podporządkowała, niż jakiekolwiek wybory), ale takich wybiegów jest tak dużo, że należałoby je uznać za normę polityczną...

Zresztą -- przed bitwą pod Grunwaldem Władysław Jagiełło zarządził dwie msze, dzięki czemu mógł się skupić i uniknąć przedwczesnego rozpoczęcia bitwy. I co? Nikt mu nie odebrał miejsca na 100-złotówce za hipokryzję

Oczywiście tak wysoko Kaczyńscy, czy mój imiennik-Gosiewski, szczęśliwie raczej nie trafią, ale może jest to jakiś pseudoargument, by tych opowiastek PiSu nie traktować tak poważnie...
outsider (2469 punktów)
A jednak tak sie właśnie psuje krok po kroku klimat i atmosferę: dość juz i tak popsute. Trzeba sie bedzie pogodzić - albo kiedyś zbuntować, ten proces sam się nie zatrzyma. Zadaja nieprzyjemne pytania? No to zatopmy się w modlitwie albo tzw. wypominkach - odpowiedzialnośc niech zostanie zastąpiona przez świętość.

Nikt nie wyrazi sprzeciwu? Rzecz przejdzie przez aklamację, a przynajmniej tak zostanie przedstawiona: stworzy się kolejny drobny precedens. W koncu Polska uduchowiona uleci gdzieś w przestrzeń jak nadęty do granic możliwości balon: takie balony wszak pękaja wcześniej czy później.



Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365