 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-04-2006 23:25 | S.K. (11 punktów) | czego sie obawiać??? | Trzeab nad tym się głęboko zastanowić?? bo jest tak: Czerowna pajęczyna (L.W.) nieodbrze jak rządzi,, PO--- tylko dla bogatych,,,, LPR---wiadomo (zigg heis) Samoobrona __ Lepp(szy)er kraj PSL- praktycznie nie istnieje PiS IV RP--tylko kiedy i gdzie i najlepsze dla kogo??? Niestety żyjemy w kraju który porównując z demokracją znajduje sie na bardzo odległym miejscu, badania ze Stanów Zjednoczonych na temat przestrzegania praw człowieka-----barzdo głeboko dowodzą,, że nasz kraj i prawa człowieka i wolności słowa, znajduje sie na bardzo odległym miejscu,,, w porównaniu do krajów o którychmożna pwoeidzieć ze demokratyczne,,, u nas nie ma jeszcze wg mnie zalążka demokracji -- a zamiast iść w kiedunku demokracji,, coraz bardziej cofamy sie w strone abstrakcji demokracji////... Podstawą myslenie nad tematem obawy o ludzi, jest to czy nadal będziemy krajem w którym nie ma 4 władz tylko 5 ( a ta 5 wysuwa sie na czoło stawki władzy) Każdy wie że jeżeli chodzi o zaangażowanie kościoła w sprawy państwowe w szególnośi nie dotyczące nauki wiary nie powinno mieć miejsca... A zamioast tab być jest odwronie,,, czy ja budząc sie mam mysleć, Polska, czy może katolicka Polska,,, gdzie jak nie u nas kościół ma najlepiej,,, ma pieniądze, władze i owieczki w rządzie (które jeszcze dotują kościół) który i tak zyje w dostatku.... Pseudo- muzeum -Świątynia Opatrzności Bożej---20mil zł,,, oficjalnie... gdzie człowiek sie nie rozejrzy koscioły budowane,,, i to nie jakieś małe i tanie budowle --- a kolosalne obiekty pochłąniające miliony zł.... Czy ktoś sie kiedys zastanowił ze za 20-50 lat będą świecić pustkami,,, każdy ma swój wybór życiowy---- to dlaczego chcą go nam narzucić??? dlaczego jacyś I..... chcą wprowadzić religie obowiązkową (ewent. etykę--- Ileś tysięcy nowych nauczycieli etyki_ stać nas na to ---czy to nie zwykłą ściema jak prawie wszytsko w naszym rządzie----i zamiast prawdziewych etyków,,, bedzie kśiąd, czy zakonica""...) U nas ksiądz może wszytsko, wybudować budynek bez pozowlenia,,,( doswiadczenie zawodowe) ale nie można mu coś zrobić bo to ksiądz--- opatrzność Boska..... narodzie kochany dlacego jeszcze sobie nie usiadomiłeś że IV RP nie będzie,,, że Twins nic dla nas nie zrobią dobrego,,, że miną kolejne lata stracone,,, a jeszcze trzeba będzie nadrabiać blędy i problemy........................................................... Nie wierze że jeżeli powstanie koalicja, że będzie lepiej,, tylko obawiam sie że bedzie gorzej,, niestety niestety nie wierze w ojca prowadzącego ,,, czy brata jednego czy drugiego,,, a nawet niewieże w Andrieja jak gąbka eleastycznego....Narodzie nie widze narazie przyszłości,,, tylko sami możemy zmienić rzeczywistość"'' Wierzmy w Siebie, anie w naszą władze,,, wiem ze jak będą następne wybory,, kraj zapomni o braciach, tylko żeby kraj nie musiał sie podnmosić z upadku... tyego sie obwaiam,,, Bóg może nam dać wiare (jeżeli istnieje-każdego wybó) ale uwierzcie wysłannicy (księża) jak wam nie zabiorą to spewnością wam nie pomogą-- który z rozwijających krajów ma taki kościół który trzęsie krajem (kto ma za sobą kościół ma władze)) i to nie jest nalepsze roziązanie.......... Wiara wiarą Kraj krajem nie łaczmy tego - bo długo jeszcze nie wyjdziemy z dołka gospodarczego,,,
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| pkowalski | > Niestety żyjemy w kraju który porównując z demokracją> znajduje sie na bardzo odległym miejscu, badania ze Stanów> Zjednoczonych na temat przestrzegania praw> człowieka-----barzdo głeboko dowodzą,, że nasz kraj i prawa> człowieka i wolności słowa, znajduje sie na bardzo odległym> miejscu,,, w porównaniu do krajów o którychmożna pwoeidzieć> ze demokratyczne,,,Też przerabiałem studia techniczne, ale nie powtarzałbym tyle razy "na bardzo odległym miejscu". Także dlatego, że z tym "bardzo odległym miejscem" to chyba przesada. Owszem, organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka mają do nas tradycyjnie uwagi, choćby za zakazany marsz gejów. Jednak najważniejsza uwaga dotyczy opóźnień w działaniu władzy sądowniczej, co niewiele ma wspólnego z ideologią. Czy to oznacza, że u nas jest aż źle? Prywatnie uważam, że sprawy idą w złym kierunku, ale: -- odbywają się wolne wybory; -- polska prasa prezentuje bardzo różrnodony światopogląd; -- konstytucja gwarantuje swobody obywatelskie. Zresztą czy gdyby było tak źle, to istniałby ten portal? > Podstawą myslenie nad tematem obawy o ludzi, jest to czy> nadal będziemy krajem w którym nie ma 4 władz tylko 5 ( a> ta 5 wysuwa sie na czoło stawki władzy)Kościół? Jak ktoś słusznie zauważył, według niedawnego listu z MEN do dyrektorów szkół wynika, że do szkół nie można by zaprosić także kogoś o poglądach identycznych z tymi Jana Pawła II, jako "pacyfistę", który mógłby nauczać dzieci, że interwencja w Iraku jest zła... Ja się domyślam co masz na myśli, tyle że władza polskiego Kościoła jest sprawą bardziej złożoną. Jak widać, w niektóych punktach Kościół nie potrafi się przebić ze swoim przesłaniem, o wpływaniu na rzeczywistość polityczną nie wspominając. W innych nie da się przebić ze zdaniem odmiennym od Kościoła. Wydaje się, że rządzi u nas raczej narodowo-katolicki model myślenia, niż sam Kościół. Kościół czasem się do niego odwołuje sądząc, że to świetna okazja propagandowa (uważam, że to pogląd błędny), a czasem staje się narzędziem w rękach polityków. Samodzielna rola Kościoła jako władzy jest natomiast mizerna. Zresztą polski Kościół, to kto? Glemp? Dziwisz? Kowalczyk? Rydzyk? Nie ma tu przywódcy, są tylko różne wizje. > Każdy wie że jeżeli chodzi o zaangażowanie kościoła w> sprawy państwowe w szególnośi nie dotyczące nauki wiary nie> powinno mieć miejsca...Ja nie wiem  A poważnie -- nie podoba mi się styl zaangażowania Kościoła, który ma w swoich zinstytucjonalizowanych szeregach kapłanów a nie polityków. (Co niestety widać, że jeden, jedyny raz powiem dobre słowo o politykach...) Ale z drugiej strony wiele aspektów życia łączy się z nauczaniem Kościoła i etyka katolicką. Jeśli Kościół chce być sobą musi przedstawiać to przesłanie wiernym. Bo jeśli sól utraci swój smak, to czymże ją posolić? Oczwyiście wolałbym, by Kościół nauczał wiernych, a nie komentował bezpośrednio formę aktów prawnych. Ale to tylko zmiana formy zaangażowania.
|
|
 | | Balkowski (5685 punktów) | > -- odbywają się wolne wybory;Fakt, wolne wybory są. Z tym że to nie wystarcza żeby demokracja miała jakiś sens -społeczeństwo musi mieć na tyle wyrobienia żeby ten wybór był w miarę sensowny - a nie był miotaniem się od jednej ściany do drugiej. > -- polska prasa prezentuje bardzo różrnodony światopogląd;Różnorodny? Z paroma wyjątkami da się on łatwo podsumować moralnością Kalego "jak nasi rządzą i tobią to czy tamto to jest to dobre, jak kto inny to złe". Chyba że uważasz za różnorodność właśnie to że jedna gazeta popiera w ten sposób partię X a druga Y  ... > -- konstytucja gwarantuje swobody obywatelskie.Eh, tu już chyba żartujesz. Za komuny konstytucja była chyba jeszcze piękniejsza, tylko praktyka jakoś się nie sprawdzała. To nie Ameryka gdzie (przynajmniej wg filmów  ) ludzie powołują się na którąś poprawkę do konstytucji i czasami nawet to działa > Zresztą czy gdyby było tak źle, to istniałby ten portal?Z drugiej strony: gdyby było całkiem dobrze to portal tym bardziej nie miałby żadnej racji bytu  Proponuję przyjęcie roboczej hipotezy że jest co najwyżej średnio.
|
|
| mahu | Polityka. partie polityczne w Polsce to brak jakichkolwiek standartów, inną kwestią jest demokracja- tę tworzymy wszyscy.Badania amerykańskie są bardziej niż śmieszne, bo przecież nie obejmują własnego kraju.Wszechwładana cenzura to przyszłość wzorowej demokracji amerykańskiej- od polityki po kulturę.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|