Racjonalista - Strona głównaDo treści
czego sie obawiać???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-04-2006 23:25S.K. (11 punktów)czego sie obawiać???
Trzeab nad tym się głęboko zastanowić??
bo jest tak:
Czerowna pajęczyna (L.W.) nieodbrze jak rządzi,,
PO--- tylko dla bogatych,,,,
LPR---wiadomo (zigg heis)
Samoobrona __ Lepp(szy)er kraj
PSL- praktycznie nie istnieje
PiS IV RP--tylko kiedy i gdzie i najlepsze dla kogo???
Niestety żyjemy w kraju który porównując z demokracją znajduje sie na bardzo odległym miejscu, badania ze Stanów Zjednoczonych na temat przestrzegania praw człowieka-----barzdo głeboko dowodzą,, że nasz kraj i prawa człowieka i wolności słowa, znajduje sie na bardzo odległym miejscu,,, w porównaniu do krajów o którychmożna pwoeidzieć ze demokratyczne,,, u nas nie ma jeszcze wg mnie zalążka demokracji -- a zamiast iść w kiedunku demokracji,, coraz bardziej cofamy sie w strone abstrakcji demokracji////...
Podstawą myslenie nad tematem obawy o ludzi, jest to czy nadal będziemy krajem w którym nie ma 4 władz tylko 5 ( a ta 5 wysuwa sie na czoło stawki władzy)
Każdy wie że jeżeli chodzi o zaangażowanie kościoła w sprawy państwowe w szególnośi nie dotyczące nauki wiary nie powinno mieć miejsca... A zamioast tab być jest odwronie,,, czy ja budząc sie mam mysleć, Polska, czy może katolicka Polska,,,
gdzie jak nie u nas kościół ma najlepiej,,, ma pieniądze, władze i owieczki w rządzie (które jeszcze dotują kościół) który i tak zyje w dostatku....
Pseudo- muzeum -Świątynia Opatrzności Bożej---20mil zł,,, oficjalnie...
gdzie człowiek sie nie rozejrzy koscioły budowane,,, i to nie jakieś małe i tanie budowle --- a kolosalne obiekty pochłąniające miliony zł....
Czy ktoś sie kiedys zastanowił ze za 20-50 lat będą świecić pustkami,,,
każdy ma swój wybór życiowy---- to dlaczego chcą go nam narzucić???
dlaczego jacyś I..... chcą wprowadzić religie obowiązkową (ewent. etykę--- Ileś tysięcy nowych nauczycieli etyki_ stać nas na to ---czy to nie zwykłą ściema jak prawie wszytsko w naszym rządzie----i zamiast prawdziewych etyków,,, bedzie kśiąd, czy zakonica""...)
U nas ksiądz może wszytsko, wybudować budynek bez pozowlenia,,,( doswiadczenie zawodowe) ale nie można mu coś zrobić bo to ksiądz--- opatrzność Boska.....
narodzie kochany dlacego jeszcze sobie nie usiadomiłeś że IV RP nie będzie,,, że Twins nic dla nas nie zrobią dobrego,,, że miną kolejne lata stracone,,, a jeszcze trzeba będzie nadrabiać blędy i problemy...........................................................
Nie wierze że jeżeli powstanie koalicja, że będzie lepiej,, tylko obawiam sie że bedzie gorzej,, niestety niestety nie wierze w ojca prowadzącego ,,, czy brata jednego czy drugiego,,, a nawet niewieże w Andrieja jak gąbka eleastycznego....Narodzie nie widze narazie przyszłości,,, tylko sami możemy zmienić rzeczywistość"''
Wierzmy w Siebie, anie w naszą władze,,, wiem ze jak będą następne wybory,, kraj zapomni o braciach, tylko żeby kraj nie musiał sie podnmosić z upadku... tyego sie obwaiam,,, Bóg może nam dać wiare (jeżeli istnieje-każdego wybó) ale uwierzcie wysłannicy (księża) jak wam nie zabiorą to spewnością wam nie pomogą-- który z rozwijających krajów ma taki kościół który trzęsie krajem (kto ma za sobą kościół ma władze)) i to nie jest nalepsze roziązanie..........
Wiara wiarą
Kraj krajem
nie łaczmy tego - bo długo jeszcze nie wyjdziemy z dołka gospodarczego,,,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pkowalski
>Niestety żyjemy w kraju który porównując z demokracją
>znajduje sie na bardzo odległym miejscu, badania ze Stanów
>Zjednoczonych na temat przestrzegania praw
>człowieka-----barzdo głeboko dowodzą,, że nasz kraj i prawa
>człowieka i wolności słowa, znajduje sie na bardzo odległym
>miejscu,,, w porównaniu do krajów o którychmożna pwoeidzieć
>ze demokratyczne,,,

Też przerabiałem studia techniczne, ale nie powtarzałbym tyle razy "na bardzo odległym miejscu". Także dlatego, że z tym "bardzo odległym miejscem" to chyba przesada. Owszem, organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka mają do nas tradycyjnie uwagi, choćby za zakazany marsz gejów. Jednak najważniejsza uwaga dotyczy opóźnień w działaniu władzy sądowniczej, co niewiele ma wspólnego z ideologią.

Czy to oznacza, że u nas jest aż źle? Prywatnie uważam, że sprawy idą w złym kierunku, ale:
-- odbywają się wolne wybory;
-- polska prasa prezentuje bardzo różrnodony światopogląd;
-- konstytucja gwarantuje swobody obywatelskie.
Zresztą czy gdyby było tak źle, to istniałby ten portal?

>Podstawą myslenie nad tematem obawy o ludzi, jest to czy
>nadal będziemy krajem w którym nie ma 4 władz tylko 5 ( a
>ta 5 wysuwa sie na czoło stawki władzy)

Kościół? Jak ktoś słusznie zauważył, według niedawnego listu z MEN do dyrektorów szkół wynika, że do szkół nie można by zaprosić także kogoś o poglądach identycznych z tymi Jana Pawła II, jako "pacyfistę", który mógłby nauczać dzieci, że interwencja w Iraku jest zła...

Ja się domyślam co masz na myśli, tyle że władza polskiego Kościoła jest sprawą bardziej złożoną. Jak widać, w niektóych punktach Kościół nie potrafi się przebić ze swoim przesłaniem, o wpływaniu na rzeczywistość polityczną nie wspominając. W innych nie da się przebić ze zdaniem odmiennym od Kościoła.

Wydaje się, że rządzi u nas raczej narodowo-katolicki model myślenia, niż sam Kościół. Kościół czasem się do niego odwołuje sądząc, że to świetna okazja propagandowa (uważam, że to pogląd błędny), a czasem staje się narzędziem w rękach polityków. Samodzielna rola Kościoła jako władzy jest natomiast mizerna. Zresztą polski Kościół, to kto? Glemp? Dziwisz? Kowalczyk? Rydzyk? Nie ma tu przywódcy, są tylko różne wizje.

>Każdy wie że jeżeli chodzi o zaangażowanie kościoła w
>sprawy państwowe w szególnośi nie dotyczące nauki wiary nie
>powinno mieć miejsca...

Ja nie wiem

A poważnie -- nie podoba mi się styl zaangażowania Kościoła, który ma w swoich zinstytucjonalizowanych szeregach kapłanów a nie polityków. (Co niestety widać, że jeden, jedyny raz powiem dobre słowo o politykach...) Ale z drugiej strony wiele aspektów życia łączy się z nauczaniem Kościoła i etyka katolicką. Jeśli Kościół chce być sobą musi przedstawiać to przesłanie wiernym. Bo jeśli sól utraci swój smak, to czymże ją posolić? Oczwyiście wolałbym, by Kościół nauczał wiernych, a nie komentował bezpośrednio formę aktów prawnych. Ale to tylko zmiana formy zaangażowania.
Balkowski (5685 punktów)
>-- odbywają się wolne wybory;
Fakt, wolne wybory są. Z tym że to nie wystarcza żeby demokracja miała jakiś sens -społeczeństwo musi mieć na tyle wyrobienia żeby ten wybór był w miarę sensowny - a nie był miotaniem się od jednej ściany do drugiej.
>-- polska prasa prezentuje bardzo różrnodony światopogląd;
Różnorodny? Z paroma wyjątkami da się on łatwo podsumować moralnością Kalego "jak nasi rządzą i tobią to czy tamto to jest to dobre, jak kto inny to złe". Chyba że uważasz za różnorodność właśnie to że jedna gazeta popiera w ten sposób partię X a druga Y ...
>-- konstytucja gwarantuje swobody obywatelskie.
Eh, tu już chyba żartujesz. Za komuny konstytucja była chyba jeszcze piękniejsza, tylko praktyka jakoś się nie sprawdzała. To nie Ameryka gdzie (przynajmniej wg filmów ) ludzie powołują się na którąś poprawkę do konstytucji i czasami nawet to działa
>Zresztą czy gdyby było tak źle, to istniałby ten portal?
Z drugiej strony: gdyby było całkiem dobrze to portal tym bardziej nie miałby żadnej racji bytu Proponuję przyjęcie roboczej hipotezy że jest co najwyżej średnio.
mahu
Polityka. partie polityczne w Polsce to brak jakichkolwiek standartów, inną kwestią jest demokracja- tę tworzymy wszyscy.Badania amerykańskie są bardziej niż śmieszne, bo przecież nie obejmują własnego kraju.Wszechwładana cenzura to przyszłość wzorowej demokracji amerykańskiej- od polityki po kulturę.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365