Racjonalista - Strona głównaDo treści
Święta a piłka nożna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-04-2006 23:47kasper (153 punktów)Święta a piłka nożna
Lada dzień Święta Wielkanocne. Najważniejszy dzień w kalendarzu katolickim. Pomału, wraz z bratem, szykujemy się do tego jakże ważnego dnia. Nasze przygotowania skupiają się głównie na gromadzeniu filmów i wypożyczaniu ciekawych książek. Każdy wie, że telewizja, kluby, puby i inne rozrywki nie będą "funkcjonowały".
Przeglądając dzisiejsze news'y, natrafiłem na ciekawy artykuł: sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3270634.html
Otóż we Włoszech, w państwie które dla mnie jest równie katolickie co Polska, w Wielki Piątek odbędą się derby Mediolanu. "Derby rozpoczną się mniej więcej w tym samym czasie co droga krzyżowa w Rzymie,a na San Siro będzie prawdopodobnie komplet, czyli około 80 tys. kibiców."
Cóż za ironia losu.
Pozdr.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zima (560 punktów)
Wygląda na to, że Polska to ostatni bastion katolicyzmu w starym świecie.
Ciekawe, czy papież zdąży na końcówkę meczu? Czy nagra sobie i później obejrzy?
Można też pytanie odwrócić:
Czy piłkarze zdążą na końcówke uroczystości? Czy nagrają sobie dziewięćdziesiąt minut?
Pozdrawiam
włodarczyk (87 punktów)
To ostatecznie potwierdza moje obawy o totalny zanik wśród społeczeństwa jakichkolwiek wartości religijnych i nie tylko.To jest upadek społeczeństwa i przy okazji kompletna znieczulica narodowa we włoszech.Znowu najważniejsze są pieniądze i prestiz oj żeby sie tylko Bóg nie rozgniewał bo będzie marnie.
Maciek (50 punktów)
To niech przełożą drogę krzyżową... w milanie piłkę nudną grają, ale zawsze to święto futbolu, zazdroszcze im... ja w tym kraju wstydzę się już oglądać genialnych polskich kopaczy, bo piłkarzami ciężko ich nazwać. Swoją drogą może tych 80 tyś kibiców nie jest katolikami, tak jak nie wszyscy piłkarze, więc o co tyle krzyku ( wiem, mało realne, ale jednak w państwie wolnym wyznaniowo możliwe, a zmierzam do tego: "niech kościół wreszcie zajmie się sobą, a nie wtrąca się we wszystko w co tylko może)...

Pozdrawiam kibiców i innych też, oprócz RM i TV Trwam

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365