Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifestacja ,,Marsz Miliona Blantów" w Wawie 20 maja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-04-2006 17:03aleksandro (18 punktów)Manifestacja ,,Marsz Miliona Blantów" w Wawie 20 maja
Zapraszamy na Globalną Paradę Legalizacyjną, która w tym roku odbędzie
się w 188 miastach na całym świecie. W Polsce zaczynamy 20 maja 2006
o godz. 15:30 spod Sejmu RP w Warszawie.
MMM - Million Marijuana March - w wolnym tłumaczeniu Marsz Miliona
Blantów - jest to szereg corocznych, pokojowych manifestacji na
rzecz legalizacji konopi. W tym roku odbędzie się on w kilkuset
miastach na całym Świecie, w tym w Warszawie - 20 maja.
Marsz jest organizowany od 1999 r., a wyrósł on z corocznych
manifestacji w Nowym Jorku. Przy okazji jednej z nich Dana Beal,
założyciel organizacji Cures-not-Wars, wpadł na pomysł, aby
wydarzenie to było bardziej globalne i odbywało się naraz w wielu
miejscach. W 2004 r. miał on miejsce w ponad 200 miastach, a od 3 lat
odbywa się również w Polsce.
Tysiące ludzi zbierają się na nim, aby zademonstrować swe
niezadowolenie z prohibicyjnej polityki narkotykowej, narzucanej
części krajów ze względu na konwencje międzynarodowe, a w części
przyjętej przez populistycznych polityków i społeczeństwo mamione
mitami i kłamliwymi stereotypami na temat narkotyków. W przypadku tej
manifestacji działania koncentrują się głównie na konopiach - ma ona
pokazać, jak wiele osób z wszelakich środowisk popiera liberalną
politykę wobec tej rośliny, przy czym marsze zawsze są pokojowe i
przebiegają w miłym, nieagresywnym klimacie, co dodatkowo uwydatnia
pozytywne intencje zarówno ich uczestników jak i organizatorów.
W Warszawie manifestacja rozpocznie się 20 maja o godzinie 15.30 pod
Sejmem, po czym uczestnicy przemaszerują za platformą z
nagłośnieniem na Plac Zamkowy. Podczas marszu będą skandowane hasła
pro-legalizacyjne, będzie puszczana muzyka oraz będą wygłaszane
przemówienia uzasadniające nasze racje. Marsz w Polsce organizowany
jest przez Stowarzyszenie na rzecz racjonalnej i efektywnej polityki
narkotykowej - KANABA.
Więcej informacji:
hyperreal.info/kanaba/go.to/sec/572
KANABA:
www.kanaba.info
ofni.abanak@tkatnok
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Scorp (5381 punktów)
Moderatorzy!
aleksandro (18 punktów)
>Moderatorzy!

Co moderatorzy?
Wywalcie to, precz z wolnoscia slowa?
Precz z dzialaniem spolecznym, oddolnym?
Precz z nonkonformistycznym podejsciem?

Proponuje zmienic forum..
Gosia (9452 punktów)
>Moderatorzy!
A czemu nie "Mamusiu!".Nikt nie każe Ci tam być, nikt nie każe Ci popierać tej inicjatywy ( ja akurat jestem PRZECIW), ale mają prawo o tym mówić i mają prawo mieć swoje poglądy, nawet jeśli mnie się to nie podoba.Zorganizuj kontrmarsz,jakąś akcję uświadamiającą,ale nie wrzeszcz jak histeryczna paniusia, by kto inny rozprawiał się z tym, co Tobie się nie podoba.
Pozdrawiam.
jarekland (142470 punktów)
> MMM - Million Marijuana March - w wolnym tłumaczeniu
>Marsz Miliona
>Blantów - jest to szereg corocznych, pokojowych
>manifestacji na
>rzecz legalizacji konopi.
Jestem przeciw.
aleksandro (18 punktów)
>> MMM - Million Marijuana March - w wolnym tłumaczeniu
>>Marsz Miliona
>>Blantów - jest to szereg corocznych, pokojowych
>>manifestacji na
>>rzecz legalizacji konopi.
>Jestem przeciw.

Przeciw marszowi czy legalizacji ?

Swoja moze rozwinac dyskusje na ten temat.. to jeden z moich ulubionych, chociaz czesciowo przypomina czasami dyskusje i wierze - racjonalne argumenty vs wlasnie - wiara i przeswiadczenie o czyms
jarekland (142470 punktów)
>Przeciw marszowi czy legalizacji ?
Jestem przciwko legalizacji.
aleksandro (18 punktów)
>>Przeciw marszowi czy legalizacji ?
>Jestem przciwko legalizacji.
>

Dlaczego?
jarekland (142470 punktów)
>>Jestem przciwko legalizacji.
>>Dlaczego?
Wiele jest przypadków gdy narkotyki rujnowały ludziom zdrowie (czasami nawet powodowały śmierć). Jestem liberałem jeżeli chodzi o kwestie światopoglądowe, seksualne, ekonomiczne i poltyczne (a może jeszcze jakieś). Natomiast mój liberalizm nie sięga tak daleko aby legalizować narkotyki.
Uważam że nie ma dobrych narkotyków (a może ja jestem tak zacofanym człowiekiem że tego nie dostrzegam).
Balkowski (5685 punktów)
>Wiele jest przypadków gdy narkotyki rujnowały ludziom zdrowie (czasami nawet powodowały śmierć).
To samo można powiedzieć o alkoholu. Podejrzewam że mimo to nie wziąłbyś udziału w marszu opowiadającym się za jego delegalizacją (a może się mylę)?

W każdym razie, doświadczenia z prohibicją w USA raczej nie prowadzą do optymistycznych wniosków. Skuteczność dość niska, $$ z produkcji i wyszynku nie szły do budżetu, za to policjanci dostali dodatkowe zajęcie. A jako bonus całej operacji wyhodowano mafię. Oczywiście, prawdopodobnie paru obywateli nie zostało dzięki temu alkoholikami. Pytanie czy to w jakimkolwiek stopniu równoważy całą resztę i tym samym usprawiedliwia wprowadzenie prohibicji?

Niestety w tym wypadku "plusy raczej nie zasłonią nam minusów" - więc następne pytanie: skoro z alkoholem to wybitnie nie działa, to czemu akurat z marihuaną ma być inaczej?
aleksandro (18 punktów)

>Wiele jest przypadków gdy narkotyki rujnowały ludziom zdrowie (czasami nawet powodowały śmierć).

no dobrze, ale mowimy tutaj o konopiach
niczyjej smierci nie spowodowaly, a jedyni, ktorym zruinowaly zycie, to ci ktorzy zostali z nimi zlapani przez policje.. zafajdane papiery, nieraz wylatuje sie ze szkoly/pracy - za nic, za chwile rozrywki, ktora nikomu innemu nie szkodzi..
nie absurdalne?
Kalikles (268 punktów)
(zablokowany)
>>Wiele jest przypadków gdy narkotyki rujnowały ludziom zdrowie (czasami nawet powodowały śmierć).
>no dobrze, ale mowimy tutaj o konopiach
>niczyjej smierci nie spowodowaly, a jedyni, ktorym zruinowaly zycie, to ci ktorzy zostali z nimi zlapani przez policje.. zafajdane papiery, nieraz wylatuje sie ze szkoly/pracy - za nic, za chwile rozrywki, ktora nikomu innemu nie szkodzi..
>nie absurdalne?
Jarekland masz na to jakąś sensowna odp. Większość ludzi na tym forum tak reaguje, jeśli nie masz sensownej odp. to twije milczenie będzie potraktowane jako arg. za legalizacją

"Logika zabija życie" Antoine de Saint-Exupery
aleksandro (18 punktów)
Kolega chyba sie przekonal i popiera legalizacje ;P
Mariusz Agnosiewicz
Popieram liberalną politykę narkotykową, więc o cenzurze w Racjonaliście mowy nie ma.

Przy okazji polecam mój na ten temat tekst: str. 666
duda (175 punktów)
>Popieram liberalną politykę narkotykową, więc o cenzurze w Racjonaliście mowy nie ma.

To znaczy, że gdybyś nie popierał, to była by mowa o cenzurze? Nie chcę cię łapać za słowa, ale tak to brzmi.
Kalikles (268 punktów)
(zablokowany)
>Popieram liberalną politykę narkotykową, więc o cenzurze w Racjonaliście mowy nie ma.
>Przy okazji polecam mój na ten temat tekst: str. 666
?? możesz podać tytuł tekstu albo załączyć odsyłacz ?

"Logika zabija życie" Antoine de Saint-Exupery
Truite (108 punktów)
Osobiście także nie jestem przekonana, czy legalizacja marihuany to dobry pomysł. Z tego, co mi wiadomo w Holandii takie działania się udały, bo tym samym liczba uzaleznionych od kokainy czy heroiny spadła. Tylko, że nie mówimy w tym przypadku o jakiejś Holandii tylko o naszej kochanej Polsce. A wiadomo, że zakazany owoc najlepiej smakuje. Więc obawiałabym się tego, że jeśli- obecnie zakazana- marihuana będzie legalna, to się znudzi polskim odbiorcom i chętniej zaczną sięgać po szybciej uzależniające środki.

Ale marsze, mające za zadanie pokazanie światu swoich poglądów( które niekoniecznie wszyscy muszą akceptować) całym sercem popieram!!!

Pozdrawiam!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365