Racjonalista - Strona głównaDo treści
Demonstracja w Poznaniu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-04-2006 21:13OgończykDemonstracja w Poznaniu
Masz dość rządów PiS?
Nie chcesz Leppera w rządzie?
Denerwuje Cię arogancja rządzących, ciągłe szukanie wrogów, uprzywilejowanie Radia Maryja?
Powiedz to!
W niedzielę 23 kwietnia o godz. 18, pół roku po wyborach prezydenckich, przyjdź pod Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Ta demonstracja to inicjatywa poznańskiej młodzieży. Nie stoi za nami żadna partia. Jesteśmy niezadowoleni z sytuacji w Polsce. Widzimy, że szanse na przyszłośc naszego kraju - na naszą przyszłość - są marnowane w rozgrywkach politycznych.
Chcemy to powiedzieć.
Czekamy na Ciebie!
Demonstracja jest legalna. Prosimy nie przynosić broni, materiałów wybuchowych i innych przedmiotów niebezpiecznych. Warto wziąć dokument tożsamości.

Leśny
Mam jedno pytanie: za rzadów "lewicy" też mieliście taki krytyczny stosunek do wladzy?

Bo szambo jest w zasadzie jednostajne. PiS dodaje folkloru 'swiatopogladowego' ale powiedzmy sobie szczerze: ludzie opuszczaja kraj nie z powodu przesladowan ale z braku perspektyw: robotnicy wola pracowac w Irlandii, naukowcy w USA. Pod wzgledem swiatopogladowym i tak nie ma alternatywy: SLD nie zrobil nic co by KK mogl oprotestowac, w PO jest Niesiołowski...

Tak przy okazji...Dochodzi juz do chorej sytuacji, ze w newsach na temat Kwacha (ułaskawienie mordercy staruszki, domki za 4mln zl, zarobki w sumie 2 mln) sa komentarze, ze PiS to tez zlodzieje i niech sie Ziobro odwali od poprzedniego prezydenta. Krytyka PiSu stala sie modna.

Czego chcecie? Proponowalbym jednak bardziej sprecyzowane protesty. Edukacja, wojna w Iraku, jakas konkretna afera.
Ogończyk
>Czego chcecie? Proponowalbym jednak bardziej sprecyzowane protesty. Edukacja, wojna w Iraku, jakas konkretna afera.

Tutaj motyw jest sprecyzowany: PiS wpuścił do rządu Leppera. Na coś takiego nawet SLD się nie poważyło. To przekroczenie bardzo ważnej granicy - dotąd przecież, obojętnie jak tragiczny rząd by nie był, zwykło się mówić, że przynajmniej nie rządzi Lepper. Dzis nie mamy nawet tej marnej pociechy.
Leśny
>>Czego chcecie? Proponowalbym jednak bardziej sprecyzowane protesty. Edukacja, wojna w Iraku, jakas konkretna afera.
>Tutaj motyw jest sprecyzowany: PiS wpuścił do rządu Leppera. Na coś takiego nawet SLD się nie poważyło.

W porządku. Za Lepperem nie przepadam, protest jest słuszny.

Nie zgadzam sie tylko co do oceny sytuacji. Lepper to tylko ikona -- prostaczek z wyrokami u wladzy. Wiekszosc ludzi traktuje polityke powierzchownie i stad jazda na Leppera. U nas dzieja sie rzeczy po prostu przerazajace a Lepper w porownaniu z nimi to pikus. "Kulturalni" i powazani politycy wiaza sie z mafia paliwowa, ktos morduje szefa policji, o prywatyzacji TPSA decyduje prywatny biznesmen -- blisko zwiazany z bylym prezydentem...Mala, gowniana firma z Portugalii tanio przejmuje rynek ubezpieczen i jeszcze okazuje sie, ze musimy placic jej odszkodowania...

A teraz MONem kieruje czlowiek z podwojnym obywatelstwem, jako zagraniczny stypendysta z czasow PRL i czloenek amerykanskich think-tanków, wielce prawdopodobny agent CIA. Z reszta sprawdza sie znakomice: w Iraku robimy co trzeba, zrezygnowalismy z budowy polskiej haubicy -- tylko patrzec jak kupimy amerykanskie.

Lepper to tylko medialny wabik. Intelektualisci z PO grzmia, ze Lepper musi odejsc a jednoczesnie u siebie trzymaja mocno smierdzacy narybek: Swiecicki, Piskorski (choc przyzac trzeba, ze Pitera sie go glosno czepia -- zobaczymy kto wygra)

Prawdziwa tragedia jest to, ze nawet tzw "elita intelektualna" kraju jest slepa. Pogardza wyborcami Leppera a sama de facto nie lepsza.
placownik (17853 punktów)

>Lepper w porownaniu z nimi to Pikus

   Zgoda, ale Radek, Olek a nawet dr Jan też kiedyś byli malutcy i nic raczej nie wskazywało, że tak bardzo urosną. Czy masz jakieś gwarancje, że z Pikusia nie wyrośnie brytan?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365