Spoglądając na to, co ostatnimi czasy prezentuje TVP, stwierdziłem że deklarcje o obiektywiźmie tego medium należy między bajki włożyć. Wydałem jęk rozpaczy kiedy dzisiaj rano, w ogólnopolskim Kurierze TVP3 w przeglądzie prasy zaprezentowano dwa "ważne" dla społeczeństwa fakty "warte uwagi": artykuł w "Dzienniku" na temat rozmów miłościwie nam panującego PiS-u z potencjalnymi koalicjantami oraz tekst w "Naszym Dzienniku" na temat homoseksualizmu, traktujący o naciskach na społeczeństwo i polityków lobby homoseksualnego, które to chce wymóc rozszerzenie praw dla gejów i lesbijek. Autor artykułu zamieszczonego na łamach "Naszego Dziennika" prezentuje też "szokujący" fakt: możliwość urodzenia się homoseksualistą to mit i kłamstwo!; homoseksualizm to dewiacja nabyta!. Ręce opadają - mnogość tytułów na rynku prasowym a gawiedzi prezentuje się takie rewelacje. Takiego upolitycznienia i podążania za linią światopoglądową panującej opcji politycznej nie widziałem w TVP przez szesnaście lat demokracji w Polsce. A może jestem skrajnie subiektywny, i całe to nagromadzenie prawicowo-katolickiej retoryki w mediach publicznych zawsze istniało, tylko teraz patrzę na wszystko przez pryzmat nie do końca pozytywnych nastrojów społecznych? |