Witam serdecznie, Zabralem sie za czytanie "Kondycji Ponowoczesnej" Lyotard'a, uprzednio przeczytawszy tekst "Nowa Wieza Babel - postmodernizm wg. Lyotarda" i od razu rzcuilo mi sie na mysl : 1. Co to takiego wlasciwie jest dyskurs [poszperalem troche na Wikipedi itd. ale chcialbym, zeby ktos pomogl w pelnym zrozumieniu tego pojecia (pomimo tego, ze z zalozenia jest ono niedefiniowalne podobno), prosilbym rowniez o jakies przyklady w miare klarowne  ] 2. Kwestia "wielkich narracji" i "wielkich metanarracji" a) czy istnieja jakas roznica miedzy "wielkimi narracjami" a "wielkimi metanarracjami" ? b) czym wlasciwie sa "wielkie narracie" i "wielkie metanarracje" ? (chyba, ze to jedno i to samo) bardzo prosilbym o przyklady wraz z wyjasnieniem, bo znow mam bardzo mgliste wyobrazenie o tych terminach... pozdrawiam, dzieki ! Ad |