 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-05-2007 17:01 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Czy to nie przesada? | Śmieszy mnie trochę, ale więcej złości podawanie w tzw punktach żywienia zbiorowego (śliczne określenie, szkoda, że zapomniane) nieodmiennie całych ton różnego zielska i kartofli do każdego ochłapka mięsa i uparte zachwalanie tego, że zdrowo.
Przecież krowa i baran swoją wołowinę z baraniną i tak wyrabiają z zielska! Może nie? Po jakiego czorta jedząc mięso zrobione z trawy jeszcze się pasiemy osobno?
Trochę to rozumiem w odniesieniu do świni. Świnia to taki zwierz, że wszystko wpieprza. Więc może trochę zieleniny nie szkodzi do schabu.
Ale wół i baran są dość wypasione! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Gosia (9452 punktów) |
> Przecież krowa i baran swoją wołowinę z baraniną i tak >wyrabiają z zielska! Może nie? Po jakiego czorta jedząc >mięso zrobione z trawy jeszcze się pasiemy osobno?
Oj, nie chciałabym być w Twojej skórze, gdybyś jadł tylko wysokobiałkowe mięso.Strach nawet pomyśleć o czekających Cię cierpieniach w WC... Wtranżalaj chłopie marchewkę.Wtranżalaj! Dla zdrowotności.
Pozdrawiam.
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Gosiu, ciebie także przekupili ci cholerni badylarze?!
|
|
|  | | Gosia (9452 punktów) | > Gosiu, ciebie także przekupili ci cholerni badylarze?!  Nie.Po prostu kiedy się ma cztery koty trzeba zapomnieć o mięsie.Futrzaste cholery wyrwą każdy kęs. Siłą rzeczy trzeba żyć na zielsku...  Pozdrawiam.
|
|
| |  | Michał Stanislawkiewicz (1358 punktów) (zablokowany) |
>Siłą rzeczy trzeba żyć na zielsku...<
Koty też?
|
|
| | |  | | Gosia (9452 punktów) | >>Siłą rzeczy trzeba żyć na zielsku...< >Koty też?
Gdzieś tak w 30%.Reszta to zbilansowana karma wysokiej jakości i to co same upolują, choć zdarza się, że kocury przynoszą mi myszy na wymianę za drobiową wątróbkę.Uprzejme z ich strony...
|
|
| nieobecny | Najbardziej rozpowszechniony w Polsce sposób żywienia jest jednocześnie najbardziej szkodliwy. Zawiera bowiem aż 5 zasad, których nie powinno się stosować:
1) tylko trzy posiłki dziennie, 2) jeden kilka razy bardziej obfity od pozostałych (obiad), 3) mięso obowiązkowo z ziemniakami i warzywami, 4) mięso najlepiej w każdym posiłku, 5) picie po zakończeniu posiłku.
|
|
| J.Szulc (5723 punktów) | Zielska wszelkiego typu ułatwią między innymi trawienie całego tego ukochanego mięsnego białeczka. Skro kartofelki nie smakują, można nie jeść. Zieleninkę polecam. Bo i smaczne to (poważnie) i zdrowe. Pod warunkiem, że jakoś przyzwoicie przyrządzone. Dla zdrowia i dla urody, a co! Smacznego... 
---
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Nie chodzi mi o zdrowie, chodzi o racjonalność...
|
|
|  | | J.Szulc (5723 punktów) | Racjonalne odżywianie polega na dostarczaniu do organizmu wszystkich, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, składników. Niekoniecznie musi to być to, co najbardziej lubimy jeść.
---
|
|
| |  | | Zyga (1539 punktów) | > Racjonalne odżywianie polega na dostarczaniu do organizmu wszystkich, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, składników.> Niekoniecznie musi to być to, co najbardziej lubimy jeść.Lubię pizzę, lazanie, makaron, falafle, burita, ryż z chińskimi warzywami... To i temu podobne dowożone jedzenie jem codziennie od wielu lat na śniadanie. Frytki na śniadanie? Mało racjonalne mogłoby się wydawać. Nie jem mięsa bo nie widzę potrzeby. W sumie to już tak się odzwyczaiłem, że wydaje mi się obrzydliwe. Na kolację czasem nie mam czasu. Codziennie piję piwo i czasem palę papierosy lub shishę. Zgodnie z ogólnie przyjętą teorią powinienem nie żyć od jakiegoś czasu. Jak na złość mam sie świetnie i ani myślę chorować
|
|
| | |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Ściśle mówiąc, udowodniłeś tylko to, że masz się świetnie i ani myślisz chorować.
|
|
| | |  | | J.Szulc (5723 punktów) | W swojej wypowiedzi użyłam określenia, że niekoniecznie musi to być to, co lubimy. Jeśli w tym, co zjadasz, znajduje się wszystko to, czego Twój organizm potrzebuje do prawidłowego działania, żyjesz sobie jak ta lala. Nikt nie mówi, że masz jeść tylko chwasty - to nie moje określenie...  . I jedz sobie, na zdrowie. Tylko zazdrościć. Konsekwencje (ewentualne) jednak kiedyś sie pojawią. W pokarmach, jak i w całym życiu, ważny jest przede wszystkim UMIAR. Reszta, to sprawa do ciągłej dyskusji między dietetykami. Co kilka lat, jak widać w prasie, zmieniają się mody na diety. Ja tam wcinam, co lubię - zielsko też. Pamiętam jednak, żeby robić to choćby odrobinę racjonalnie.
---
|
|
| | | |  | | Zyga (1539 punktów) | Chciałem tylko powiedzieć że to "nieracjonalne" wydawać by się mogło, też może działać całkiem świetnie.
|
|
| | | | |  | | J.Szulc (5723 punktów) | Ależ zgadzam się z Tobą!! Sama uwielbiam jeść wszystko, na co mam ochotę i to sporych ilościach. Mam to szczęście, że nie wchodzi mi to (mimo jakichś tam latek) w żadne bioderka i podobne "oponki"  . Jestem wrogiem drakońskich diet, nawet jeśli zaleca je lekarz. Wszystko jest dla ludzi, tylko wszystko musi mieć umiar, jeśli występuje jakieś zaburzenie, typu cukrzyca, miażdżyca, wrzody żołądka. Dobrze jest jednak pamiętać, że organizm, tak jak najlepsza maszyna, kiedyś zaczyna strajkować. Może warto pomyśleć o tym zanim coś się zużyje? Przedłuża się wtedy czas pozwalania sobie na swoje smaczki. Tak chyba racjonalniej... a ile przyjemniej, że można dłużej...?
--- Już chyba rozumiem, dlaczego tak a nie inaczej się odżywiasz. Coś tam poczytałam w pewnym przedawnionym poście. W każdym razie - powodzenia, w jedzeniu też.
|
|
| reflektarz | Ciekawa teoria, pijmy wódkę zamiast jeść chleb  Unikajmy trawożernych, bo wiadomo, że trawą najeść i tak byśmy się nie mogli  Nie, no boskie  Bardzo racjonalne, oczywiście jeśli pominiemy procesy chemiczne jakie mają miejsce w trakcie trawienia i przyswajania pokarmu a zdaje się są nieco bardziej skomplikowane niż destylacja zacieru
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Wódka jest dobra, bo wszystkich zrównuje do jednego poziomu. Nie ma złych ani dobrych, mądrych ani głupich, są tylko pijani.
Kiedyś człowiek jadł tylko mięso i potrafił zabić mamuta, teraz je trawę i zastanawia się nawet nad tym, czy muchę przydusić.
A koty Gosi są mądre i mój pies też!
|
|
|  | | Gosia (9452 punktów) |
> A koty Gosi są mądre
Przykro mi, że muszę Cię rozczarować, ale jeden z nich pasjami wtranżala pomidory a reszta wpiernicza trawę z zapałem godnym lepszej sprawy.W przerwach kiedy nie opychają się mięsem, oczywiście.
Pozdrawiam.(Pogryzając rzodkiewki)
|
|
| |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | p>Jak to rzekł Gaius Iulius "Ego obstupuit". Masz plusa i spokój na tym froncie.
|
|
| |  | | J.Szulc (5723 punktów) | Masz cwane futrzaki, więc może masz pomysł, jak oduczyć kota - szachraja rozgryzania każdego napotkanego kartonika? Mało mu, że niszczy moje kaktusy, to jeszcze wytwarza całe góry śmieci ze wszystkiego, co znajdzie na swojej drodze.
Pozdrawiam.
---
|
|
| | |  | | Gosia (9452 punktów) | >jak oduczyć kota - szachraja rozgryzania każdego napotkanego kartonika? Awykonalne. Kupiłam wczoraj książkę, jeszcze nie zaczęłam jej czytać, ale chyba jest dobra, bo moja kocica - bibliofilka zeżarła spory kawałek okładki. Wszystko co papierowe muszę trzymać w zamknięciu, inaczej mam konfetti. Co do śmiecenia, to mam swoją teorię: bezpośrednim przodkiem kotowatych musi być świnia, dlatego robią wokół siebie chlew.
Pozdrawiam. ps.Polecam, ku pokrzepieniu serc, lekturę "Kota w stanie czystym" T.Pratchetta.
|
|
 | | Cieślański (994 punktów) | > Ciekawa teoria, pijmy wódkę zamiast jeść chlebKto pije i pali ten niema robali. Nikotyna, pomimo, że w nadmiarze powoduje kłopoty z ciśnieniem w układzie krążenia i pociąg seksualny "odbiera, to zapobiega jednak chorobie alzheimera. I tu się zgodzę z Tobą Aniele, tytoń to w rzeczy samej dość atrakcyjne ziele. Widziałyście kiedykolwiek grubego alkocholika? Bo ja nie. Alkochol, w dużych ilościach i "na dłuższą metę" powoduje uszkodzenie w mózgu mechanizmu serotoninowego odpowiedzialnego za uczucie głodu. Alkochol zabija również całą florę bakteryjną i wirusową odpowiedzialną w układzie pokarmowym za większe i skuteczniejsze przyswajanie i gromadzenie tłuszczu w ludzkim organizmie. Drożdżyce wzmagające nadmiernie apetyt na słodycze i alkochol, borna wirusy kojarzone z większą zapadalnością na schizofrenię, wymagają raz na kilka miesięcy, tygodniowego przepicia. Czysta, żywa energia, w kryształowej postaci. Odkarza kiszki, rozcieńcza krew. Jedyny feler to to, że alkocholicy częściej od trzeźwych, usypiają beztrosko i zamarzają na mrozie. No i strzelają do własnych kolegów na polowaniu zamiast do łosia. Ale, już w płynach zimowych, używanych do spryskiwania oszronionych szyb samochodowych, alkochole sprawdzają się znakomicie. A spróbójcie selerem lub marchewką odmrozić szyby w samochodzie. Alkocholizm obniża u mężczyzn poziom hormonu męskiego testosteronu. Po wypiciu stają się gadatliwi i ckliwi jak baby. Pijane chłopy w knajpie, całują się w ramach tej samej płci, wyznają sobie dozgonną przyjaźń i miłość. Ale jednocześnie w seksie "mniej mogą" i nie umierają na raka prostaty, wywoływanego pośrednio nadmiarem testosteronu. A widział kto, żeby trzeźwi faceci wegetarianiści, jakimś zrządzeniem losu dziwnym, robili kiedy kolwiek "takie rzeczy" na targu warzywnym? 
bóg jest oszustwem
|
|
|  | | Ocykan (3528 punktów) | >Widziałyście kiedykolwiek grubego alkocholika? >Bo ja nie.
A Borys Jelcyn?
>Odkarza kiszki, rozcieńcza krew.
Raczej odkaża.
>A spróbójcie selerem lub marchewką odmrozić szyby w samochodzie.
Odradzam. Jeżeli już, to raczej spróbujcie.
>Pijane chłopy w knajpie, całują się w ramach tej samej płci,
Przeszkadza Ci to? Homofob!
>A widział kto, żeby trzeźwi faceci wegetarianiści,
Co to takiego ci "wegetarianiści"? Czy to wegetarianie-komuniści (lub inna hybryda tego rodzaju)?
|
|
| |  | | spray (5875 punktów) | >>Widziałyście kiedykolwiek grubego alkocholika? Alkocholik, to chyba od kochania Al (liczba mnoga od Ali)?
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|