 |
Wiara jest kotwicą Chrzescijanina. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-06-2007 16:10 | fratris (-24 punktów) | Wiara jest kotwicą Chrzescijanina. | program open-sourceowy Azureus służy do ściągania plików np. na licencji Creative Commons z sieci przy wykorzystaniu kotwicy - torrenta.
Wiara człowieka jest kotwicą. Jeżeli Chrześcijanin choć na moment, odrzuci od siebie Wiarę w BOGA, szatan porwie go w swoje szpony i tak łatwo człowieka nie puści. Trzeba wykazać się niemała charyzmą, by wyrwać się z jego sideł. Ciału łatwo jest grzeszyć. Zachowywać przykazania jest Bardzo trudno i bardzo wielu ludzi idzie na łatwiznę.
Serwis ten służy głównie, szukaniem usprawiedliwienia dla Sumień tych Bytów - Dusz. Starają się oni zagłuszyć własne sumienia.
Pokój i Dobro
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | unknown (163 punktów) | > program open-sourceowy Azureus służy do ściągania> plików np. na licencji Creative Commons z sieci przy> wykorzystaniu kotwicy - torrenta.Głównie w sposób nielegalny, tylko co to ma wspólnego z tematem? > Wiara człowieka jest kotwicą.  Rozumiem... Wiara też jest najcześciej nielegalna. Masz rację powinni karać za nią. > Jeżeli Chrześcijanin choć na moment, odrzuci od siebie> Wiarę w BOGA, szatan porwie go w swoje szpony i tak łatwo> człowieka nie puści. Trzeba wykazać się niemała charyzmą,> by wyrwać się z jego sideł. Ciału łatwo jest grzeszyć.> Zachowywać przykazania jest Bardzo trudno i bardzo wielu> ludzi idzie na łatwiznę.Straszenie szatanem, wszechobecny argument w Kościele, niestety już ciut przestarzały... Niestety nie wierzę także w szatana. > Serwis ten służy głównie, szukaniem usprawiedliwienia dla> Sumień tych Bytów - Dusz.> Starają się oni zagłuszyć własne sumienia.> Pokój i DobroTak samo można powiedzieć o Twoim idolu Janie Pawle II, który w Ameryce Łacińskiej mówił o tym, aby nie przejmować się życiem doczesnym, walczyć o miejsce w raju. Miał czelność mówić to w dzielnicy, gdzie panuje skrajne ubóstwo i gdzie chrześcijanie przez setki lat krzewili religię swoją nienawiścią wobec rdzennej ludności. Czy on w takim razie posiadał sumienie? Jak dla mnie to szczyt hipokryzji...
|
|
 | | fratris (-24 punktów) | nie wolno szatana wyganiać szatanem, więc ci co tak robili sami grzeszyli.
Życie na ziemi to tylko pierwszy ułamek chwili życia. Chodzi w nim tylko o to byś się określił, czy jesteś Duszą dorbą, czy złą. Za ten wybór dostaniesz nagrodę-Niebo, albo karę-piekło. Jeżeli wybierasz Niebo, musisz jeszcze udowodnić BOGU jak Bardzo Go Kochasz. I starać się żyć w Stanie Łaski.
Pokój i Dobro
|
|
|  | 1 na 1 | unknown (163 punktów) | >nie wolno szatana wyganiać szatanem, więc ci co tak robili sami grzeszyli. >Życie na ziemi to tylko pierwszy ułamek chwili życia. Chodzi w nim tylko o to byś się określił, czy jesteś Duszą dorbą, czy złą. Za ten wybór dostaniesz nagrodę-Niebo, albo karę-piekło. Jeżeli wybierasz Niebo, musisz jeszcze udowodnić BOGU jak Bardzo Go Kochasz. I starać się żyć w Stanie Łaski. > Pokój i Dobro
Jak widzę ten świat, który podobno stworzył i istoty, które też podobno stworzył, mam ochotę go nienawidzieć. Za co niby mam go kochać? Za to, że stworzył sobie reality-show z nami w roli głównej?
|
|
1 na 1 Nelchael (2125 punktów) (zablokowany) | Chrześcijaństwo jest jak nielegalne oprogramowanie, powinni tego zabronić - to chciałeś powiedzieć?
|
|
 | | fratris (-24 punktów) | > Chrześcijaństwo jest jak nielegalne oprogramowanie, powinni tego zabronić - to chciałeś powiedzieć? Wiara jest na pewno wyrzutem Sumienia dla ludzi żyjących w grzechu. Jest wezwaniem do Nawrócenia. Jest wezwaniem do Miłości. Jest samą Miłością.
Pokój i Dobro
|
|
|  | 1 na 1 | G.K. (1679 punktów) | >Wiara jest na pewno wyrzutem Sumienia dla ludzi żyjących w grzechu. Jest wezwaniem do Nawrócenia. Jest wezwaniem do Miłości.
Mi się bardziej podobał Stary Testament, gdzie wiarą było zabijanie innowierców...
>Jest samą Miłością.
Mam wrażenie, że sam nie rozumiesz tego co piszesz. Jak dorosły, prawdopodobnie dobrze wykształcony człowiek może wierzyć w takie naiwne głupoty ? Czy Ty nie widzisz, że pisząc takie żałosne górnolotne słowa ośmieszasz się ?
|
|
|  | 1 na 1 | Piotr G. /Grim/ (288 punktów) | Zgadzam się. Twoje wywody są tak naiwne, że aż śmieszne.
And the man said: Let there be light.
|
|
1 na 1 | G.K. (1679 punktów) | >Zachowywać przykazania jest Bardzo trudno i bardzo wielu >ludzi idzie na łatwiznę.
A moim zdaniem wiara jest pójściem na łatwiznę. Człowiek z góry zakłada, że WIE.
>Serwis ten służy głównie, szukaniem usprawiedliwienia dla >Sumień tych Bytów - Dusz.
Zwłaszcza działy Prawo, Państwo i polityka, Kultura... Ja zawsze myślałem, że jest on by łączyć ludzi, którzy nie boją się i potrafią myśleć SAMODZIELNIE. Odwrotność Kościoła (jako instytucji), gdzie wszystko jest już objawione KILKU osobom 2000 (!) lat temu i od tego czasu nie wydarzyło się NIC co by mogło spowodować, że człowiek racjonalnie myślący zacząłby wierzyć.
>Starają się oni zagłuszyć własne sumienia.
Zagłuszyć ciszę ... ? Jeśli o mnie chodzi to nie mam żadnych wątpliwości co do swojej wiary. "Sumienie" nigdy mnie o to nie męczyło.
Pozdrawiam
|
|
 | | fratris (-24 punktów) | W każdym wieku i w każdym narodzie jest ogrom Cudów i Objawień, by umocnic Wiarę. Są one także dla tych, którzy musza dotknąć, by Uwierzyć. Trzeba pamiętać jednak o tym, że Błogosławieni są Ci, co nie widzieli, a Uwierzyli.
Pokój i Dobro
|
|
|  | 1 na 1 | unknown (163 punktów) |
>Trzeba pamiętać jednak o tym, że Błogosławieni są Ci, co nie widzieli, a Uwierzyli.
Paskudna manipulacja.
|
|
|  | | G.K. (1679 punktów) | >W każdym wieku i w każdym narodzie jest ogrom Cudów i Objawień, by umocnic Wiarę. Są one także dla tych, którzy musza dotknąć, by Uwierzyć.
Przykłady. Udokumentowane. Niepodważalne. Koniec rozmowy.
>Trzeba pamiętać jednak o tym, że Błogosławieni są Ci, co nie widzieli, a Uwierzyli.
Świadomie i dobrowolnie rezygnuję z "Błogosławieństwa" na rzecz dowodów. Rozumiem, że zaraz powinienem je dostać od Ciebie, bądź od Boga ?
Pozdrawiam
|
|
| |  | | fratris (-24 punktów) | >>W każdym wieku i w każdym narodzie jest ogrom Cudów i Objawień, by umocnic Wiarę. Są one także dla tych, którzy musza dotknąć, by Uwierzyć. >Przykłady. Udokumentowane. Niepodważalne. Koniec rozmowy. >>Trzeba pamiętać jednak o tym, że Błogosławieni są Ci, co nie widzieli, a Uwierzyli. >Świadomie i dobrowolnie rezygnuję z "Błogosławieństwa" na rzecz dowodów. Rozumiem, że zaraz powinienem je dostać od Ciebie, bądź od Boga ? >Pozdrawiam
reprezentowałem już u Was , czy nie były zwalczane?
jeszcze pokażę Wam niejeden Cud , ale zapewne tylko garstka Uwierzy. Ale mimo to warto walczyć o Ich Dusze.
Za czasów PANA JEZUSA na ziemi było tak samo.
Pokój i Dobro
|
|
| | |  | 1 na 1 | G.K. (1679 punktów) | >reprezentowałem już u Was , >czy nie były zwalczane?
Takie cuda to możesz pokazywać chłopom XIV wiecznym ! Dorzuć do tego jeszcze jakieś zęby Jezusa czy inny jedyną oryginalną włócznie, którą go dobili... Cud. Dla mnie jest to coś czego człowiek NIE MOżE spreparować ! Coś gdzie NIE MA WąTPLIWOśCI ! A figurka w krwi (?) takim cudem na pewno nie jest...
>jeszcze pokażę Wam niejeden Cud , ale zapewne tylko garstka Uwierzy. Ale mimo to warto walczyć o Ich Dusze.
Czekam
>Za czasów PANA JEZUSA na ziemi było tak samo.
Nie bój się, my Ciebie nie ukrzyżujemy...
|
|
 | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Gdy byłem mały, mówiłem na to - "kółko graniaste".
Bo się tak toczy, toczy, a co chwilę - kant.
|
|
| Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Frater, po jakiego diabła używasz tylu dużych liter? Polskie rzeczowniki nie wymagają tego. W Getyndze studiowałeś?
|
|
 | | G.K. (1679 punktów) | > Frater, po jakiego diabła używasz tylu dużych liter? Polskie rzeczowniki nie wymagają tego. W Getyndze studiowałeś?Ja bym się jeszcze przyczepił do złego stawiania przecinka. Powinien znajdować się on bezpośrednio po wyrazie i o odstęp przed następnym. Nie żeby moja ortografia była idealna...
|
|
| Jan B (383 punktów) | Pan jest jak rozpuszczone dziecko - krytyka tylko dostarcza Panu energii na kolejne miałkie posty.
|
|
1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) |
>Wiara człowieka jest kotwicą. Ciągnie go na dno! Pozdrawiam
|
|
| Rosi58 (259 punktów) | Tyle odpowiedzi, krytyka, rzeczowe argumenty i co? ... I nic. Fratris wierzy. Nic go nie przekona. Odpowiedzi na jego posty to groch o ścianę. On wie lepiej. Znam takie przypadki. Gdyby usłyszał głos z nieba: "Fratris, to ja Twój Bóg. Źle postępujesz, źle myślisz, nie o to mi chodziło", on odpowiedziałby: "ja wiem lepiej, tak twierdzą ojcowie kościoła i sam papież. Idź precz szatanie!". Sprawa jest beznadziejna - przynajmniej w tym przypadku
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Wiara człowieka jest kotwicą.
teraz już wiem, dlaczego większość ludzi wierzących ma takie ciężkie łby...
>Jeżeli Chrześcijanin choć na moment, odrzuci od siebie >Wiarę w BOGA, szatan porwie go w swoje szpony i tak łatwo >człowieka nie puści.
sprawdziłeś to na swojej skórze? jak wyglądało to porwanie? masz może jakiś dziennik tego wydarzenia? może jakieś video? czy tylko mielesz słowa z drugiej ręki, słowa proboszcza, kościelnego lub papieża? na wszelki wypadek skontaktuj sie z egzorcystą...
|
|
| stilb (1323 punktów) | Fratis załatw sobie przepustkę i jakąś dyspenze wyjdź na zewnątrz jest wiosna kobiety o tej porze roku są wyjątkowo piękne (zwłaszcza polki) . Zawyj jak młody byczek i ulżyj swej chuci. Zobaczysz świat nabierze kolorów, będziesz jeszcze bardziej kochał bliźniego
|
|
| placownik (17853 punktów) | Znowu nienajlepiej Ci poszło. Może byś spróbował z innej beczki? Może coś o problemach moralnych związanych z nielegalnym kopiowaniem plików?
Przesuwam do Bazgrołów i zamykam wątek.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|