 |
Panel "Bóg a zło", 9 kwietnia w Krakowie Pod Jaszczurami Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-04-2009 18:18 | Wojtek (3465 punktów) | Panel "Bóg a zło", 9 kwietnia w Krakowie Pod Jaszczurami
1 na 1 | Drodzy Członkowie i Sympatycy oddziału krakowskiego PSR, Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w panelu dyskusyjnym na temat "Bóg a zło", który odbędzie się w czwartek, 9 kwietnia o godzinie 18.00 w klubie Pod Jaszczurami przy Rynku. W panelu uczestniczyć będą: Profesor Jan Woleński - filozof, członek honorowy PSR. WIĘCEJ INFORMACJI - pl.wikipedia.org/wiki/Jan_WoleńskiKsiądz Jacek Prusak SJ - teolog, jezuita, dziennikarz. WIĘCEJ INFORMACJI - pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_PrusakProfesor Marta Kudelska - filozof, specjalista w zakresie religii wschodnich. WIĘCEJ INFORMACJI - nauka-pols(*)pe=opis&lang=pl&objectId=80146Będzie to pierwszy panel dyskusyjny, który odbędzie się (dzięki uprzejmości właścicieli) w klubie Pod Jaszczurami. Zapraszam zatem wszystkich, których temat frapuje i chcą nań podyskutować, lub też tych którzy chcieliby porozmawiać z innymi osobami o podobnych poglądach na życie. Pozdrawiam, Wojciech Skorupski P.S. Poniżej plakat reklamujący wspomniany panel.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Katarzyna Szczepanek | Odp: Panel "Bóg a zło", 9 kwietnia w Krakowie Pod Jaszczuram | A czy podobny panel planowany jest w Warszawie? Chętnie bym przyszła.
|
|
 | | Katarzyna Szczepanek | Przepraszam za trzykrotne pojawienie się mojej wypowiedzi - problemy komputerowe.  Pozdrawiam. Katarzyna www.katarzyna.catv.net.pl
|
|
 | 1 na 1 | Wojtek (3465 punktów) | >A czy podobny panel planowany jest w Warszawie? Chętnie bym przyszła. Osoby "kierujące" panelem są z Krakowa. Być może zgodzą się na przyjazd do Warszawy, jeśli oddział warszawski zaproponuje miejsce i czas. Zresztą "wykładowcy" nie muszą być ci sami. Z chęcią jednak pomożemy w organizacji podobnego wydarzenia w każdym zainteresowanym mieście.
Pozdrawiam, Wojciech Skorupski
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
 | nabuko (673 punktów) (zablokowany) | >A czy podobny panel planowany jest w Warszawie? Chętnie bym przyszła.
Ja też.
|
|
| Drobner | To było bardzo fajne spotkanie. Oczywiście, nie należało się spodziewać ani całościowego ujęcia tematu, ani rozstrzygnięcia kwestii tytułowej. Brakowało mi wypowiedzi ateistów, agnostyków. Poza moim głosem w dyskusjii wszyscy pozostali byli w jakiś sposób 'konfesyjni', 'wierzący' (poza prof. Woleńskim). Generalnie jednak - miło spotkać się z ludźmi, posłuchać, podyskutować. Nawet z 'wierzącymi'. Pozdrawiam, Drobner
|
|
 | | Wojtek (3465 punktów) | > To było bardzo fajne spotkanie.Owszem, miejmy nadzieję, że następne będą równie fajne. > Brakowało mi wypowiedzi ateistów, agnostyków. Poza moim głosem w dyskusjii wszyscy pozostali byli w jakiś sposób 'konfesyjni', 'wierzący' (poza prof. Woleńskim).Nie do końca. Większość osób na sali była spoza PSR. Nadto, były wypowiedzi ateistów i agnostyków (ściśle - trzy). Nie ma się zresztą czemu dziwić - temat nas nie podniecał. Miał za to podniecać słuchaczy spoza naszego stowarzyszenia, którzy, mimo iż był to czwartek przed świętami, przyszli nader tłumnie. > Generalnie jednak - miło spotkać się z ludźmi, posłuchać, podyskutować. Nawet z 'wierzącymi'.Dyskutować zawsze miło, szczególnie że dyskutując można choćby porównać przeciwstawne stanowiska i nie pozbijać się nawzajem  . Wkrótce opublikuję streszczenie spotkania wraz z fotorelacją.Pozdrawiam
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
|  | 1 na 1 | Wojtek (3465 punktów) | Zgodnie z zapowiedzią relacjonuję spotkanie. Spotkanie rozpoczęło się z nieznacznym opóźnieniem, ponieważ mimo daty przypadającej tuż przed świętami wielkanocnymi frekwencja była spora i wciąż schodzili się słuchacze. Rozpocząłem panel w imieniu PSR oddając głos Profesorowi Woleńskiemu. Profesor, wraz z Panią Profesor Martą Kudelską i ojcem Jackiem Prusakiem wprowadzili publiczność w tematykę spotkania opisując podejścia różnych kultur i religii do kwestii zależności istnienia bóstw i istnienia zła. Po wprowadzeniu przyszła pora na pytania. Było ich sporo, na tyle dużo, że musieliśmy przerwać zadawanie pytań, po 2,5 godzinie, gdy pracownicy klubu Pod Jaszczurami przypomnieli nam, że organizują tego dnia jeszcze jedną imprezę  . Pytania oscylowały od zdecydowanie konfesyjnych do całkowicie ateistycznych. Pomimo tak wielkiego rozdźwięku dyskusja odbywała się w przyjaznej atmosferze. Konkluzji oczywiście nie było, może za wyjątkiem wypowiedzi jednego z uczestników, który stwierdził, że w tytule panelu jedynym sensownym słowem jest "a". Poproszę oczywiście naszych troje panelistów o skromne artykuły na temat podjęty podczas dyskusji, tak by użytkownicy forum mogli również skorzystać z wiedzy przez nich przekazanej. Jednocześnie informuję, że 12 maja organizujemy panel dyskusyjny na temat dopuszczalności legalizacji narkotyków, w którym udział wezmą lekarze, przedstawiciele Monaru, naukowcy. O szczegółach poinformuję wkrótce. Poniżej zamieszczam, dzięki uprzejmości członka naszego oddziału Adama Walanusa, wspaniałe zdjęcia (warto nadmienić, że Pan Adam nie jest profesjonalnym fotografem, choć zdawać by się mogło, że od dziecka fotografuje dla National Geographic  ). Nasi prelegenci  Profesor Marta Kudelska  Profesor Jan Woleński  Ojciec Jacek Prusak SJ  Nasza kochana Prezes PSR, Małgosia, capo di tutti capi    Zdjęcia z sali            Ciekawscy    Dyskusja po panelu  Pozdrawiam, Wojciech Skorupski
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
| |  | | Elżbieta Binswanger-Stefańska | dobre zdjęcia, żałuję, że nie mogłam być
|
|
| | |  | | Sławo (263 punktów) | > dobre zdjęcia, żałuję, że nie mogłam być  no, ba  oczywiście, że dobre! My na nich jesteśmy  Spotkanie było bardzo ciekawe i naprawdę warto było się pojawić. Zdjęcia rewelacyjne, zauważyć można uchwycenie chwili ulotnej i zamyślonej w oparach rzeczywistości.  Pozdrawiam
|
|
| |  | | Psyk (14071 punktów) | Ja też dziękuję. Świetne zdjęcia, Eve nadaje ton.
|
|
| | |  | | webmaster (moderator) | W tej sytuacji nie pozostaje wam już nic innego, jak zmienić nazwę ośrodka na "p.w. św. Wojciecha od cudownego obrazu jaszczurowego"
|
|
| |  | | Wojtek (3465 punktów) | Więcej zdjęć z naszego spotkania można zobaczyć TUTAJ na stronie Adama Walanusa. Warto obejrzeć również inne jego prace (dostęp ze strony głównej). Pozdrawiam
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|