 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-05-2006 02:31 | sedona (139 punktów) | Apel | W związku z ujawnianiem coraz większej ilości nadużyć ze strony kleru , a chodzi mi zwłaszcza o molestowanie nieletnich, uważam , że należy uczulić rodziców, opiekunów, nauczycieli i inne osoby zajmujące się młodzieżą i pracujące z młodzieżą by uczyły swoich podopiecznych zwiększonej czujności w stosunku do księży. Oprócz przestróg przed nie rozmawianiem z obcymi, nie wpuszczaniem ich do domu itp., jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa wpajanym nieletnim powinny być słowa Joe McGee: "Nigdy nie ufaj mężczyźnie, który nosi długą suknię, śmieszne nakrycie głowy, twierdzi, że żyje w celibacie a jednocześnie chce by go nazywać Ojcem, i żąda byś ślepo wierzył we wszystko co powie". "Never trust a man who wears a long dress, a funny hat, claims to be celibate but insists on being called Father, and requires you to have blind faith in everything he says." Joe McGee
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| thraul (129 punktów) | > uważam , że należy uczulić rodziców, opiekunów,> nauczycieli i inne osoby zajmujące się młodzieżą i pracujące> z młodzieżą by uczyły swoich podopiecznych zwiększonej> czujności w stosunku do księży.Może nie tyle do księży co poprostu do ludzi. Być może cie zaskocze ale pedofile trafiaja się wszędzie, nie tylko wśród księży. Jednak bez przesady!!! Nie nalezy straszyć dziecka; "uważaj, każdy może cie skrzywdzić, nie ufaj nikomu, ludzie są podli i fałszywi a zwłaszcza ci panowie w długich czrnych sukienkach ze smiesznym nakryciem głowy"  Nie jestem specjalistą, ale dziecko po takim "praniu mózgu" zapewne miało by spore trudności z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi. Kolejny "zły dotyk"....
|
|
 | | sedona (139 punktów) | > Może nie tyle do księży co poprostu do ludzi. Być może cie zaskocze ale pedofile trafiaja się wszędzie, nie tylko wśród księży.<Nie zaskoczyłeś mnie, ja jednak tutaj zajęłam się konkretnie grupą zawodową księży, która jest wyjątkowo niebezpieczna z racji tego, że uczeni jesteśmy by ufać im i z góry zakładać, że są uczciwi i niegroźni. > Jednak bez przesady!!! Nie nalezy straszyć dziecka; "uważaj, każdy może cie skrzywdzić, nie ufaj nikomu, ludzie są podli i fałszywi a zwłaszcza ci panowie w długich czrnych sukienkach ze smiesznym nakryciem głowy" <Nie napisałam nic o straszeniu tylko o ostrzeganiu. Ostrzega się dzieci przed tym by nigdzie nie chodziły z obcymi, żeby ich nie wpuszczały do domu, zwłaszcza kiedy są same . To nie straszenie. I całkiem serio piszę o tym by ostrzegać dzieci przed tym by nie zostawały sam na sam z księdzem. Cytat, który przytoczyłam nie był przypadkowy, są to słowa 11 letniego chłopca molestowanego przez księdza. Teraz to już dorosły mężczyzna. Jego opowieść możesz przeczytać na stronie Freedom From Religion Foundation www.ffrf.org/fttoday/2006/march/mcgee.phpJa posunęłabym się dalej - zakazałabym księżom jakichkolwiek kontaktów z dziećmi, ale wiem, że to nierealne. Jeszcze nie teraz....ale wierzę , że przyjdzie taki dzień....
|
|
|  | | aries | sutanna , celibat i rzekoma swiatobliwosc nie powstrzymuja klechow przed realizacja swoich zboczen wobec dzieci. Tak trzeba nazywac po imieniu dzialania ksiezy katolickich w Polsce. Skala tych zdarzen jest znaczna, nie obroni sie twierdzeniem, ze : "jak to, przciez inni tez..." Wlasnie przed tymi hipokrytami i zboczencami w sutannach i habitach trzeba dzieci chronic, izolujac je od jakichkolwiek kontaktow bez obecnosci rodzicow.
|
|
| |  | | szulc (19 punktów) | >Wlasnie przed tymi hipokrytami i zboczencami w sutannach i habitach trzeba dzieci chronic, izolujac je od jakichkolwiek kontaktow bez obecnosci rodzicow. A gdybyś ty miał takie skłonności co byś zrobił czy według ciebie wszyscy księża to pedofile? Musisz sobie uświadomić (nic nie chce sugierować) że nie wszyscy są tacy sami.
|
|
| | |  | | AstralStorm (558 punktów) | > A gdybyś ty miał takie skłonności co byś zrobił
Za "Wyspą doktora Moreau": "Czyż nie jesteśmy ludźmi?"
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|