Mam mały problem. Może mi pomożecie  Zdałem w tym roku maturę. Tzn. tak mi się wydaje ,że zdałem  Chciałbym studiować socjologię. Problem w tym ,że na Uniwerku Warszawskim jest z 25 kandydatów na jedno miejsce... No i sobie tak pomyślałęm ,że jakbym się nie dostał to może na prywatne.W rankingu tygodnika "Wprost" na pierwszym miejscu jeśli chodzi o socjologię uznano po raz chyba siódmy Collegium Civitas. Tylko właśnie nie wiem czy to dobrze, bo jeśli chodzi o tygodnik Wprost nie jest to dla mnie żadny autorytet wręcz przeciwnie ta gazeta to dla mnie największy szmatławiec. Nie zgadzam się z nią pod każdym względem. Zarówno dział polityczny jak i tym bardziej społeczny wypisuje ogromne bzdury. Te czaopismo można już spokojnie nazwać katolickim i antyunijnym. A ciągłe artykuły ,w których inteligencję ,nie tylko polską ale każdą, miesza się z błotem mówiąc ,że to banda nierobów i że liczą się tylko fachowcy i inżynierowie to aż mnie ciarki przechodzą. Takie hasła jak świeckość czy tolerancja poszły w zapomnienie w redakcji tej gazety. I poprostu boję się że te Collegium Civitas zajmuje w jej rankimngu tak wysokie miejsce ponieważ program nauczania jest zbliżony do ideologii wyznawanej w tej gazecie. Co wy o tym sądzicie? W Collegium wykładają na socjologii następujące osoby: prof. dr hab. Edmund Wnuk-Lipiński dr. hab. Aleksander Manterys prof. dr hab. Jadwiga Koralewicz dr hab. Paweł Ruszkowski, prof. Collegium Civitas dr hab. Andrzej Szpociński, prof. Collegium Civitas Nie znam tych ludzi więc nie wiem jakie mają poglądy. Może wy wiecie? Byłbym wdzięczny jeślibyście mi pomogli. Jeśli naprawdę to taka dobra szkołą to z chęcią tam pójdę ale jeśli ma się okazać ,że to zaplecze tygodnika Wprost albo co gorsze PIS-u lub innych konserwatystów tudzież zagorzałych katolików to wolę sobie darować. |