Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bzdury atakują w TVN

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-10-2007 00:42Mariusz Agnosiewicz (moderator)Bzdury atakują w TVN
Oto kuriozum, jakie mi jakaś za przeproszeniem redaktorka przesłała:

Cytat:
Witam serdecznie- ............... TVN
Zwracam się do Państwa z pytaniem i wielką prośbą. W najbliższym czasie pragniemy zrealizować serię reportaży opowiadających o osobach posiadających nietypowe (paranormalne zdolności), które wykorzystują w życiu codziennym pomagając innym (radiestezja, magnetyzm etc...). Zależy mi ogromnie na kontakcie z takimi osobami, które są jednocześnie poważnie chore lub niepełnosprawne. Chodzi nam o pokazanie, że choroba, czy niepełnosprawność nie zamykają człowiekowi drogi do rozwoju swoich podświadomych zdolności.
Sprawa jest dla mnie bardzo ważna i pilna.
Czekam na kontakt od Państwa i z góry dziękuję!

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kimak (2276 punktów)
>Sprawa jest dla mnie bardzo ważna i pilna.

Ona juz od maja coś tam zbiera - takie to jej pilne. Wypytuje też po forach internetowych o dzieci chore na rzadkie genetyczne chroroby.


"Bawimy się, bawimy ładnie, lub nie
nieważne, bo Nico niełatwo rozdrażnić"
Lech Janerka
keymak (3379 punktów)
No cóż według mnie bardzo trudno trafić na kanał telewizyjny, lub radiowy, który dobiera sobie program w którym jest mowa jedynie o racjonalnych tematach. Jedyna zasada w tv i radio to: robić programy które będą oglądane/słuchane przez wielu widzów/słuchaczy.
Nie od dziś wiadomo że ludzi bardziej zainteresuje program o Smoku Wawelskim niż o zastosowaniach teorii względności ...

Nauka, racjonalizm, sceptycyzm egzystuje w podziemiu, zaś religia, pseudonauka i zwykła bajka są tematami pierwszoplanowymi.
Nie wiem czy to dobrze czy źle.
Bez pseudonauki nie istniałaby prawdziwa nauka.

Pozdrawiam.
webmaster (moderator)
>Nie wiem czy to dobrze czy źle.
Dobrze, bo jest różnorodność i pluralizm. Źle, kiedy idzie się na łatwiznę i tresuje głupiego, niewymagającego widza, który (przy okazji oczywiście) ogląda reklamy. Nie ma przecież sensu oglądalność bez pieniędzy, sprzedaży. TV w istocie jest tylko narzędziem sprzedaży i maszynką do pieniędzy dla właścicieli/akcjonariuszy.

>Bez pseudonauki nie istniałaby prawdziwa nauka.
I odwrotnie. O ile jednak np. sport i parasport mogą sensownie współistnieć, to paranauka ma z nauką wspólny tylko przedmiot badań i część nazwy, już nie metodę badań.
keymak (3379 punktów)
>>Bez pseudonauki nie istniałaby prawdziwa nauka.
> sport i parasport
To chyba troszkę nietrafione porównanie. Według mnie każdy kto uprawia sport jest sportowcem, a definiowanie ludzi niepełnosprawnych jako parasportowców uważam za coś obrzydliwego.
Nie rozumiem jak takie określenia mogły się przyjąć i są wciąż powtarzane. Rozumiem, że wygodnie jest inaczej nazywać sportowców pełnosprawnych i niepełnosprawnych, ale mam wątpliwości co do tego czy jest to moralnie właściwe.
Jest wiele powodów dla których stosuje się taki podział, ale nie widzę powodów do utrwalania takiego podziału.

Pozdrawiam.
webmaster (moderator)
>To chyba troszkę nietrafione porównanie. Według mnie każdy kto uprawia sport jest sportowcem,
To właśnie miałem na myśli, że metoda działania jest ta sama, nadal jest to sport. Jednak nie bez powodu dzieli się na męski i damski, pełnosprawny i nie. Wszyscy są sportowcami, ale jednak reguły gry bywają inne.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)
>nie bez powodu dzieli się na męski i damski, pełnosprawny i nie. Wszyscy są sportowcami, ale jednak reguły gry bywają inne.

Inne są wyniki, reguły, z reguły te same.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)
>Bez pseudonauki nie istniałaby prawdziwa nauka.
Istniałaby, jak niezależnie od tlenionych, istnieją blondynki prawdziwe.
keymak (3379 punktów)
A gdyby wszyscy ludzie mieli blond włosy to czy wtedy słowo "blond" by istniało ?
Wątpię.
Tak na marginesie:
Co prawda niektórzy tworzą nowe określenia jak np: "oczywista oczywistość", ale czy to automatycznie oznacza że istnieje "nieoczywista oczywistość" ?

Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)
>A gdyby wszyscy ludzie mieli blond włosy to czy wtedy słowo "blond" by istniało ?
>...czy [...] istnieje "nieoczywista oczywistość" ?

Nie namówisz mnie na dzielenie blond włosa na czworo.
prokaczystowska_racjonalistka
ateizm jest paranormalny w sensie takim że nie można go naukowo zbadać więc:
proszę się zgłosić Panie Mariuszu-będe Panu kibicować.
webmaster (moderator)
Uwaga: troll.
La Cenerentola (60 punktów)

>....... o osobach posiadających nietypowe
>(paranormalne zdolności), które wykorzystują w życiu
>codziennym

Domyślam się, dlaczego ta redaktorka przysłała tego typu prośbę akurat do Racjonalisty. Widać, dla niektórych wykorzystywanie rozumu w życiu codziennym to jakaś nietypowa zdolność. W ogóle samo posiadanie rozumu to dla nich jakieś paranormalne zjawisko.........

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365