Racjonalista - Strona głównaDo treści
Apostazja - kiedy można?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
20-05-2007 20:59Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
Apostazja - kiedy można?
Interesuje mnie, czy można dokonać aktu apostazji bez zgody rodziców, gdy samemu nie jest się pełnoletnim.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.Szulc (5723 punktów)
Poczytaj www.apostazja.pl

---
20-05-2007 21:26 
 Ocena 2 na 2
Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
>Poczytaj www.apostazja.pl
>
---

Znalazłem tylko to: "Uwaga! Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich, niepozbawionych zdolności do czynności prawnych (nie ubezwłasnowolnionych)."

To chyba oznacza, że jednak trzeba być pełnoletnim, ale wolałbym konkretniejszą informację. Na apostazja.info też byłem. Pewnie się okaże, że jestem ślepy
20-05-2007 21:33 
 Ocena 1 na 1
J.Szulc (5723 punktów)
Dużo Ci brakuje do pełnoletności?
Czy coś się zmieni, jeśli już się wypiszesz?
Może to jest właśnie czas na dokładne poznanie siebie?

Daj sobie czas na myślenie, zawsze zdążysz.
Czy to, że jesteś liczony jako katolik Cię parzy, boli?
Po prostu poczekaj i tyle.

Pozdrawiam.

---
20-05-2007 21:41 
 Ocena 2 na 2
Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
>Dużo Ci brakuje do pełnoletności?
>Czy coś się zmieni, jeśli już się wypiszesz?
>Może to jest właśnie czas na dokładne poznanie siebie?
>Daj sobie czas na myślenie, zawsze zdążysz.
>Czy to, że jesteś liczony jako katolik Cię parzy, boli?
>Po prostu poczekaj i tyle.
>Pozdrawiam.
>
---

Ta informacja jest mi potrzebna dla znajomego, ale widzę, że ktoś tu się przestraszył, że KK straci kolejną osobę w statystykach No cóż, ja też mam zamiar jak najszybciej się wypisać, ale muszę najpierw przekonać do tego pomysłu rodziców - na tę chwilę miałbym zbyt dużo problemów z ich strony.
Od strony wiary już siebie poznałem, jeśli kiedykolwiek wrócę do jakiejś religii (w co wątpię, no ale kto wie), to na pewno nie będzie to chrześcijaństwo - ono nie trzyma się kupy, jest po prostu głupie. Wolę dyskordianizm
20-05-2007 21:48 
 Ocena 1 na 1
J.Szulc (5723 punktów)
Jeśli mam być szczera, to mało mnie obchodzi, czy i jaka religia Ci w głowie.

Każdy sam ponosi konsekwencje swoich czynów jak i sam podejmuje decyzje dotyczące jego życia.

Myślę, że trzeba być osobą pełnoletnią.
Do NIE - wiary nie ma kreślonego wieku.

Pozdrawiam.

---
20-05-2007 22:23 
 Ocena 1 na 1
APawłowski (1150 punktów)
Czy Ty nie masz zamiaru "na złość babci odmrozić sobie uszu"? Myślisz że to załatwi twoje sprawy raz na zawsze? Podoba Ci się jakaś religia tak naprawdę czy tylko dlatego że egzotycznie się nazywa? A może chcesz zaszpanować w środowisku? Daj sobie spokój na razie.
20-05-2007 22:27 
 Ocena 2 na 2
Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
>Czy Ty nie masz zamiaru "na złość babci odmrozić sobie uszu"? Myślisz że to załatwi twoje sprawy raz na zawsze? Podoba Ci się jakaś religia tak naprawdę czy tylko dlatego że egzotycznie się nazywa? A może chcesz zaszpanować w środowisku? Daj sobie spokój na razie.

Cholera. Napisałem, że te informacje potrzebne są dla mojego znajomego.
Ty nie wiesz, czym jest dyskordianizm, prawda?

Co to za atak? Boicie się o moją nieśmiertelną duszę czy jak? Zadałem pytanie, więc jeśli nie macie zamiaru udzielić mi odpowiedzi to nie spamujcie :/
20-05-2007 22:46 
 Ocena 1 na 1
APawłowski (1150 punktów)
>>Czy Ty nie masz zamiaru "na złość babci odmrozić sobie uszu"? Myślisz że to załatwi twoje sprawy raz na zawsze? Podoba Ci się jakaś religia tak naprawdę czy tylko dlatego że egzotycznie się nazywa? A może chcesz zaszpanować w środowisku? Daj sobie spokój na razie.
>Cholera. Napisałem, że te informacje potrzebne są dla mojego znajomego.
Więc przekaż to co Ci napisano swojemu znajomemu, wykażesz sie prawdziwą przyjaźnią.
Jarek Kubaszewski
>>Czy Ty nie masz zamiaru "na złość babci odmrozić sobie uszu"? Myślisz że to załatwi twoje sprawy raz na zawsze? Podoba Ci się jakaś religia tak naprawdę czy tylko dlatego że egzotycznie się nazywa? A może chcesz zaszpanować w środowisku? Daj sobie spokój na razie.
>Cholera. Napisałem, że te informacje potrzebne są dla mojego znajomego.
>Ty nie wiesz, czym jest dyskordianizm, prawda?
>Co to za atak? Boicie się o moją nieśmiertelną duszę czy jak? Zadałem pytanie, więc jeśli nie macie zamiaru udzielić mi odpowiedzi to nie spamujcie :/
Wg. mojego rozeznania trzeba być pełnoletnim.
Nie denerwuj się tak.
Pozdrawiam
20-05-2007 23:03 
 Ocena 1 na 1
Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)

>Wg. mojego rozeznania trzeba być pełnoletnim.
>Nie denerwuj się tak.
>Pozdrawiam

Dziękuję. Ale co ja wg Ciebie mam robić, jak mi tu moralizują, żebym się zastanowił, poczekał (bo inaczej do piekła pójdę), zamiast odpowiadać.

Pozdrawiam
Jarek Kubaszewski
>Dziękuję. Ale co ja wg Ciebie mam robić, jak mi tu moralizują, żebym się zastanowił, poczekał (bo inaczej do piekła pójdę), zamiast odpowiadać.
Tak naprawdę to nikt nie chciał prawić Ci morałów ani tym podobnych rzeczy, poprostu fora internetowe mają swoją specyfikę-nasila się to wtedy gdy dyskutuje wiele osób (przeważnie tak jest). Czasami jedno niopatrznie napisane zdanie i dyskusja skręca w krzaki
21-05-2007 11:26 
 Ocena 2 na 2
DawidKarolkievitz (984 punktów)
>Czy Ty nie masz zamiaru "na złość babci odmrozić sobie uszu"? Myślisz że to załatwi twoje sprawy raz na zawsze? Podoba Ci się jakaś religia tak naprawdę czy tylko dlatego że egzotycznie się nazywa? A może chcesz zaszpanować w środowisku? Daj sobie spokój na razie.

A ja szczerze polecam apostazję- niech bawią się sami.

Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna.
W. Lenin
Gosia (9452 punktów)
>Interesuje mnie, czy można dokonać aktu apostazji bez
>zgody rodziców, gdy samemu nie jest się pełnoletnim.

Nie.
www.racjonalista.pl/kk.php/s,4995
4. Poza tym, musi chodzić o ważny akt prawny, dokonany przez prawnie zdolną do tego osobę i zgodnie z regulującymi go normami kanonicznymi (por. kanony 124-126). Akt taki musi zostać dokonany w sposób osobisty, świadomy i wolny.
Pozdrawiam.
20-05-2007 22:30 
 Ocena 2 na 2
Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
>>Interesuje mnie, czy można dokonać aktu apostazji bez
>>zgody rodziców, gdy samemu nie jest się pełnoletnim.
>Nie.
>www.racjonalista.pl/kk.php/s,4995
>4. Poza tym, musi chodzić o ważny akt prawny, dokonany przez prawnie zdolną do tego osobę i zgodnie z regulującymi go normami kanonicznymi (por. kanony 124-126). Akt taki musi zostać dokonany w sposób osobisty, świadomy i wolny.
>Pozdrawiam.
>
Dziękuję ślicznie
20-05-2007 22:44 
 Ocena 3 na 3
Gosia (9452 punktów)

>>Dziękuję ślicznie

Ależ proszę uprzejmie.
Konkretne pytanie - konkretna odpowiedź.
Pozdrawiam.
20-05-2007 23:36 
 Ocena 3 na 3
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Jest tu pewien zabawny paradoks.

   Z jednej strony każdy akt prawny (takim jest apostazja) wymaga zdolności do czynności prawnych - zasada jest oczywista.

   Z drugiej strony każdy akt prawny (np. chrzest albo komunia) dokonany na osobie nie posiadającej zdolności do czynności prawnych bez zezwolenia sądu nosi cechy nieważności wobec prawa.

   Zabawne, prawda?
21-05-2007 11:53 
 Ocena 3 na 3
Gosia (9452 punktów)
>   Jest tu pewien zabawny paradoks.
>   Z jednej strony każdy akt prawny (takim jest apostazja) wymaga zdolności do czynności prawnych - zasada jest oczywista.
>   Z drugiej strony każdy akt prawny (np. chrzest albo komunia) dokonany na osobie nie posiadającej zdolności do czynności prawnych bez zezwolenia sądu nosi cechy nieważności wobec prawa.
>   Zabawne, prawda?

Raczej genialne. Zwłaszcza wmówienie wiernym, że to wola Boga i to tak skutecznie, że nawet nie przyjdzie im do głów sprawdzić tego we własnej świętej księdze.
Zawsze doceniałam Kościół Katolicki jako korporację. Chapeau bas!.

Pozdrawiam.
21-05-2007 12:38 
 Ocena 1 na 1
APawłowski (1150 punktów)
Jak powiedziała matka Pawlaka: sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365