W sobotę 20 maja o godz. 12.00 w Katowicach na Placu Wolności, odbędzie się wiec protestacyjny połączony z happeningiem "Kod Wierzejskiego", na który zapraszają Zieloni2004. Pikieta jest reakcją na wypowiedź posła Wierzejskiego, że za protestami uczniów i studentów przeciwnych Ministrowi Edukacji Romanowi Giertychowi stoi mafia, lub sekta homoseksualna (dla posła tożsama z pedofilią i powiązana z organizacjami narkotykowymi), która nakręca "nagonkę" na ministra. To wstyd, że w Polsce mamy parlamentarzystów, którzy zamiast zasiadać w ławach poselskich i działać w partiach politycznych, to powinni raczej zakładać grupy terapeutyczne, gdzie mogliby leczyć własną homofobie, ksenofobie, dulszczyznę, lęk przed innością i czkawkę nacjonalistyczną. Protest ten ma być również lekcją szacunku udzieloną przez młodzież ministrowi Oświaty. Biuro Prasowe Katowickie Koło Zieloni2004 "Alternatywa" Adrian Kołodziejczyk 503-944-845 |