Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zaproszenie na XVII Obóz Astronomiczny PKiM

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
23-05-2006 17:56Marcin Klapczyński (3149 punktów)Zaproszenie na XVII Obóz Astronomiczny PKiM
Zapraszamy wszystkich miłośników astronomii, zainteresowanych obserwacjami meteorów, do udziału w XVII Obozie Astronomicznym Pracowni Komet i Meteorów, który odbędzie się w dniach 17 lipca - 3 sierpnia br. w Stacji Obserwacyjnej Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Obóz jest organizowany głównie dla początkujących obserwatorów - wystarczy znajomość gwiazdozbiorów. Zapraszamy także wszystkich doświadczonych obserwatorów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności, pomóc organizatorom w szkoleniu początkujących lub obserwować teleskopowo.

W czasie obozu będziemy obserwować aktywne w tym czasie roje: alfa-Cygnidy, omikron-Draconidy, Aquarydy, Capricornidy i wczesne Perseidy. Tak samo jak w poprzednim roku będą prowadzone intensywne obserwacje teleskopowe. Zachęcamy do prowadzenia bserwacji tą techniką jeszcze przed obozem. W czasie obozu do Waszej dyspozycji będą m.in. 3 refraktory Celestron 102/500 mm.

Obóz będzie doskonałą okazją do nauczenia się obsługi stacji fotograficznych i video, które wchodzą w skład sieci Polish Fireball Network (więcej informacji na www.pfn.pkim.org). Będzie także możliwość nauczenia się analizy danych (głównie programami Corrida i Radiant). Wyniki uzyskiwane w czasie obozów są bardzo wartościowe i umożliwiają odkrywanie nowych rojów.

Zachęcamy uczestników do zabrania ze sobą lornetek ze statywami i teleskopów. Obserwacje innych obiektów będziemy prowadzić refraktorem Grubb o średnicy soczewki 20 cm. Będziemy także mieli okazję zapoznać się z działaniem profesjonalnego teleskopu systemu Cassegraina o średnicy zwierciadła 60 cm.

Obóz jest bezpłatny dla wszystkich uczestników. Wyżywienie i dojazd we własnym zakresie. Zakwaterowani będziemy w budynkach mieszkalnych Stacji. Do naszej dyspozycji będą dwie w pełni wyposażone kuchnie. Niedaleko stacji jest sklep spożywczy. Zapewniamy poradniki do obserwacji, mapki, raporty oraz możliwość konsultacji przez całą dobę. Wakacje w Ostrowiku to także gra w piłkę siatkową, koszykową i nożną, wycieczki do lasu na grzyby i jagody oraz bardzo dobra atmosfera. Sprawozdania i zdjęcia z wcześniejszych spotkań organizowanych przez Pracownię można znaleźć na www.pkim.org w działach Obozy i Seminaria oraz na stronie www.republika.pl/kwima/zapiski.html, gdzie spisane są tzw. Zapiski Ostrowickie.

Na wasze - tylko indywidualne - zgłoszenia czekamy do 30 czerwca (termin nieprzekraczalny !!!). Ilość miejsc jest ograniczona przez pojemność Stacji w Ostrowiku. W pierwszej kolejności będą przyjmowane osoby, które wykonają obserwacje przed obozem i zadeklarują udział w całym obozie. Aby otrzymać bezpłatne materiały do obserwacji wizualnych i teleskopowych, należy skontaktować się z nami, pisząc pod poniższy adres.
Zgłoszenia i ewentualne pytania prosimy kierować:
e-mailowo na adres gro.mikp@mikp lub lp.ude.wuortsa@ikselopr
albo pocztą tradycyjną na adres:
Obserwatorium Astronomiczne
Uniwersytetu Warszawskiego
Al. Ujazdowskie 4
00-478 Warszawa
z dopiskiem "PKiM"
Serdecznie zapraszamy!
Zarząd PKiM
[Źródło: Astronomia.pl, PKiM] Dodał(a): Wilhelm
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365