Racjonalista - Strona głównaDo treści
Oddać górnikom kopalnie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-07-2006 14:32stokrotka (877 punktów)Oddać górnikom kopalnie
Mam nadzieję, że nie powtarzam wątku. Jeśli tak to proszę mnie odesłać do podjętego wcześniej tematu
Problem górnictwa jest "dziwny". Długo myślałam, że prawie nierozwiązywalny. Ostatnio usłyszałam, że wystarczy oddać górnikom kopalnie. Proste, acz skuteczne. Górnicy prowadzą politykę roszczeniową względem państwa, bo to państwo jest jakoby ich pracodawcą. Oddajmy górnikom kopalnie, niech staną się właścicielami. Pozbędziemy się, jako obywatele, obciążenia związanego z kopalniami. Górnicy sami będą mogli dbać o swoje bezpieczeństwo, odpowiednio inwestując, będą mogli dzielić się zyskami, wypłacać sobie ile chcą. A jeśli się zamiast tego pozagryzają o stołki - to już ich sprawa.
Dość PRL-owskiego macoszego traktowania górników!! Polska to także inni ludzie!!
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quasar (219 punktów)
Marzenie, w obecnym systemie górnicy mogą pójść pod ministerstwo, obrzucić je jajkami i coś wywalczyć.
stokrotka (877 punktów)
Marzenie o tyle, iż jest poza moim zasięgiem, poza moimi możliwościami. Ale jeśli chodzi o racjonalność takiego posunięcia to już niekoniecznie marzenie... Ale masz rację, skoro wystarczy że obrzucą i mają to im to pasuje....

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365