Mam nadzieję, że nie powtarzam wątku. Jeśli tak to proszę mnie odesłać do podjętego wcześniej tematu  Problem górnictwa jest "dziwny". Długo myślałam, że prawie nierozwiązywalny. Ostatnio usłyszałam, że wystarczy oddać górnikom kopalnie. Proste, acz skuteczne. Górnicy prowadzą politykę roszczeniową względem państwa, bo to państwo jest jakoby ich pracodawcą. Oddajmy górnikom kopalnie, niech staną się właścicielami. Pozbędziemy się, jako obywatele, obciążenia związanego z kopalniami. Górnicy sami będą mogli dbać o swoje bezpieczeństwo, odpowiednio inwestując, będą mogli dzielić się zyskami, wypłacać sobie ile chcą. A jeśli się zamiast tego pozagryzają o stołki - to już ich sprawa. Dość PRL-owskiego macoszego traktowania górników!! Polska to także inni ludzie!! Pozdrawiam |