Racjonalista - Strona głównaDo treści
Spór o duchy - debata Warszawa, 28 listopada, Tarabuk, 14:00

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
21-11-2009 22:44PTSSSpór o duchy - debata Warszawa, 28 listopada, Tarabuk, 14:00
„Spór o duchy”

   Czym naprawdę jest spirytyzm?

Czy można naukowo udowodnić istnienie duchów? Czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt? Czy spirytyzm to zwykłe oszustwo i manipulacja, czy może odpowiedź na odwiecznie stawiane sobie przez ludzi pytania: „Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy?”.

Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na debatę, w której wezmą udział przedstawiciel grupy badawczej INFRA, reprezentującej racjonalistyczne podejście do tematu kontaktu z duchami i przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych, które nawiązuje do tradycji XIX-wiecznego spirytyzmu.

Grupa INFRA: założona w 2008 roku nieformalna grupa ludzi zajmujących się zjawiskami niezwykłymi, jednakże nie powtarzających oklepanych schematów starając się wprowadzać nowe teorie i eliminować mity. Wielkie słowa potrzebują wielkich dowodów, zaś nic tak nie szkodzi zjawiskom niezwykłym jak niedopowiedzenia. Czy nauce uda się wreszcie zbliżyć choć o krok do tajemnicy UFO, życia po śmierci czy niezwykłych ludzkich zdolności?

Więcej na www.infra.org.pl

Polskie Towarzystwo Studiów Spirytystycznych: założone w 2009 roku jest jedynym działającym w Polsce oficjalnym stowarzyszeniem, którego statutowym celem jest rozpowszechnianie naukowej i filozoficznej strony spirytyzmu; jego członkowie reprezentują Polskę w pracach Międzynarodowej Rady Spirytystycznej, a także organizują na terenie naszego kraju spotkania i wykłady najbardziej znanych na świecie spirytystów i mediów, takich jak np. Divaldo Pereira Franco.

Więcej informacji: www.spirytyzm.pl

28 listopada (sobota), godz. 14:00

Tarabuk, Warszawa, ul.Browarna 6

wstęp wolny

debata zostanie nadana w Radiu Wolne Media

ordyniec
Nie wiedziałem ze jest cos takiego w Polsce, zapowiada sie ciekawie
Adamiak (36436 punktów)
>... organizują na terenie naszego kraju spotkania i wykłady najbardziej znanych
>na świecie spirytystów i mediów, takich jak np. Divaldo Pereira Franco.

   Daj cynk, jak zaprosicie Pinokia.

   Interesuję się tym re-medium i zbieram szczegóły dotyczące jego działalności na rzecz krzewienia zdrowia psychicznego, ale w mojej dokumentacji brakuje kilku słojów z jego życiorysu.

   Pozdrawiam starospirytystycznym:
   Czuj Duch!
21-11-2009 23:37
 Ocena 10 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>jego członkowie reprezentują Polskę w pracach Międzynarodowej Rady
>Spirytystycznej

Ciałem czy duchem?

>debata zostanie nadana w Radiu Wolne Media

Relację telewizyjną obejrzą pewnie tylko posiadacze (ekto)plazmy...
21-11-2009 23:51 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>>debata zostanie nadana w Radiu Wolne Media
>Relację telewizyjną obejrzą pewnie tylko posiadacze (ekto)plazmy...

   Czy mogą być dwie zwykłe pod kątem 60°?

    (Znając Twoją złośliwość uprzedzam, że nie chodzi o Celsjusza )
22-11-2009 00:00 
 Ocena 8 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Czy mogą być dwie zwykłe pod kątem 60°?
>    (Znając Twoją złośliwość uprzedzam, że nie chodzi o Celsjusza )

To zależy od stopnia wtajemniczenia. Ale gdy Kelvin sam w domu, niejedno może się ukazać... .
22-11-2009 01:00 
 Ocena 5 na 5
awitu (7627 punktów)
>>   Czy mogą być dwie zwykłe pod kątem 60°?
>>    (Znając Twoją złośliwość uprzedzam, że nie chodzi o Celsjusza )
>To zależy od stopnia wtajemniczenia. Ale gdy Kelvin sam w domu, niejedno może się ukazać... .

Big nie strasz bo jeszcze imprezkę z Fahrenheitem i Rankinem zrobią, tylko kto pokryje koszty?


"Colorless green ideas sleep furiously"
22-11-2009 01:29 
 Ocena 6 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Big nie strasz bo jeszcze imprezkę z Fahrenheitem i Rankinem zrobią, tylko kto pokryje koszty?
Spoko. Imprezki u Kelvina kosztują zero. Absolutne. Choć prawda, że trochę nieruchawe są... .
22-11-2009 09:16 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Spoko. Imprezki u Kelvina kosztują zero. Absolutne. Choć prawda, że trochę nieruchawe są... .
   Mam też sprawność: "podgrzewaczek nieruchawek"...       Ups.
23-11-2009 03:26 
 Ocena 4 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Mam też sprawność: "podgrzewaczek nieruchawek"...       Ups.

Hmmm... Ale "nieruchawek" - to mianownik pojedynczej, czy dopełniacz mnogiej???
23-11-2009 10:02 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>Mam też sprawność: "podgrzewaczek nieruchawek"...       Ups.
>Hmmm... Ale "nieruchawek" - to mianownik pojedynczej, czy dopełniacz mnogiej???
   Hmmm... Nie widzę konfliktu - od czegoś trzeba zacząć, by dopełnieniem bliższym w bierniku skończyć.
23-11-2009 23:31 
 Ocena 1 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>>Mam też sprawność: "podgrzewaczek nieruchawek"...       Ups.
>>Hmmm... Ale "nieruchawek" - to mianownik pojedynczej, czy dopełniacz mnogiej???
>   Hmmm... Nie widzę konfliktu - od czegoś trzeba zacząć, by dopełnieniem bliższym w bierniku skończyć.

Eee, tam - skończyć... przy dobrym dopełnieniu bliższym, biernik w wołacz zmienić się powinien...
23-11-2009 23:40 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>>Hmmm... Ale "nieruchawek" - to mianownik pojedynczej, czy dopełniacz mnogiej???
>>   Hmmm... Nie widzę konfliktu - od czegoś trzeba zacząć, by dopełnieniem bliższym w bierniku skończyć.
>Eee, tam - skończyć... przy dobrym dopełnieniu bliższym, biernik w wołacz zmienić się powinien...

    O!
22-11-2009 09:14 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>Ale gdy Kelvin sam w domu, niejedno może się ukazać... .
>Big nie strasz bo jeszcze imprezkę z Fahrenheitem i Rankinem zrobią, tylko kto pokryje koszty?

   Zaprosimy Awitu...
22-11-2009 08:18 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>   Czy mogą być dwie zwykłe pod kątem 60°?
>To zależy od stopnia wtajemniczenia.
   Zdobyłem sprawność "sobieradek trójkątny"...?

>>    (Znając Twoją złośliwość uprzedzam, że nie chodzi o Celsjusza )
>Ale gdy Kelvin sam w domu, niejedno może się ukazać... .

   A jak się ukaże niedrugie?

- Cwaniak, cholera... Daje radę, ale na pół gwizdka - mruknął Juruś lekko ranny.
<
23-11-2009 04:07 
 Ocena 4 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Zdobyłem sprawność "sobieradek trójkątny"...?

Trójkątny, a tylko sobie radek???

>   A jak się ukaże niedrugie?

Byle się okazało niedrogie.

>- Cwaniak, cholera... Daje radę, ale na pół gwizdka - mruknął Juruś lekko ranny.

Na ćwierć już tylko, co najwyżej - wyrzęził Adaś ciężko wczorajszy... .
23-11-2009 11:42 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>   Zdobyłem sprawność "sobieradek trójkątny"...?
>Trójkątny, a tylko sobie radek???
   Stary hipokryta popsuł mi szyki - "sobie" w ściśle egoistycznym znaczeniu.

>>   A jak się ukaże niedrugie?
>Byle się okazało niedrogie.
   Jestem za.

>>- Cwaniak, cholera... Daje radę, ale na pół gwizdka - mruknął Juruś lekko ranny.
>Na ćwierć już tylko, co najwyżej - wyrzęził Adaś ciężko wczorajszy....
    Ale mi Go żal, cholera, jak żal...       
23-11-2009 23:43 
 Ocena 3 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>>   Zdobyłem sprawność "sobieradek trójkątny"...?
>>Trójkątny, a tylko sobie radek???
>   Stary hipokryta popsuł mi szyki - "sobie" w ściśle egoistycznym znaczeniu.

Cała władza w ręce Radka???

>   Jestem za.

Nnnnnooo, ja też... ale i trochę obok, jakby co...

>>>- Cwaniak, cholera... Daje radę, ale na pół gwizdka - mruknął Juruś lekko ranny.
>>Na ćwierć już tylko, co najwyżej - wyrzęził Adaś ciężko wczorajszy....
>Ale mi Go żal, cholera, jak żal...       
To kefir czy mineralna?
24-11-2009 07:06 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>   Stary hipokryta popsuł mi szyki - "sobie" w ściśle egoistycznym znaczeniu.
>Cała władza w ręce Radka???
   Nie kręć! Tylko wykonawcza i niekoniecznie ręce.

>>   Jestem za.
>Nnnnnooo, ja też... ale i trochę obok, jakby co...
   Jakby "co nieco".

>>>>- Cwaniak, cholera... Daje radę, ale na pół gwizdka - mruknął Juruś lekko ranny.
>>Na ćwierć już tylko, co najwyżej - wyrzęził Adaś ciężko wczorajszy....>Ale mi Go żal, cholera, jak żal...
      
>To kefir czy mineralna?
    Tak ładnie rypie po świńskiej grypie.
24-11-2009 21:36 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Cała władza w ręce Radka???
>   Nie kręć! Tylko wykonawcza i niekoniecznie ręce.

Niektóre wykonania Radków nożnych są nawet ciekawe www.smog.pl/wideo/1072/radek_majdan_bez_cenzury/

> Tak ładnie rypie po świńskiej grypie.

A skąd mam wiedzieć, jak niekoszerna ona?
25-11-2009 07:21 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>   Nie kręć! Tylko wykonawcza i niekoniecznie ręce.
>Niektóre wykonania Radków nożnych są nawet ciekawe www.smog.pl/wideo/1072/radek_majdan_bez_cenzury/
   Eee, i tak mu się ręką przyaktorzyło, aktoru niekoniecznemu.

>> Tak ładnie rypie po świńskiej grypie.
>A skąd mam wiedzieć, jak niekoszerna ona?
    A skąd chcesz?
awitu (7627 punktów)
>Czy można naukowo udowodnić istnienie duchów? Czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt? Czy spirytyzm
>to zwykłe oszustwo i manipulacja, czy może odpowiedź na odwiecznie stawiane sobie przez ludzi
>pytania: "Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy?".
>Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te pytania,

Za każdym razem gdy ktoś publikuje tu jakiś bzdurny wątek, mam złudzenie że już nic głupszego nie zobaczę. Jednakże zawsze ktoś musi mi udowodnić, że anankazm jest bardzo powszechnym zaburzeniem.

"Colorless green ideas sleep furiously"
Fan Sokratesa
Ludziom śmiejących się z debaty przed zapoznaniem się z tematem, dedykuję te słowa:

"... od tego człowieka jestem jednak mądrzejszy. Bo z nas dwóch, żaden, zdaje się, nie wie o tym co piękne i dobre, ale jemu się zdaje, że coś wie, choć nic nie wie, a ja, jak nic nie wiem, tak mi się nawet i nie zdaje (że coś wiem). Więc może o tę właśnie odrobinę, jestem od niego mądrzejszy, że jak czego nie wiem, to i nie myślę, że wiem." (Platon, Obrona Sokratesa, 21B,C,D)
22-11-2009 00:37 
 Ocena 10 na 10
awitu (7627 punktów)
>Ludziom śmiejących się z debaty przed zapoznaniem się z tematem, dedykuję te słowa:

Przecież temat nam znany: "Spór o duchy" Czym naprawdę jest spirytyzm?

Ale niech będzie, odpowiem cytacikiem:
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."
Albert Einstein

Miłego zabijania czasu


"Colorless green ideas sleep furiously"
22-11-2009 00:37 
 Ocena 9 na 11
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ludziom śmiejących się z debaty przed zapoznaniem się z tematem, dedykuję te słowa:
>"... od tego człowieka jestem jednak mądrzejszy. Bo z nas dwóch, żaden, zdaje się, nie wie o tym co piękne i dobre, ale jemu się zdaje, że coś wie, choć nic nie wie, a ja, jak nic nie wiem, tak mi się nawet i nie zdaje (że coś wiem). Więc może o tę właśnie odrobinę, jestem od niego mądrzejszy, że jak czego nie wiem, to i nie myślę, że wiem." (Platon, Obrona Sokratesa, 21B,C,D)

Nie podskakuj, bo przyjdzie Miłujący prawdę (a ten to ma cytaty!) i tak Ci wytłumaczy, że już wszystko, ale to wszystko, będziesz wiedzieć .
Kobalt de Facto (1821 punktów)
(zablokowany)
Oni mają już kilka gotowych odpowiedzi i twoje starania o sensowną dyskusje w tym temacie są tu nie na miejscu. No, chyba, że przyjmiesz ich punkt widzenia.
25-11-2009 13:56 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Oni mają już kilka gotowych odpowiedzi

A nie! Chyba widać, że improwizowałem?

>twoje starania o sensowną dyskusje w tym temacie są tu nie na miejscu.

Starania o sensowną dyskusję w tym konkretnym temacie są nie na miejscu w każdym miejscu.

>No, chyba, że przyjmiesz ich punkt widzenia.

No, chyba!
Kowalska (14008 punktów)
"Spór o duchy"
>28 listopada (sobota), godz. 14:00
>Tarabuk, Warszawa, ul.Browarna 6
>wstęp wolny
>debata zostanie nadana w Radiu Wolne Media

   Big z Adamiakiem jak zwykle sceptyczni. Nie ma plazmy nie ma ducha. A to byzydyura jest.

   Ja jako wolny duch bardzo chętnie na tę debatę bym się wybrała, ale 28 mam szkolenie z promocji aparatów do łapania czegokolwiek czego nie ma. I po szkoleniu pokażę Wam niedowiarki, że jedno NIC potrafi nieźle nabruździć.
22-11-2009 08:32 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>    Big z Adamiakiem jak zwykle sceptyczni. Nie ma plazmy nie ma ducha.
   Psze Pani, psze Pani, a Adamiak jeszcze bardziej przeklina szpetnie: nie ma ducha na naszego dacha.

>I po szkoleniu pokażę Wam niedowiarki, że jedno NIC potrafi nieźle nabruździć.
   Mogę robić za remedium? Choćby jako drugie NIC-wolontariusz, proszę.
25-11-2009 01:23 
 Ocena 2 na 2
i.czaplicka (5782 punktów)
Widziałam ducha(duszę?)W żelazku
25-11-2009 08:02 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
> Widziałam ducha(duszę?)W żelazku
   I tak się rodzą święci: widziała, ale nie wie co, więc ducha.
   Jest i męczennik za wiarę: uduszone żelazko.

   Beatyfikacji ino patrzeć.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Cytat:
Czy można naukowo udowodnić istnienie duchów?


Czy można naukowo udowodnić, że klawiatura na której piszę jest duchem Homera?

Cytat:
Czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt?


Starczy otworzyć trumnę i dotknąć jej zawartości. Natomiast w drugą stronę nie da rady

Cytat:
Czy spirytyzm to zwykłe oszustwo i manipulacja,


Tak.

Cytat:
czy może odpowiedź na odwiecznie stawiane sobie przez ludzi pytania: "Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy?".


Na te pytania odpowiada biologia. Odpowiedzi są ciekawe, warto się z nimi zapoznać.
22-11-2009 08:26 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
> Cytat:
Czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt?

>Starczy otworzyć trumnę i dotknąć jej zawartości. Natomiast w drugą stronę nie da rady
   Wystarczy zamknąć.

>Cytat:
Czy spirytyzm to zwykłe oszustwo i manipulacja,

>Tak.
   Powyżej 75% staje się Prawdą.

> Cytat:
Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy?".

>Na te pytania odpowiada biologia.
   W dziale "O wybieraniu kierunków".
lotrek (14275 punktów)

>Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te pytania,
Co za niedorzeczne przypuszczenie...

>debata zostanie nadana w Radiu Wolne Media
Ojciec Tadeusz może być zawiedziony. Wszelakie duchy, łącznie z duchem świętym, to też jego działka. A radyjko ma...

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365