 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-03-2008 04:13 | Ijob (524 punktów) (zablokowany) | Pozwolę sobie wtrącić | Z tej strony wasz najbardziej znienawidzony z nienawidzonych w waszym światku. Pozwolę się odnieść do zamieszania z tajną polską. I może zostanę zbanowany, ale szczerze.... mam to gdzieś... Otóż moderatorzy oraz webmaster (przy całym szacunku dla wszystkich) próbują wmówić, że na forum nie ma czegoś takiego jak cenzura, ponieważ miałem wiele z tym do czynienia śmiem twierdzić inaczej... Niestety. Nie rozumiem jak można mówić, że nie ma cenzury a za chwilę banować tego osobnika. Każdy z nas ma prawo wyboru a na pewno wyboru swoich poglądów. Rzeczywiście Tajna Polska przesadził z "przestań pieprzyć" itp bo jakich by nie mieć poglądów należy je wyrażać w miarę kulturalnie. Z drugiej strony rozumiem że koledze mogły puścić nerwy. Spójrzmy prawdzie w oczy! Wielu naszych kochanych racjonalistów to zwykłe buraki, prostaczki, ludzie spauperyzowani intelektualnie- jedyne co przeczytali to "fakty i mity" (czasami mam nawet do tego wątpliwości), ale burak to burak i nigdy się mu nie poszerzy horyzontów, chyba żeby napchać buty słomą to może zacznie patrzeć szerzej. Jest teraz godzina 03:05 a ja słucham skinowskiej muzyki (konkretnie ULTIMA THULE), skoro słucham muzyki skinowskiej to pewnie jestem skinem, skoro jestem skinem to jestem naziolem. Ok, myślcie sobie jak chcecie, ale najpierw zastanówcie sie nad tym czym jest skinheads i dlaczego skinheads jest przeciwko rasizmowi, nazizmowi i kolesie śpiewają o wolności. Może dlatego, że skinheads to wcale nie jest żaden nazizm, tylko naziści zaczęli sobie golić głowy i nazwali się skinheadami, a nie na odwrót? Ulicznik jest w każdym z nas www.ulicznik.plOczywiście nasza lokalna "intelektualna wyżyzna" musiała się odezwać w sprawie Tajnejpolski. [Mod: Treść usunięta ze względu na rażące naruszenie regulaminu] Założyłem kiedyś wątek o GG Allin`ie... i uwaga, co słyszę: "Debil" "Psychopata" "Whiskas zamiast mózgu" "Jak ktoś nie ma talentu to nadrabia czymś takim..." "Jestem muzykiem i to jest przegięcie" Ja też jestem do cholery muzykiem- mam słuch, słyszę muzykę i uważam GG za wielce utalentowanego muzyka tak samo jak Kurta Cobaina za którym nie za bardzo przepadam jednak nie odważę sie nigdy stwierdzić, że jest analfabetą muzycznym albo debilem, czego nie można powiedzieć o EGRIMONII- jak to słyszę to krew z uszu leci, bardziej pasowałaby nazwa KAKOFONIA. Do tajnejpolski- na maturze napisałem że Wiesława Szymorska to wieśniaczka, która nie ma pojęcia o poezji a nagrodę N. powinien dostać Herbert, a w swoim mieście organizowaliśmy występy Jacka Podsiadłło- sam czytał (stary pieprzony punk), ale niektórzy tego nie zrozumieją. Pozdrawiam Was, Wasz ukochany ADMIRABILIS (co by nie było). P.S. Mam kolegę polonistę, i jednocześnie reżysera filmów krótkometrażowych (bardzo utalentowany), ale na kanapkę mówi pieszczotliwie "kurwa"- nie pytajcie dlaczego. Mój znajomy (niebliski ale znajomy) nakręcił film "Moje miasto" i też lubi sobie wypić piwo i jak z kimś gada to czasami powie "Co ty pieprzysz?" ale nikt go nie banuje i odpowiadamy mu "sam pieprzysz stary". Dodam tylko że Marek aktualnie pracuje w Ministerstwie Kultury (ciekawostka). I na koniec wierszyk mojego ulubionego Marcina Świetlickiego: "Ty jesteś anioł Ja jestem trup Ty jesteś prawda Ja jestem gówno prawda" To co? Świetlicki dostałby bana czy nie? Lech Janerka (mój sąsiad z pracy) podczas swojego koncertu w WFF w 2006r (rocznica stanu wojennego) powiedział: "Cały ten stan wojenny to ja mam w dupie i gówno mnie to obchodzi- jeżeli ktoś mi wchodził w drogę to wierzgałem i tak mi pozostało)". Codziennie na przystanku widuję swojego znanego sąsiada Jana Miodka- pewnego dnia spóźnił się na autobus i teraz cytuję pana profesora: "Kurwa!!! Co za jazda! To ma się nazywać k***a jazda?!" Prof. Miodek też ma bana, prawda? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Kurczewski (2471 punktów) | To co proponujesz to ni mniej ni więcej tylko uznanie że każde zachowanie należy zaakceptować bo tym lub innym "uznanym" zdarza się zachować w sposób który w jakiś sposób wykracza poza normy. Skoro zdarza się bluzgać panu X to bluzganie jest normą i wszyscy powinniśmy to robić. Jakimi nazwiskami byś tego nie podparł i jakich sąsiadów nie przywoływał ciągle będzie to pomysł mocno naciągany- tłumaczenie wypisz wymaluj na zasadzie "Skoro Wajda dłubie w nosie to wszyscy miłośnicy kina też powinni". To, czy ktoś lubi wypić piwo, robi filmy, jest poetą czy kosmonautą nie ma z całą sprawą żadnego związku, równie mało ma go to czy słuchasz muzyki takiej lub innej, organizowałeś takie czy inne imprezy. To rzeczy całkowicie niezwiązane z tym jakie reguły obowiązują na forum. Sednem całej sprawy jest bardzo prosta rzecz.
Każdy z nas zakładając konto zaakceptował regulamin forum. Świadomie, dobrowolnie i bez przymusu zgodził się że "... wszystkie treści umieszczane na Forum winny zachowywać ogólnie przyjęte zasady kultury i szacunku dla poglądów innych osób. Zabronione jest używanie wulgaryzmów i zwrotów obraźliwych." Moderator ma- znowu- według tego na co sami się zgodziliśmy- OBOWIĄZEK usuwać takie posty. To nie narzucony siłą przepis wymyślony przez moda- oprawcę w przerwach między podpalaniem stosu a poranną kawą po to, żeby wymusić to czy tamto, a rzecz na którą wszyscy się zgodzili żeby móc normalnie i w miarę bezkonfliktowo rozmawiać. Cenzura ? Kurcze, możliwe, ale niewiele mająca wspólnego tak ze światopoglądem jak i uciskiem maluczkich.
|
|
 | 1 na 1 | Pabloss (4221 punktów) | Poprawność językowa jest niezmiernie ważna bowiem świadczy o danym człowieku. Faktycznie nieraz jest bardzo trudno utrzymać język piśmienny na wodzy, zwłaszcza gdy dany temat wzbudza w nas wiele emocji. Jakiś poziom kultury na forum musi byc jednak utrzymany, gdyż posty czytają różni ludzie, zwłaszcza zewnętrzni obserwatorzy. Jak nas widzą tak o nas mówią i piszą.
|
|
|  | | Mariusz Agnosiewicz | Poza tym kiedy Świetlicki mówi: "Odpierdol się, jestem w nastroju nieprzysiadalnym", to jest i sztuka i klasa. Nie powinno się jego jak i innych nadużywać i wykorzystywać do promowania zwykłego chamstwa, które odciąga uwagę od meritum dyskusji i przenosi je na sprawy interpersonalne. Oczywiście chcielibyśmy, aby również prawy interpersonalne znajdowały dla siebie miłe miejsce na tym forum, ale tylko takie, które są pozytywne, które budują, zbliżają ludzi do siebie. Przypominam też, że antyklerykalizm to jest sprzeciw wobec klerykalizmu, to jest walka o państwo świeckie o oddzielenie Kościoła od państwa. Antyklerykalizm to nie jest określenie nienawiści do kleru. Rozumiem, że buta wielu "czarnych" wywołuje odruchy niechęci, ale zachęcam do zachowania wolteriańskiej klasy i nie zniżania się do ich poziomu. Wczoraj dostałem taką radosną nowinę od jednego "antyklerykała": Cytat:"Spłonął kościół środowisk twórczych w Warszawie" - a jednak bóg istnieje, chała mu na wysokości najwyższej strażackiej drabinyyyyy Nie dajmy się zdominować przez przez jakieś dzikie uczucia. Nawet jeśli księżulo uparcie wali w dzwony w środku nocy  - walczmy z tym bezkompromisowo, ale zachowujmy styl...
|
|
| Wojtek (3465 punktów) | >Z tej strony wasz najbardziej znienawidzony z >nienawidzonych w waszym światku. Pozwolę się odnieść do >zamieszania z tajną polską. I może zostanę zbanowany, ale >szczerze.... mam to gdzieś... Pochlebiasz sobie zbytnio, Marcinie, nikt Cię nie nienawidzi - czasem tylko ludzi wku...iasz. Wiesz doskonale, że moim zdaniem Twoja analiza jest, z drobnymi wyjątkami, trafna. Z tym, że jak zwykle nie potrafisz oddzielić pewnych sfer aktywności. Forum racjonalisty to forum popularyzatorskie; nie będzie działało, gdy odzywać się na nim będą jedynie wielcy myśliciele. Tacy nie mają o czym ze sobą rozmawiać, mogą jedynie razem wódę żłopać, ponieważ znają wszystkie argumenty i kontrargumenty w każdej dyskusji. A cenzura na forum jest koniecznością. Otóż, mam wielu znajomych, którym w trakcie dyskusji mogę powiedzieć, że są idiotami i żeby spierdalali. Niemniej, konwencja takiej dyskusji dopuszcza tego typu zwroty - co innego one bowiem znaczą niż w zwykłej pyskówce. Tutaj grupa osób jest przypadkowa. Dlatego muszą istnieć określone zasady. O ile gadać można najgorsze bzdury, to nie należy doprowadzać do pyskówek, ponieważ wtenczas dyskurs się kończy. Wielu jest użytkowników, których wypowiedzi nie są wysokich lotów intelektualnych. Póki jednak nie prowokują kłótni, nie można ich w żaden sposób sekować. Tym bardziej, nie należy ich poniżać. "Stado baranów" z postu tajnejpolski to zagranie nieładne o tyle, że gdyby powiedział to przy piwku z podobnym zarozumiałym zacietrzewieniem to ode mnie dostałby w mordę - prosty tego powód, nie przepadam za wyzywaniem mnie od baranów. Zatem ma szczęście, bo tylko zablokowałem mu posty. Też parę razy pojechałeś za ostro. Robienie dymu nie robi dobrze forum, ponieważ trudniej wtedy oddzielić tych, którzy myślą od całej reszty. Spróbuj w tłumie na koncercie znaleźć ciekawych ludzi - analogia chyba trafna. Znajduje się ich później, w knajpie przy piwku. Mam nadzieję, że pojmiesz w końcu tę prostą zasadę i spuścisz nieco pary z kotłów.
Pozdrawiam
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
 | Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
> Robienie dymu nie robi dobrze forum, ponieważ trudniej wtedy oddzielić tych, którzy myślą od całej reszty. A kto i po co oddziela, ciekawi mnie wielce. .
|
|
3 na 3 | keymak (3379 punktów) | Czytam i się dziwię skąd się tacy ludzie biorą .. Widzę przekleństwa, szydzenie, ciężkie zarzuty i to wszystko w kierunku tych z którymi chce się coś wspólnie tworzyć. Kto tak postępuję ? Komu zależy na tym, aby mieć takich znajomych ?
Smutno mi nieco, bo widzę szambo tam gdzie spodziewałem się czegoś zupełnie innego ..
|
|
3 na 3 | placownik (17853 punktów) |
tajnapolska nie został zbanowany za użycie zwrotu "co ty pieprzysz". Dostał za to ostrzeżenie. Ostrzeżenie nie poskutkowało. Na pytanie ivki ol (tej samej, po której, Twoim zdaniem, nie można oczekiwać niczego poza debilnymi zaczepkami) o plany "montażu" suwalskiego oddziału PSR, odpowiedział krótko i treściwie : "f**k you". Na wpis @ffe?, określający jego wypowiedzi jako "nie do czytania", odpowiedział nie mniej lakonicznie: "stado baranów". Efektem tej polemicznej aktywności jest dwutygodniowy ban. Pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej część tego czasu tajnapolska poświęci na przemyślenie sensu swego dalszego pisania dla stada baranów na forum moderowanym przez pajaca. O tym, że zacznie się zastanawiać nad doborem używanych przez siebie środków językowych bardziej adekwatnym do kontekstu wypowiedzi, nie śmiem nawet marzyć. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| webmaster (moderator) | To zadziwiające, ile czasu można poświęcić na egzegezę regulaminu forum i obronę tych, którzy łamią zasady, które sami zgodzili się dobrowolnie akceptować.. A przecież w tym samym czasie można było zrobić tyle pożytecznych rzeczy.
|
|
 | Ijob (524 punktów) (zablokowany) | >To zadziwiające, ile czasu można poświęcić na egzegezę regulaminu forum i obronę tych, którzy łamią zasady, które sami zgodzili się dobrowolnie akceptować.. Dobrze, ale ja nie powołuję się na regulamin, bardziej go oceniam. >A przecież w tym samym czasie można było zrobić tyle pożytecznych rzeczy. Na przykład: -nie promować nigdy racjonalisty -nie wypełniać deklaracji członkowskiej PSR -nie budować struktur lokalnych stowarzyszenia -nie poznawać się z panem prezesem PSR
Pozdrawiam
Deszcz pada na świątynię!
|
|
|  | Ijob (524 punktów) (zablokowany) | No tak. Mozna jeszcze dawać ostrzeżenia (mogą być nieuzasadnione) a najlepiej to zbanuj mnie..... Proszę!!!!
Deszcz pada na świątynię!
|
|
 | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Witam. Jako sympatyk PSR muszę coś napisać. Uważam, że taki człowiek nie powinien być członkiem PSR. On szkodzi wizerunkowi organizacji, a to młyn na wodę dla przeciwników racjonalistów. Będą mieli negatywny przykład do demonstracji. Przecież nie chodzi wyłącznie o to, by być radykalnym antyklerykałem. Jest on odpowiednikiem słuchaczy RM, ale z drugiej strony barykady. Trzeba być zrównoważonym emocjonalnie, nie reagować agresją na rzeczową krytykę. Niestety, tego koledze tajnapolska brakuje.  Pozdrawiam
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
|
|
Ijob (524 punktów) (zablokowany) | No widzę duże zainteresowanie tematem. Tak Panie i Panowie... Smacznego.
En esperanto: Bonan Apetiton.
Gxis revido.
Deszcz pada na świątynię!
|
|
 | | webmaster (moderator) | Zamykam wątek ponieważ jest idiotyczny i niczemu nie służy. Myślę, że jeżeli SK nie uzna twojego odwołania, to właśnie ze względu na twoje własne starania o to.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|