wiadomosci.onet.pl/1337195,240,1,kioskart.html"Wierzący ateiści" (po przeczytaniu tytułu uznałem to jedynie za umyślny zwrot z nutką ironii, lecz potem w tekście pojawił się już jako coś normalnego) , "obojętność religijna wrogiem kultury", "człowiek z natury religijny"... Nie znam tej niemieckiej gazety. Czy ktoś może mi o niej powiedzieć więcej? Czy tam zwykle się tak pisze, czy jest prawicowa etc.? Nie chciałbym polemizować o kwestiach jakie porusza artykuł, bo tematów o tym było mnóstwo na forum, lecz dowiedzieć się, jak rzeczywiście patrzy się na chrześcijaństwo oraz laicyzację w XXI wieku tam, daleko, na pięknym Zachodzie. Czy ktoś jest w stanie podzielić się jakimiś spostrzeżeniami? |