Samowole budowlane w myśl obowiązującego w IIIRParafialnej prawa muszą być wyburzone. Poczytajmy zatem, co mówi najstarsze, święte przecież "prawo" budowlane, bo jest to pasjonująca lektura a konsekwencje z niej wynikające mogą być, powinny być- (niepotrzebne skreślić)- ciężkie a ogromne... 1)"Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych(Dz.Ap.18:24) 2)"Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie: bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali". "Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie"- Ew.Jana 4: 24. 3)"Lecz dopiero Salomon zbudował mu dom. Ale najwyższy nie mieszka w budowlach rękoma uczynionych, jak mówi prorok: Niebo jest tronem moim, a ziemia podnóżkiem stóp moich: jaki dom zbudujecie mi, mówi Pan, albo jakie jest miejsce odpocznienia mego? Czyż nie ręka moja uczyniła to wszystko? Ludzie twardego karku i opornych serc i uszu, wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi świętemu, jak ojcowie wasi tak i wy"! No, szanowni Państwo! Skoro największy mistrz budowlany, "Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim" nie wyraża zgody na samowolę budowlaną i nieudolne podróby w postaci nędznych, kamiennych modeli walących się przecież na głowy przy byle bombardowaniu czy trzęsieniu ziemi, zagrażających jego najdoskonalszym tworom śmiercią to cóż innego pozostaje? Po lekturze powyższego, z taką precyzją wskazującego łamiących od tysiącleci najwyższe dane im przez Ducha Świętego "prawo budowlane" z klauzula zakazu budowy pewnych inwestycji czekam na największą w dziejach Krk akcję rozbiórkową samowoli budowlanych w Polsce. Panie ministrancie Miller, czas w końcu przerwać finansowanie budowanej na Polach Wilanowskich panaGlempowej fanaberii, zabrać pieniądze na konserwacje już istniejących fanaberii i zainwestować kapitał w spychacze, trotyl oraz ciężki sprzęt burzący!! Cóż począć - "Dura lex sed lex"!! |