A Pamiętacie Józefa Becka, minister II RP, którego wypowiedź z obrad sejmu w sprawie Niemiec przypomina się prawie co roku gdy mowa jest o stosunkach polsko niemieckich na chwilę przed wybuchem wojny??? "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedyna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor". Oto co powiedział już po jej zakończeniu: "Do głównych sprawców tragedii mego kraju należy też Watykan. Zbyt późno pojąłem, że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościoła katolickiego". Czy to się kiedyś skończy??????????????
|