Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dobrze jest wiedzieć i umieć - czyli o fachowości.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-11-2008 12:28plodzien (7378 punktów)Dobrze jest wiedzieć i umieć - czyli o fachowości.
Ocena 6 na 6
A tak se napisałem pokrzepion obserwacjami.

Gdzie indziej szary zjadacz chleba
Swój fach ma w ręku i nie trzeba
By znał na wszystkim się dosłownie
Aby móc w miarę żyć wygodnie.

Lecz jest na świecie taki zakątek
Gdzie od reguły tej jest wyjątek.
To w Polsce – nie mam wątpliwości,
Trzeba mieć wszystkie umiejętności.

Wiedz - gdy chcesz kupić używane
Auto zza Odry sprowadzane,
Że wóz przejechał 200 tysięcy.
Tu jedną trzecią ma – nie więcy.

Techniczne studia miej ukończone
By nabyć lokum bez wad zrobione.
Żeby cię potem krew nie zalała,
Gdy woda na łeb się będzie lała.

Prawniczą wiedzę miej nadzwyczajną
Umowę skrobiąc notarialną,
No bo notariusz gażę pobiera
Tak bardzo często od dewelopera.

Mój kumpel nie był onkologiem,
Pewnie dlatego spotkał się z Bogiem.
Bo lekarz prosił go uprzejmie,
Aby sam sobie wybrał chemię.


Na WZW się zaszczepić chciałem
Do farmaceuty więc poleciałem.
Wszystko tak gładko szło i tak cudnie
Lek miał być zaraz.... na popołudnie.

Wieczorem widzę: preparat A.
Och! Co to wszystko znaczyć ma?
W recepcie jak byk jest: A i B
Pani oszukać próbuje mnie?

No skąd, Psze Pana, ale gdzie tam!
Ja doświadczenie duże mam.
Każda szczepionka jest przeciw B
To jasne. Tego nie pisze się.

A że jest również przeciw A,
To dodatkowo ten zapis ma.
Niechże należność Pan wysupła
I mi się tutaj nie wygłupia!

Sam nie wiem, czy to nasze cnoty
Ten bezmiar chamstwa i głupoty?
W którą nie ruszył byś się stronę
Tam kłody będą rozrzucone.

Mimo że to nagminnie się zdarza
Nikt się nie dziwi i nikt nie zraża.
A mnie natrętna myśl skądś się wzięła:
Żeby kometa w nas p...... ęła.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
>Techniczne studia miej ukończone
>By nabyć lokum bez wad zrobione.>
>Żeby cię potem krew nie zalała,
>Gdy woda na łeb się będzie lała.
>

Żadne studia, "Plodzień", dzwoń do mnie
06-11-2008 15:55 
 Ocena 1 na 1
plodzien (7378 punktów)


>Żadne studia, "Plodzień", dzwoń do mnie >

Gdybym to wiedział wcześniej. Trzeci zespół w końcu coś znalazł, bo się już nie leje.

Pozdrawiam
06-11-2008 16:03 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>
>Żadne studia, "Plodzień", dzwoń do mnie >Gdybym to wiedział wcześniej. Trzeci zespół w końcu coś znalazł, bo się już nie leje. >

No właśnie, ja jestem 3 zespoły w jednym...cenowo też
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>A mnie natrętna myśl skądś się wzięła:
>Żeby kometa w nas p...... ęła.

   Jeśli dziś nie wygram 40-stu milionów w totolotka, też tego zapragnę.
   
Władek Lichacz (2050 punktów)
>Nikt się nie dziwi i nikt nie zraża.

Są jeszcze tacy co się dziwią i zrażają
ale niestety to też nie pomaga.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365