Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kura czy jajko itp. "trudne pytania"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
20-10-2008 13:51jad11 (18783 punktów)Kura czy jajko itp. "trudne pytania"
Witam!

Postanowiłem założyć taki lekki na luzie wątek. Myślę ,że nie trudno odpowiedzieć na takie pytanie jesli komuś chce się choć minnimalnie wytężyć mózgownicę. Jednocześnie mam prośbę do tych ,którzy znają różne głupie pytania tego typu. Spróbujemy sobie na nie wspólnie odpowiedzieć a później będzie można zaszpanować w towarzystwie i zagiąć jakiegoś buraka, który z triumfalną miną je zada

No więc moje pierwsze dwa pytania:

-co było pierwsze? kura czy jajko?
-czym różni się biały kot od czarnego kota
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
-co było pierwsze? kura czy jajko?

Jaszczurka. Inne wersje: praptak, zębata kura...
Cytat:
-czym różni się biały kot od czarnego kota

Na widok białego nie żegnamy się i nie spluwamy trzy razy przez lewe ramię...

Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
jad11 (18783 punktów)
> Cytat:
-co było pierwsze? kura czy jajko?

>Jaszczurka. Inne wersje: praptak, zębata kura...


ok ale pytam która z tych dwóch rzeczy była pierwsza, kura czy jajko, a nie o wszystkie ,które były przed nimi.
jimmy_88gno (1653 punktów)
Kura czy jajko? Plankton.

Biały kot, podobnie jak czarny, powstał na drodze ewolucji.
jad11 (18783 punktów)

>Biały kot, podobnie jak czarny, powstał na drodze ewolucji.
>


Tak ,oczywiście, ale ja pytam czym się różnią a nie co mają ze sobą wspólnego.
salek (4701 punktów)
>-co było pierwsze? kura czy jajko?
kogut

>-czym różni się biały kot od czarnego kota
Noo.. niczym. Tylko jeden ma futro na lewą stronę, a drugi nie.
Adamiak (36436 punktów)
>będzie można zaszpanować w towarzystwie i zagiąć jakiegoś buraka, który z triumfalną miną je zada
>
>No więc moje pierwsze dwa pytania:
>-co było pierwsze? kura czy jajko

Kura.
Jajko to kura, bez jaj.

>-czym różni się biały kot od czarnego kota>

Porami.
Noc jest porą na jednego.

>...zaszpanować w towarzystwie i zagiąć jakiegoś buraka...>

Towarzystwo.
Jakie towarzystwo taki burak.
jad11 (18783 punktów)

>>-co było pierwsze? kura czy jajko
>Kura.
>Jajko to kura, bez jaj.


Pytanie jest trochę nieprecyzyjne i ktoś upierdliwy mógłby odpowiedzieć - jajko!. Bo kura z pewnością nie jest pierwszym stworzeniem jajorodnym i było przed nią mnóstwo jaj innych gatunków. Zakładam jednak ,że chodzi o kurze jajko więc zgadzam się z tobą. Kura, bo tylko kura może znieść kurze jajo.

>>-czym różni się biały kot od czarnego kota>Porami.
>Noc jest porą na jednego.


Z tym też się zgadzam ale według mnie odpowiedź nie wyczerpuje tematu

>Jakie towarzystwo taki burak.
>


Czasami tak ,czasami nie. Zdarza się bywać w towarzystwie zupełnie przypadkowym i wtedy głupio jest oceniać wszystkich na podstawie obserwacji jednego.
21-10-2008 14:30 
 Ocena 4 na 4
TyDraniu (6569 punktów)
>Noc jest porą na jednego.

Czasem na jednym się nie kończy...
21-10-2008 15:18 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>Noc jest porą na jednego.
>Czasem na jednym się nie kończy... >...

...i drugi psuje cały dzień
21-10-2008 17:45 
 Ocena 1 na 1
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Noc jest porą na jednego.

To dla niezaspokojonych panienek, homoseksualistów i spragnionych (trunków).

Ja optuję za hasłem: noc jest porą na jedną, o ile nie trafi się druga i kolejne.

Dziewczyny, gdzie jesteście???

fides ex necessitate esse non debet
21-10-2008 18:18 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>Noc jest porą na jednego.
>To dla niezaspokojonych panienek, homoseksualistów i spragnionych (trunków).
> Ja optuję za hasłem: noc jest porą na jedną, o ile nie trafi się druga i kolejne.
>Dziewczyny, gdzie jesteście??

...Jezuuu...następny, co mu hormony w tak młodym (!) wieku odpaliły w dekiel!!!

[jednego znam od urodzenia... (skromny) ]

21-10-2008 18:27 
 Ocena 1 na 1
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
Modlitwa:

Boże, zabrałeś moc, zabierz i chęć!!!

fides ex necessitate esse non debet
21-10-2008 18:32 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
> Modlitwa:Boże, zabrałeś moc, zabierz i chęć!!!>...

...może zostaw choć chuć...?
21-10-2008 18:56 
 Ocena 2 na 2
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
"Mój Dziadek, gdy był młody, był bardzo hardy!
Miał wszystkie członki miękkie, a jeden twardy.
Lecz kiedy Dziadek przeszedł przez życia trud i męki,
Miał wszystki członki twarde, a jeden miękki."



fides ex necessitate esse non debet
Adamiak (36436 punktów)
>"Mój Dziadek, gdy był młody, był bardzo hardy!
>Miał wszystkie członki miękkie, a jeden twardy.
>Lecz kiedy Dziadek przeszedł przez życia trud i męki,
>Miał wszystki członki twarde, a jeden miękki."
> >

Hmmm...gdyby Twój dziadek miał choć jeden ząb tak twardy, jak mój jeden członek...całą rodzinę od miski by odgryzł...
krzychuking (72 punktów)
To może coś ode mnie:

Czy krokodyl jest bardziej długi czy zielony(zakładając, że jest to naturalna barwa tego gada)?
22-10-2008 01:26 
 Ocena 2 na 2
jad11 (18783 punktów)

>Czy krokodyl jest bardziej długi czy zielony(zakładając, że jest to naturalna barwa tego gada)?
>


Zaklinowałeś mnie tym pytaniem. Kombinowałem mniej więcej w ten sposób , że długość krokodyla można wyrazić w metrach np. a jego barwę w jakiejś jednostce barwy, których jest co najmniej kilka . I potem porównać ,która wartość będzie większa Ale po zastanowieniu wydało mi się to głupsze niż samo pytanie więc zapytałem google co o tym sądzi. Najprostsza odp:

- Bardziej zielony. Bo zielony jest tak samo jak długi i jeszcze po bokach.

Jednak niezupełnie mnie to zadowala ,bo ja pytanie rozumiem tak ,że chodzi o głębie zieleni skóry krokodyla a nie o to na jakiej powierzchni jest zielony. Poza tym krokodyl po bokach też jest długi. I u spodu. A raczej u spodu nie jest już zielony więc może powyższa ,popularna, odpowiedź jest jednak błędna....
22-10-2008 06:37 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
> >Czy krokodyl jest bardziej długi czy (w domyśle: bardziej)>zielony (zakładając, że jest to naturalna barwa tego gada)>
>>>


Hm, myślę, że w tak sprecyzowanym pytaniu krokodyl najbardziej jest "bardziej", bo "bardziej" dwa razy.
krzychuking (72 punktów)
>Hm, myślę, że w tak sprecyzowanym pytaniu krokodyl najbardziej jest "bardziej", bo "bardziej" dwa razy.

Ciekawe rozumowanie. Jednak ja sądzę, że jest bardziej zielony niż długi, a to z tej przyczyny, iż długi jest tylko od czubka nosa do końca ogona, a zielony także na bokach.


Patrz w gwiazdy, ale uważaj na drogę * WILHELM RAABE
Adamiak (36436 punktów)
>>Hm, myślę, że w tak sprecyzowanym pytaniu krokodyl najbardziej jest "bardziej", bo "bardziej" dwa razy.
>Ciekawe rozumowanie. Jednak ja sądzę, że jest bardziej zielony niż długi, a to z tej przyczyny, iż długi jest tylko od czubka nosa do końca ogona, a zielony także na bokach.>

Ale poczytaj (3 posty) wyżej: po bokach też jest długi
dygowski (35 punktów)
>Ale poczytaj (3 posty) wyżej: po bokach też jest długi
Ale od frontu też jest zielony i na pewno nie jest długi (co najwyżej szeroki)
jad11 (18783 punktów)
>>Ale poczytaj (3 posty) wyżej: po bokach też jest długi
>Ale od frontu też jest zielony i na pewno nie jest długi (co najwyżej szeroki)


Jednak krokodyl jest długi na całej szerokości
Z drugiej strony jest też zielony na całej szerokości i na całej długości. Z tego by wynikało ,że jest zieleńszy niż dłuższy ale przecież odpada brzuszek.heh. Ma ktoś miarkę??
Adamiak (36436 punktów)
>>Ale poczytaj (3 posty) wyżej: po bokach też jest długi
>Ale od frontu też jest zielony i na pewno nie jest długi (co najwyżej szeroki)
>

Jak byś nie patrzył... najbardziej jest "bardziej"
jad11 (18783 punktów)
Napisałem na początku "trudne pytania" w cudzysłowu uznając ,że dość łatwo na nie odpowiedzieć ale jak dotychczas to nie najlepiej nam idzie. Pytanie o krokodyla jest tak irracjonalne ,że prawie mnie zagięło. Raczej będę się upierał ,że jest bardziej długi niż zielony. Głębi koloru skóry "ogólnego" krokodyla nie sposób zmierzyć skoro jest ona tylko założeniem więc zostaję przy powierzchni jego zieleni

Spróbuję z kurą i jajkiem. Uważam ,że pierwsza była kura a nie jej jajko. Tylko kura może znieść kurze jajko. Tylko z kurzego jajka może wykluć się kura- powie ktoś. Otóż nie. W toku ewolucji prakura (jeszcze nie pełnoprawna kura) złożyła jajko ,z którego wykluło się pisklę i wyrosło na stuprocentową kurę. Cały kłopot w tym ,że nie sposób wyłapać tego momentu. Należy jeszcze pamiętać ,że ewolucja przebiega powoli ale nieprzerwanie więc dzisiejsza kura z pewnością różni się od tej pierwszej, co jeszcze dodatkowo gmatwa całą sprawę.
Ktoś mógłby stanąć w obronie jaja jako pierwszego wywodząc , że jajo ,z którego wykluła się kura było praktycznie identyczne z tym jakie sama później złożyła dając życie kolejnej kurze. Jeśli dwie rzeczy są identyczne to logicznie jest nadać im wspólne imię. Być może ale jednak pierwsze jajo było prakurze a drugie już kurze. Nawet jeśli mają te same właściwości (i smak ) to jednak każde z nich zostało złożone przez inne stworzenie. Jedno-prakura, drugie -kura. Zgodzicie się ze mną? To na koniec dodam ,że z każdego z tych jaj wykluła się kura
krzychuking (72 punktów)

>-co było pierwsze? kura czy jajko?

Myślę że odpowiedź jest prosta - kura. Otóż, to z pewnością pan Bóg stworzył pierwszą kurę, następnie nakazał jej znosic jajka z których to miały "rodzic" się kolejne kury. Bóg był tak dumny ze swojego pomysłu, że nakazał nam ludziom, czcic pamięc o zmartwychwstaniu swojego syna za pomocą jaj

Patrz w gwiazdy, ale uważaj na drogę * WILHELM RAABE
Andromeda (126 punktów)
>Witam!
>Postanowiłem założyć taki lekki na luzie wątek. Myślę ,że nie trudno odpowiedzieć na takie pytanie
>jesli komuś chce się choć minnimalnie wytężyć mózgownicę. Jednocześnie mam prośbę do tych ,którzy
>znają różne głupie pytania tego typu. Spróbujemy sobie na nie wspólnie odpowiedzieć a później
>będzie można zaszpanować w towarzystwie i zagiąć jakiegoś buraka, który z triumfalną miną je zada
>
>No więc moje pierwsze dwa pytania:
>-co było pierwsze? kura czy jajko?
>-czym różni się biały kot od czarnego kota
Co tu duzo gadac jestem po dwoch piwach ale ani jajko nie bylo pierwsze ani kura a pierwsze bylu koacerwaty potem ryby w morzu a potem dopiero zycie wyszlo na lad...a najgorsze dla mnie sa kaczory na krzywych nogach....dyskusja ogolnie jest bezproduktywna ...ja osobiscie nie marze o kurach czy jajkach tylko o kreceniu filmow...mam troche kasy .. i mnowsto pomyslow nascenarisze...moze uda sie zmontowac ekipe i wreszcie poslki film ubarwic jakos bo jak s ie oglada "PLebanie " Czy "Rodzine Zastepocza" to co chwila wychodze do ubikacji...Cybulskli I Kobiela sie w grobie Przewracaja nie Mowiac o Slowackim czy Zeromskim....kochani ! zmontujmy ekipe i krecmy super polskie filmy zebysmy Oskary dostawali..przeciez mamy tegie glowy ! Nakrecic z efektami komputerowymi calego np Lesmiana to Oskar murowany !
08-11-2008 00:12 
 Ocena 1 na 1
stilgar (7322 punktów)

>Co tu duzo gadac jestem po dwoch piwach

Po alkoholu nie powinno się włączać komputera. Potem się na trzeźwo to czyta i jest głupio
jad11 (18783 punktów)
heh. Zaskoczyłeś mnie. Nie spodziewałem się takiej wypowiedzi. Jako ,że jestem zwolennikiem uwalenia się od czasu do czasu i na takim uwaleniu często gadam bzdury ,że głowa boli to twoją propozycję zaliczam na +.

Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365