Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kosmos o co chodzi??

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
26-12-2006 22:35bleble (5585 punktów)Kosmos o co chodzi??
Uczymy sie o kosmosie w szkole. Ale uczymy sie tylko o planetach gwiazdach i innych cialach niebieskich. Ale sa przecież jeszcze np. czrne dziury ktorych dzialanie ciezko jest sprecyzowac (podajcie swoje racjonalne wyjasnienie tego zjawiska). No dobra zostawmy te czarne dziuwry w spokoju...
Jest pokoj otwieram drzwi widze hol, otwieram kolejny drzwi widze podworko, jestem w Polsce, Polska w Europie, Europa na Ziemi, Ziemia w Ukladzie Slonecznym, Uklad Sloneczny w kosmosie i co dalej??????? Dlaczego czlowiek nie potrafi wyjasnic co jest dalej a kiedy mowi ze nieskonczonosc to sam nie wie co to jest??
Cale zycie zadaje sobie pytanie co znajduje sie dalej i nie wiem cisza, Czy ktos zna odpowiedz??????????????
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dudek (190 punktów)Odp: kosmos o co chodzi??
Kosmos to wielkie wyzwanie dla nauki.
Tez mnie irytuje ta niewiedza dotycząca kosmosu.
Marze o tym aby jeszcze za mojego zycia odpowiedziano na wiele pytań.
stormrider (206 punktów)
>Cale zycie zadaje sobie pytanie co znajduje sie dalej i nie
>wiem cisza, Czy ktos zna odpowiedz??????????????

Ja wiem, to tajemnica.

Pozdrawiam


Jest ogromna różnica między tym który wie, że wierzy a tym który wierzy, że wie
W.Stoczkowski
webmaster
enfant (64444 punktów)
Ludzie, warto to obejrzeć!
Thorvoy (6588 punktów)
Dalej? Nic.

Ciężko to pojąć człowiekowi, który przyzwyczaił się do operowania w wymiarach, które są zawsze do jego dyspozycji, czyli prawie każdemu.
Reverend (35 punktów)
Witam,
>Cale zycie zadaje sobie pytanie co znajduje sie dalej i nie
>wiem cisza, Czy ktos zna odpowiedz??????????????
Odpowiem cytując Hawkinga "A co jest bardziej na północ od bieguna północnego?". Jego słowa dotyczyły kwestii tego co było zanim powstał czas, ale znakomicie odpowiadają one też na Twoje pytanie.
Pozdrawiam
martinesOdp: Kosmos o co chodzi??
>Cale zycie zadaje sobie pytanie co znajduje sie dalej i nie
>wiem cisza, Czy ktos zna odpowiedz??????????????

Jeśli największe "mózgi" tego świata nie znają odpowiedzi, to skąd my mamy wiedzieć?

Ewolucja cały czas trwa i kiedyś na pewno będziemy na takim etapie rozwoju, że nic nie będzie przed nami tajemnic. Ja tak uważam.
sosnowski (14 punktów)
Chciałbyś wejść na siódme piętro omijając kilka po drodze, najpierw trzeba przejść sześć niżej położonych, nie próbuj od razu zrozumieć sensu świata bo to i noblistom nie wychodzi zawsze, szukaj swoich odpowiedzi

filozof
27-12-2006 23:02 
 Ocena 1 na 1
Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
>Chciałbyś wejść na siódme piętro omijając kilka po drodze, najpierw trzeba przejść sześć niżej położonych, nie próbuj od razu zrozumieć sensu świata bo to i noblistom nie wychodzi zawsze, szukaj swoich odpowiedzi
>
filozof

Przecież może jechać windą

venganza.pl
smag (464 punktów)
>Chciałbyś wejść na siódme piętro omijając kilka po drodze, >najpierw trzeba przejść sześć niżej położonych ...

Niekoniecznie, ugięcie przestrzeni
Istnije również teoria "superstrun", która została opracowana "na wyrost" tzn. obecna nauka nie jest w stanie jej sprostać.
To tak, żeby się troszkę podroczyć . Myślenie liniowe nie zawsze jest najlepsze.

Pozdrawiam.
Marian (5438 punktów)
>>Chciałbyś wejść na siódme piętro omijając kilka po drodze, >najpierw trzeba przejść sześć niżej położonych ...
>Niekoniecznie, ugięcie przestrzeni
>Istnije również teoria "superstrun", która została opracowana "na wyrost" tzn. obecna nauka nie jest w stanie jej sprostać.

   Ostatnio w Nature widziałem tekst:
Liczba lat, przez które teoria strun jest oficjalnie obowiązującą: 20
Liczba potencjalnych rozwiązań teorii strun: 10500
Liczba sprawdzalnych rozwiązań: 0

   Może coś się wyjaśni jak uruchomią LHC, ale podobno przez cały 2007 rok nie osiągnie nawet 1 TeV Trzeba cierpliwie poczekać.. Docelowa energia 14 TeV robi wrażenie. Nie mogę się doczekać
jan-pan (1 punktów)
Jednym z argumentów racjonalistów jest fakt, że wszystko ma swój początek i koniec. Nie ma życia pośmierci tak jak Cie nie było przed narodzinami. Zgodziłbym się z tym gdyby właśnie nie wszechświat, czas, liczby,...czyli wszystko wokół nas co jest nieskończenie wielkie, nieskończenie długie, dlaczego nie życie??
majoness (5 punktów)
>Uczymy sie o kosmosie w szkole. Ale uczymy sie tylko o
>planetach gwiazdach i innych cialach niebieskich. Ale sa
>przecież jeszcze np. czrne dziury ktorych dzialanie ciezko
>jest sprecyzowac (podajcie swoje racjonalne wyjasnienie
>tego zjawiska). No dobra zostawmy te czarne dziuwry w
>spokoju...
>Jest pokoj otwieram drzwi widze hol, otwieram kolejny drzwi
>widze podworko, jestem w Polsce, Polska w Europie, Europa na
>Ziemi, Ziemia w Ukladzie Slonecznym, Uklad Sloneczny w
>kosmosie i co dalej??????? Dlaczego czlowiek nie potrafi
>wyjasnic co jest dalej a kiedy mowi ze nieskonczonosc to
>sam nie wie co to jest??
>Cale zycie zadaje sobie pytanie co znajduje sie dalej i nie
>wiem cisza, Czy ktos zna odpowiedz??????????????
>

Kosmos jest kosmosem, i tyle ;] Po prostu.

Mnie tam nigdy kosmos nie interesował, po prostu bezkresna przestrzeń. A skoro Wszechświat jest nieograniczony, to nie ma nic poza nim.....


To tylko moje zdanie..:P
Hazuan (10 punktów)
>>Kosmos jest kosmosem, i tyle ;] Po prostu.
>Mnie tam nigdy kosmos nie interesował, po prostu bezkresna przestrzeń. A skoro Wszechświat jest nieograniczony, to nie ma nic poza nim.....
>
To tylko moje zdanie..:P


ojoj, ale wszechświat jest ograniczony (przynajmniej póki co obowiązuje taka teoria zdaję się)

a za wszechświatem - wymyśl co chesz i tka się nigdy nie dowiesz, więc pozostaw pole do wyobraźni - może coś ciekawszego i bardziej złożonego od materii i energii hmmm? ; )

Ja uznaje, ze jest tam pustka - szkoda, ze człowiek nie może sobie jeszcze wyobrazić pustki, próbuje na wiele sposobów - czarna otchłań - puste pole za granicą, ale póki co nie może wyobrazić sobie niczego. (z resztą to by było chyba sprzeczne z tym, że zawsze trzeba o "czymś" myśleć ^^ )

The true test of a man's character is what he does when no one is watching.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365