 |
Brytyjski "historyk" wyproszony z Targów Książki Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-05-2007 17:59 | J.Szulc (5723 punktów) | Brytyjski "historyk" wyproszony z Targów Książki | Wiecie kto to David Irwing? Otóż to taki pan, który szczerze wątpi w holokaust, istnienie komór gazowych a Hitlera uważa prawie za ofiarę anty - niemieckiej nagonki. Wymieniony pan "zagnieździł się" na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie ze swoimi książkami. Przeczytałam, że książki mu spakowano a samego Irwinga wyprowadzono z hali, na której Targi się odbywają.
Zastanawia mnie, że w/w człowiek znajduje czytelników dla swoich kłamstw. Poza tym, jak człowiek niby mądry, wykształcony może zaprzeczać czemuś, co ma jeszcze wielu żyjących świadków? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Freeman | Autentyczna historia:
Pewien człowiek wspominał po latach: Kiedy wyzwalano obóz powiedział do swojego ojca że takie okrucieństwo się już nigdy nie powtórzy. Na to jego ojciec: Za 50 lat będą mówić ze tego w ogóle nie było...
historie piszę z pamięci i nie pamiętam ile lat dokładnie powiedział jego ojciec, ale sens był właśnie taki.
pozdrawiam.
|
|
| jarcio (1198 punktów) | >Zastanawia mnie, że w/w człowiek znajduje czytelników dla >swoich kłamstw.
Ludzie uwierzyli, że bez demokracji nie będą mieli wolnośći to dlaczego mielby i w to nie uwierzyć ? Mnie to w ogóle nie dziwi.
|
|
 | | J.Szulc (5723 punktów) | A mnie przeraża. Uważam, że holokaust, obozy koncentracyjne, całe to zło - powinno być swego rodzaju nauczką dla ludzi, przestrogą. Nie powinno się nigdy zapominać, do czego może doprowadzić totalitaryzm, nacjonalizm.
---
|
|
|  | | stilb (1323 punktów) | Niestety to jest nauczka dla tych co przeżyli. Młodzież już nieco inaczej to widzi w większości odbierają świadków tamtych wydarzeń jako dziwaków. Oni raczej stworzą własne państwo totalitarne. Taka powtórka z historii.
|
|
|  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Cytat: "Czym jest prawda? To łatwe: tym, w co najwygodniej uwierzyć".
|
|
| |  | | J.Szulc (5723 punktów) | I to jest chyba najbardziej przykre. Pójście "na łatwiznę". Dla siebie chcemy, żeby nas zawsze dobrze rozumiano, nawet jeśli nasze "jestestwo" jest bardzo skomplikowane, pokręcone. Wszystko inne chcemy mieć podawane na tacy i jeszcze najlepiej, żeby nie kazali myśleć, bo czasem może zaboleć.
Nie mogę jednak zrozumieć, dlaczego ktoś, kto jest historykiem, może być taki naiwny(?), głupi(?). Przecież to są fakty, które zawsze można zweryfikować.
---
|
|
| | |  | | Volrath (3440 punktów) | A mnie zastanawia czy on naprawdę wierzy w to co pisze, czy też pisze to dlatego by uchodzić za człowieka kontrowersyjnego i by być na pewien (moim zdaniem negatywny) sposób sławnym...
|
|
| | | |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Jeśliby założyć, że Irving wierzy na serio w możliwość, by zbrodnie III Rzeszy były gigantyczną mistyfikacją, z takim rozmachem opracowaną (przez kogo?!) zarówno materialnie, jak i dokumentalnie, w tylu krajach równocześnie, z taką zgodnością szczegółów - trzeba by zwątpić w stałość jego klepek.
Klepki ma Irving raczej w porządku.
Jedyna jego książka, którą uważam za nieźle opracowaną i nawet rzetelną, "Operacja "Virushaus" - pozwala wyrobić sobie pogląd na przemiany w jego mentalności.
|
|
| | | | |  | | J.Szulc (5723 punktów) | Dziękuję za podpowiedź. Do tej pory uważałam tego człowieka za kogoś w rodzaju nawiedzonego d.... . Postaram się dotrzeć do opisywanej przez pana pozycji. Nie wiem, na ile to zmieni moją opinię o tym człowieku, ale spróbuję.
Kto nie próbuje zrozumieć, nigdy nie będzie miał swojego zdania.
Pozdrawiam.
---
|
|
| | | |  | | nieobecny | Przypomnij sobie "gwiazdy" Radia Maryja takie jak Bender czy Ratajczak...
|
|
| Daemian (6 punktów) | Po pierwsze Pan Irving nie jest HISTORYKIEM. NIe chodzi nawet o wyzsze wykształcenie, ale jego podejście do źródeł, ich analizy. Jest wielu pseudonaukowców, którzy wciskają społeczeństwu totalne brednie (patrz. Erich von Daniken). Kto pamieta superdzieło PROTOKOŁY MEDRCOW SYJONU? A to ,że jego książki sie sprzedają? Co w tym dziwnego.. Pamietam było kiedys czasopismo pt. SKANDALE, rozchodzioło sie jak świeże bułeczki. Ludzie czytali w nich o kosmitach, zombie, końcu świata itp. Prosze popatrzec na poziom prasy np. Fakt, Super Express, tam tez piszą takie brednie, ze czasami uszy więdnął. A jaka gazeta najlepiej sie sprzedaje??? NIe Rzeczpospolita, nie Dziennik, nie Wyborcza. FAKT. Spiskowe teorie dziejów sprzedaja sie najlepiej. Taka ludzka natura.
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Jak się wydaje, książkę "Operacja "Virushaus" napisał wcześniej, nim wpadł na świetny pomysł, by zostać antyhistorykiem.
|
|
 | | jones (272 punktów) | Ludzi zawsze przyciągnie coś co się wyróżnia, odrywa od codzienności, i niestety trzeba przyznać że teorie spiskowe zawsze mają licznych zwolenników, którzy święcie wierzą w słuszność właśnie pseudonaukowców.
|
|
|  | | J.Szulc (5723 punktów) | Czy to nie zastanawia? Lubimy aferki, lubimy się oburzać. Tylko nikt jakoś nie zastanawia się, co zrobi któreś tam, późniejsze pokolenie z tymi pseudo - naukowymi wiadomościami. Przecież to wypacza prawdę!
---
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Otóż to taki pan, który szczerze wątpi w holokaust, >istnienie komór gazowych a Hitlera uważa prawie za ofiarę >anty - niemieckiej nagonki.
nie specjalnie interesują mnie panowie w ogóle, ale każdy pan lub pani, którzy swoje życiowe credo operają o przeszłość bliższą lub dalszą ...to po prostu ...liczba mnoga od dupek...
pozdrawiam
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|