Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jeden dzień w IVRP

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-05-2007 20:00nieobecnyJeden dzień w IVRP
* sprawa Mirosława G. nosi kryptonim "Mengele" (do południa Wassermann nie widzi w tym nic nagannego, po południu już widzi, ale przede wszystkim dojrzał zdradę tajemnicy państwowej dokonaną przez GW),
* Fotyga nie przyjmuje od rosyjskiego min. spraw zagranicznych urodzinowych kwiatów,
* na liście lektur szkolnych Gombrowicza, Dostojewskiego, Kafkę, Conrada, Goethego zastępuje JP II, jego piewca i piewca katolicyzmu z czasów PRL,
* strajkujący lekarze dostają powołania do wojska "na jutro",
* w Warszawie trzeba zdekomunizować jeszcze 32 ulice,
* Edgar Peron ujawnia, że rząd przygotowuje 100 (STO!) projektów ustaw,
* Aleksander Kwaśniewski wspomina, jak to wspólnie z "Solidarnością" wprowadził w Polsce demokrację,
*...

LM50 (153 punktów)
Znaczy, żyjemy w ciekawych czasach...
A wszystko to dowodzi, niestety, nieudolności rządu. Bo to czym się zajmuje - to tematy zastępcze. Pomysłów brak a robić coś trzeba. Więc biją pianę...
Przy takiej nieudolności - może lepiej niech na tym poprzestaną. Bo jak się wezmą za gospodarkę, znowu będę liczył wypłatę w milionach.
Atlantis (1733 punktów)
(zablokowany)
>Znaczy, żyjemy w ciekawych czasach...
>A wszystko to dowodzi, niestety, nieudolności rządu. Bo to czym się zajmuje - to tematy zastępcze. Pomysłów brak a robić coś trzeba. Więc biją pianę...

Nieudolność?! Przecież właśnie dojeżdżamy tym pociągiem z napisem IV RP do przedmieść totalitaryzmu...
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Odzywacie się tak, jak pewna paniusia na widok esesmana strzelającego w getcie do żydowskich dzieci:
   - Ależ on im krzywdę robi!
kszan (559 punktów)
>Nieudolność?! Przecież właśnie dojeżdżamy tym pociągiem z napisem IV RP do przedmieść totalitaryzmu...
No już bez przesady z tym totalitaryzmem.
Zresztą obecna ekipa nie wprowadzi ustroju totalitarnego bo ich to przerasta. Przez dwa lata nie potrafili porządnie przeprowadzić przez sejm chociaż jednej ustawy, no może poza nakazem jazdy na światłach przez cały rok. To w jaki sposób mają wprowadzić ustrój totalitarny?? Za trudne. Za krótcy są chłopaki do tego.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
    Masz słuszność, kszan, ale zarazem bardzo się mylisz. To wcale nie tak rzadki przypadek.

   Prawda, chłopaki są krótkie. Ale mają całą armię cichych, niepostrzeżonych pomocników. Sęk w tym, że na dobrą sprawę każdy z nas im pomaga. "Im" - bo "oni" to też nie jedynie PiS. To wszystkie aktualne partie polityczne, plus kościół i bereciki, plus redaktorzy i agenciaki (aktualne, nie byłe!), na koniec plus my.

   Bo widzisz, pyskowaniem, nawet najsłuszniejszym, okropnie mało można załatwić.
Atlantis (1733 punktów)
(zablokowany)
Nie mówię, że im się uda, ale w nieudolny sposób mogą trochę namieszać. Takie rzeczy jak podsłuchy, agenci, inwigijacja, zastraszanie obywateli czy cenzura mogą stać się naszym udziałem. Takiemu Łukaszence również daleko do Stalina czy Hitlera, a jednak na Białorusi za wesoło nie jest.

Problem w tym, że zarówno bracia i ludzi z ich obozu, jak pan minister educkaji wraz ze swoją kompanią są święcie przekonani, że to w co wierzą jest słuszne, a ich system moralny jest jedynym obowiązującym - świadczy o tych chociażby expoze premiera...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365