Racjonalista - Strona głównaDo treści
Po co uczęszczamy na religię

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
27-11-2007 16:13ArUnAsToReX III plPo co uczęszczamy na religię
Na religię uczęszczamy bo musimy tak jak wiele ludzi sądzi ale większa cześć ludzi uczęszcza na religię po to by lepiej poznać Boga jak i Jezusa by więcej wiedzieć o religii w jaką wierzę religia jest po to by człowiek wiedział jaki jest jego cel w życiu i by do niego podążać by znać życia wartoś by swoją wartość znać jednak połowa ludzi wybiera tę zlą strone czyli Szatana poprzez co zamykają sobie drogę do nieba nie wiedząc co robia a robią to z powodu chciwości i zachcianek ich ciała natomiast dla swojej Duszy nie czynia nic dobrego nie przyjmują komuni św nie modlą się ... więc ja uważam że warto uczęszczać na religię i wierzyć w Boga modlić się czynić dobre uczynki i dzielić się z innymi ponieważ człowiek wybierając tę złą strone nie wie co czyni a gdy się opamięta jest za późno dlatego warto być po tej dobrej stronie ku boku Boga i Jezusa. ./././

G.K. (1679 punktów)Odp: Poco uczęszczamy na Religię
Na lekcje języka polskiego uczęszczamy, by (między innymi) lepiej poznać zasady pisania poprawną polszczyzną. Umiejętność ta jest wymagana, żeby nie ośmieszać się nie tylko w szkole podczas dyktanda, ale i by umieć przedstawić swoje poglądy w Internecie, np. na tym forum. Możesz pisać "bug jest kohany poniewarz kocha mnie i jest dobry", tylko że nikt tego nie potraktuje poważnie, nawet na forach z ludźmi o Twoich poglądach. Dlatego też uważam, że warto chodzić na lekcje polskiego, pilnie słuchać nauczyciela i poznaną tam wiedzę stosować w życiu, ponieważ ważna jest nie tylko treść, ale i forma !

P.S. Mimo wszystko mam nadzieję, że to była kolejna prowokacja...
27-11-2007 17:19 
 Ocena 1 na 1
Sir Valeq (379 punktów)
>P.S. Mimo wszystko mam nadzieję, że to była kolejna prowokacja...

Wydaje mi się, że tak. To już któryś z kolei wątek tego osobnika, napisany w identycznym stylu. Ubolewam tylko, że człowiek ten ma pewnie frajdę z tego, że ktokolwiek mu w ogóle odpowiada, miast ignorować go. Zmieńmy to!
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Na religie uczęszczamy bo musimy, tak jak wiele ludzi sądzi.
> ale większa cześć ludzi uczęszcza na religię poto by lepiej
>poznać Boga jak i Jezusa. by więcej wiedzieć o religii w jaką wierzę. religia jest po to, by człowiek wiedział jaki jest
>jego cel w życiu i by do niego podąrz. by znać życia wartoś(ć,) by swoją wartość znać.
>jednak połowa ludzi wybiera tą
>zlą strone, czyli Szatana, po przez co zamykają sobie drogę do
>nieba; nie wiedząc co robia, a robią to z powodu chciwości i zachcianek ich ciała . natomiast dla swojej Duszy nie czynia nic(zego) dobrego, nie przyjmują komuni św., nie modlą się ... więc
>ja uważam, że warto uczęszczać na religię i wierzyć w Boga, modlić się, czynić dobre uczynki i dzielić się z innymi, poniewarz człowiek wybierając tą złą strone nie wie co czyni, a gdy się opamięta, jest zapuźno, dlatego warto być po tej dobrej stronie ku boku Boga i Jezusa. ./././

A teraz czytaj to, czytaj, czytaj, aż do womitacji czytaj, a może zapamiętasz jak należy pisać poprawnie po polsku!!! I weź jeszcze parę podręczników z podstawówki i z gimnazjum, otwórz na rozdziałach traktujących o ortografii, gramatyce i interpunkcji i też czytaj, czytaj, czytaj, aż do rozwolnienia czytaj.

A gdy już cokolwiek zapamiętasz z tego co przeczytałeś, zacznij pisać swoje przesłania. Najpierw w zeszyciku, aby ktoś mądrzejszy mógł Ci to sprawdzić pod względem poprawności językowej, potem w formie listów do miejscowego proboszcza, a gdy już poczujesz się pewnie, w internecie na forach katolickich.

Tu raczej już nie zaglądaj. Chyba, że aby poczytać.


fides ex necessitate esse non debet
27-11-2007 21:44 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>A teraz czytaj to, czytaj, czytaj, aż do womitacji czytaj...

   Niestety, muszę to dodać: kiedy czytam słowa "womity", "womitacje" - zbiera mi się na wymioty. Bóg wie, dlaczego.
.
Osobowość
>>A teraz czytaj to, czytaj, czytaj, aż do womitacji czytaj...
>   Niestety, muszę to dodać: kiedy czytam słowa "womity", "womitacje" - zbiera mi się na wymioty. Bóg wie, dlaczego.
To przynajmniej tyle masz ze mną i Bogiem wspólnego. Zawsze coś.
Kelly (2051 punktów)
>A teraz czytaj to, czytaj, czytaj, aż do womitacji czytaj, a może zapamiętasz jak należy pisać poprawnie po polsku!!! I weź jeszcze parę podręczników z podstawówki i z gimnazjum, otwórz na rozdziałach traktujących o ortografii, gramatyce i interpunkcji i też czytaj, czytaj, czytaj, aż do rozwolnienia czytaj.
No wiesz co?! Dobry człowiek próbuje tylko sprowadzić nas, grzeszników - błądzące owieczki - do swojego pasterza, a Ty się czepiasz języka?! Jak niemiły musi być teraz bogu Twój widok!
28-11-2007 19:01 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)
>No wiesz co?! Dobry człowiek próbuje tylko sprowadzić nas, grzeszników - błądzące owieczki - do swojego pasterza

Ale do którego pasterza? W Polsce jest tylko dwóch: Glemp od łowiecek, a Kaczyński od baranów ;]
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Ale do którego pasterza? W Polsce jest tylko dwóch: Glemp od łowiecek, a Kaczyński od baranów ;]

   Cholera! Plus to mało. Brawo, ty draniu!

   PS> Jak jest baran rodzaju żeńskiego?
Osobowość
>   Cholera! Plus to mało. Brawo, ty draniu!
>   PS> Jak jest baran rodzaju żeńskiego?
Nie bądź taki rozrzutny. Zostaw parę plusów dla tych, którzy ku Twojej uciesze zarżną parę owieczek lub paru baranów. I co Ci za różnica, jak te baranki lub baranice będziemy po zarżnięciu nazywać? Skonsumujem pospołu sukcesik i basta. A TyDrania mianujem se na naszego pasterza.
Kelly (2051 punktów)
Jak To Do Którego? Do Latającego Potwora Spaghetti! Latający Potwór Spaghetti Twoim Panem!
Pandorra (1289 punktów)
Oj tam, nie znacie się. Toż to klasyczny strumień świadomości. Nowy James Augustine Aloysius Joyce nam rośnie, a Wy mu podcinacie skrzydła

A tak poważnie, dziecko skończ podstawówkę to pogadamy.
27-11-2007 19:46 
 Ocena 3 na 3
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>[...] a Wy mu podcinacie skrzydła

Niech się cieszy, że nie gardło.

fides ex necessitate esse non debet
agawa (22 punktów)
Użytkownik ArUnAsToReX III pl w czasach szkolnych, zamiast skupić się bardziej na ortografii i interpunkcji, wolał poświęcić swój chłonny w tym wieku umysł wypocinom katechetów. Żałosne
27-11-2007 20:32 
 Ocena 2 na 2
Sikorski (294 punktów)
Według mnie powinno się wprowadzić taki "teścik" (online) przed rejestracją na racjonaliście. Mógłby on dotyczyć nie tylko wiedzy , inteligencji i mądrości, ale także umiejętności posługiwania się językiem polskim. Taki test nie służyłby do niedopuszczania niedoświadczonych (nazwijmy to) użytkowników na forum (bo przecież nie jest to jakiś totalitaryzm), ale jego wynik mógłby decydować np. o ilości punktów gratisowo dostawanych na "starcie". Jak wiadomo stosunek: punkty\wypowiedzi na racjonaliście świadczy o czymś.
piątek (1035 punktów)
A czy nie można po prostu być dobrym człowiekiem?
Czy jeżeli ktoś nie jest katolikiem to jest zły?
Czy uczęszczanie na religie warunkuje wstęp do nieba?

Zastanów się co ty wypisujesz...

A od poznawania siebie i szukania swojej drogi życiowej, nie jest religia,a własne przemyślenia i doznania, ale w takich przypadkach jak ty to chyba psychiatra.

"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"
czarownik (16 punktów)
Hmmm...cały tekst twardogłowego zalatuje nieco dziecięcą naiwnością. Ale cóż nie oszukujmy się, gdyby oni nie istnieli my nie mielibyśmy co robić...

A tak zawsze znajdzie się pretekst żeby ponarzekać na ludzką głupotę... Tak nieco abstrahując. Odpowiedź jest raczej prosta i nie powinna nastręczać specjalnych trudności. Raczej... Gość z początku chodzi nie po to żeby się czegoś dowiedzieć ale tylko dlatego że nigdy nie pomyślał o możliwości żeby na religię (o zgrozo uwaga bluźnierstwo) nie pójść. Tak robił jego ojciec, dziad i pradziad...niestety... Hipotetycznie religia powinna dotyczyć wszystkich religii...
Kelly (2051 punktów)
Bóg Jahwe Został Wymyślony Przez Szatana I Czcząc Go Czcisz Szatana. Jedynym Prawdziwym Bogiem Jest Latający Potwór Spaghetti.
sztejkat (4743 punktów)Odp: Po co uczęszczamy na religię
Post przypomina nieco: "Kto jest twoim bohaterem i dlaczego Lenin?".

Odpowiedź na pytanie autora:

Nie chodzimy.

I to wszystko.

Szkoda, "ArUnAsToReX III pl" że nie raczysz brać udziału w dyskusji, tylko wrzucasz poszarpane tematy.

Pozdrawiam.

Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365