Racjonalista - Strona głównaDo treści
LiD olewa Szyszkowską. Co Wy na to?!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-09-2007 14:10Don Aleksandro (103 punktów)LiD olewa Szyszkowską. Co Wy na to?!
www.lewica.pl/?id=14713

Ludzie, Lewica i Demokraci to już nie lewica... po takiej decyzji... Co robić? Pani senator była jedną z najlepszych obrończyń świeckiego państwa, jedną z nielicznych osób, które jawnie broniły wartości europejskich, lewicowych...

Może PSR napisałby list protestacyjny?? Wszak pani Senator wspierała tę organizację. To chyba najbardziej pytanie do Mariusza. Bo jeśli list, to trzeba się spieszyć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz
PSR i Racjonalista, będąc organizacjami apolitycznymi, mogą i powinny wezwać do udziału w wyborach. Nie powinny się jednak angażować w kształtowanie list wyborczych partii politycznych.


Mariusz Agnosiewicz
Każdy z redaktorów ma swoje poglądy polityczne, i jest mniej lub bardziej zaangażowany w ich propagowanie, jednak portal jako taki, jak może zauważyliście publikuje teksty przekonanych liberałów i przekonanych lewicowców, a bywa że i przemknie coś bardziej konserwatywnego. Jesteśmy bardzo wyraźnie ukierunkowani światopoglądowo, gdzie szeroko rozumiany racjonalizm i wolnomyślicielstwo są faworyzowane. Jednak nie jesteśmy ukierunkowani politycznie. Chętnie dopuszczam bardzo różne głosy.
21-09-2007 18:51 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
porażający obraz...jak z wizji boscha..
21-09-2007 19:26 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>PSR i Racjonalista, będąc organizacjami apolitycznymi...

to naiwność sądzić, że jest jeszcze coś apolitycznego...nawoływanie do wyborów jest przecież aktem politycznego wyboru...tak samo jak pójście na piwo zamiast do urny wyborczej...człowiek jest wszak zoon politikon, jest jak więzień, który nawet chodząc po celi - siedzi...
Szczepanik (821 punktów)
>PSR i Racjonalista, będąc organizacjami apolitycznymi, mogą i powinny wezwać do udziału w wyborach. Nie powinny się jednak angażować w kształtowanie list wyborczych partii politycznych.
>
>

A tu się akurat nie zgadzam. Nie rozumiem dlaczego nie mamy wspierać osób jawnie nas wspierających.

Oni reprezentują nasze interesy, my wspieramy ich. Mariusz pamiętaj, iż to się tyczy nie tylko polityków.

Pozdrawiam Jarek
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
W chwili obecnej na scenie politycznej nie ma miejsaca na coś takiego jak "poglądy". Liczy się tylko doraźna potrzeba. LiD nie jest tu wyjątkiem.
Istnieje konieczność naprawy całego systemu. (nie wiadomo tylko jak to zrobić)
Don Aleksandro (103 punktów)
No proszę, Szyszkowska została przewodniczącą Racji... Może to i dobry krok, ale nie zmienia to faktu, że nie będziemy mieli dobrego przedstawiciela i obrońcy przed "moherową" filozofią w Sejmie...
Teresa Jakubowska (942 punktów)
>www.lewica.pl/?id=14713
>Ludzie, Lewica i Demokraci to już nie lewica... po takiej
>decyzji... Co robić? Pani senator była jedną z najlepszych
>obrończyń świeckiego państwa, jedną z nielicznych osób,
>które jawnie broniły wartości europejskich, lewicowych...
>Może PSR napisałby list protestacyjny?? Wszak pani Senator
>wspierała tę organizację. To chyba najbardziej pytanie do
>Mariusza. Bo jeśli list, to trzeba się spieszyć.

Prof. Szyszkowska jest od soboty przewodniczaca partii RACJA Polskiej Lewicy. Partia w zasadzie nie bierze udzialu w tych wyborach, chcielismy jednak zeby kandydowala z listy LiDu. Smoktunowicz okazal sie byc bardziej lewicowy!!! W tej sytuacji szukamy jakiejs innej listy mimo, ze nie bedzie ona zgodna z programem RACJI. Wazne, zeby Szyszkowska byla w sejmie i reprezentowala racjonalistow i prawdziwa lewice. 27 wrzesnia poinformujemy portal.

Teresa Jakubowska
RACJA PL
0 606 37 47 47

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365