Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kościół a demokratyczne państwo prawa - debata TKŚ

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
02-12-2011 14:00Mariusz Agnosiewicz (moderator)Kościół a demokratyczne państwo prawa - debata TKŚ
Rada Krajowa Towarzystwa Kultury Świeckiej im. Tadeusza Kotarbińskiego, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz redakcja Res Humana przy wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg uprzejmie zapraszają na debatę panelową na temat obecnych stosunków pomiędzy państwem a Kościołem w Polsce zatytułowaną:

CZY KOŚCIÓŁ ZDOLNY JEST DO DIALOGU I WSPÓŁDZIAŁANIA
Z DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWEM PRAWA CZY TEŻ DO CIĄGŁEJ KONFRONTACJI I ROSZCZEŃ

Do panelu zaprosiliśmy kilka znanych i kompetentnych osób. W debacie planowane są pytania i głosy w dyskusji. W jej czasie przewidujemy udział i wystąpienie, jako naszego specjalnego Gościa, prezesa sekcji polskiej Europejskiego Stowarzyszenia Kultury (SEC), wybitnego polskiego pisarza, Pana Eugeniusza KABATCA.

Debata odbędzie się 3 grudnia 2011 roku w reprezentacyjnej Sali im. Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim na terenie Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 i rozpocznie się o 10.30.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

astrotaurus (12445 punktów)
Piękna sprawa (temat jakże bolesny i jakże aktualny), ale ja w chwili rozpoczęcia debaty byłem jeszcze (niechętnie)w Łodzi.

Z niecierpliwością czekam choćby na opublikowanie materiałów z debaty.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
astrotaurus (12445 punktów)
Był już chyba w niedzielę na stronie TKŚ link do filmu. Wyglądało to badziewnie jakby kręcone komórką, ale pokazywało całość debaty. Nie zdążyłem obejrzeć wszystkiego, a teraz jest tylko link do TVSLD na youtubie, ale to urywa się w jakimś przypadkowym momencie... może dołożą resztę...


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
01-01-2012 13:24 
 Ocena 1 na 1
Poltiser (1905 punktów)
Dziękuję - ciekawy materiał!

Zabrakło tam Palikota i jakiegoś przedstawiciela Episkopatu... a może relacja nie jest zbyt dokładna?

Pozdrowienia Noworoczne!

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365