Racjonalista - Strona głównaDo treści
Problemy z religią w szkole !

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-10-2007 21:09Jeremin (6 punktów)Problemy z religią w szkole !
Witam !
Syn w 4 klasie szkoły podstawowej zapisany jest na lekcje religii (sam dokonał takiego wyboru na początku roku szkolnego trafiając do nowej szkoły). Mam pytanie jak można skutecznie walczyć o to żeby przepisać go na lekcje etyki, bo po miesiącu religii ma jej serdecznie dosyć ?
Zaznaczam, że w szkole lekcje etyki są prowadzone a na przeszkodzie stanął p. dyrektor - Szkoła Podstawowa w Piasecznie

Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

piątek (1035 punktów)
Rozpętać piekło....

Szkoła najbardziej boi się rozgłosu, więc może warto postraszyć trochę mediami.

"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)
>Zaznaczam, że w szkole lekcje etyki są prowadzone a na
>przeszkodzie stanął p. dyrektor
Nie jestem pewna, czy zrozumiałam w czym przeszkadza dyrektor; czyżby w przepisaniu ucznia na etykę, którą przecież w tej szkole prowadzą?
Grzelak (228 punktów)
>Witam !
>Syn w 4 klasie szkoły podstawowej zapisany jest na lekcje
>religii (sam dokonał takiego wyboru na początku roku
>szkolnego trafiając do nowej szkoły). Mam pytanie jak można
>skutecznie walczyć o to żeby przepisać go na lekcje
>etyki, bo po miesiącu religii ma jej serdecznie dosyć ?
>Zaznaczam, że w szkole lekcje etyki są prowadzone a na
>przeszkodzie stanął p. dyrektor - Szkoła Podstawowa w
>Piasecznie
>Pozdrawiam.

Sprawa jest banalnie prosta, wystarczy że napiszesz oświadczenie, że rezygnujesz z lekcji religii i jednocześnie prosisz o lekcję etyki. możesz również na dole pisma napisać, do wiadomości tej jednostki samorządowej jaka jest właścicielem szkoły i sprawa załatwiona.

Idź do sekretariatu potwierdź kopie i masz dowód na łamanie praw człowieka, jeżeli dyrektor to zignoruje.

W moim przypadku dyrekcja była bezradna bo nie było w naszej szkole etyki.


Czeslaw.Grzelak
Andrzej Kierski (36758 punktów)
Sprawa nie jest banalnie prosta, jak powyżej wspomniano.
Samo wypisanie syna z religii można wykonać telefonicznie, dzwoniąc do dyrekcji.
Jednak wypisanie oznacza lukę w planie zajęć lekcyjnych.
Temat etyki najlepiej poruszyć na zebraniu szkolnym.
Najważniejsze by zorganizować etykę w szkole jest ilość uczniów, musi być chętna siódemka(z całej szkoły).
Teraz można rozmawiać z pedagogiem czy nie poprowadziłby takich zajęć, oraz z dyrekcją by ułożyła tak zajęcia (zgodnie z przepisami) by ta szczęśliwa 7mogła uczęszczać na etykę.

W razie odmowy pedagoga, szkołą jest zobowiązana znaleźć nauczyciela etyki.

pozdrawiam i powodzenia!

PSR Kraków
29-10-2007 07:26 
 Ocena 1 na 1
Czesław (228 punktów)
>Sprawa nie jest banalnie prosta, jak powyżej wspomniano.
>Samo wypisanie syna z religii można wykonać telefonicznie, dzwoniąc do dyrekcji.
>Jednak wypisanie oznacza lukę w planie zajęć lekcyjnych.
>Temat etyki najlepiej poruszyć na zebraniu szkolnym.
>Najważniejsze by zorganizować etykę w szkole jest ilość uczniów, musi być chętna siódemka(z całej szkoły).
>Teraz można rozmawiać z pedagogiem czy nie poprowadziłby takich zajęć, oraz z dyrekcją by ułożyła tak zajęcia (zgodnie z przepisami) by ta szczęśliwa 7mogła uczęszczać na etykę.
>W razie odmowy pedagoga, szkołą jest zobowiązana znaleźć nauczyciela etyki.
>pozdrawiam i powodzenia!
>
PSR Kraków

>
Andrzeju!
To co napisałeś jest prawdą, jednak nie przeczytałeś problemu do końca.
etyka w tej szkole jest, jak pisze autor problemu.
tak więc mamy do czynienia ze złośliwością Dyrekcji która dokładnie zna procedurę i nie ma zamiaru pomóc autorowi.
Tak więc trzeba zanieść oficjalne pismo, to jedyna możliwość prawna. resztę to obowiązek dyrekcji i właściciela szkoły.
Nie ma co liczyć na dobrą wolę, wierz mi mogę coś o tym powiedzieć.


Grzelak
heterofob (43 punktów)przedmiot dobrowolnie wybrany staje się obowiązkowym
istnieje ogólna zasada, że przedmiot nadobowiązkowy jest dobrowolny, dopóki go nie wybierzesz. gdy się zdecydujesz chodzić (np. na łacinę z klasą równoległą), to staje się on dla ciebie obowiązkowy.

ale nie wiem, jak to się ma do katechezy (znanej pod nazwą "religia")

heterofob.republika.pl
Jeremin (6 punktów)Odp: przedmiot dobrowolnie wybrany staje się obowiązkowym
Mógłbym się z tym zgodzić, ale logicznym jest, że jak tracę głos śpiewu się nie uczę, jak łamię nogę raczej nie biegam - dlaczego "religia" ma być wyjątkiem i traktowana na równi z nauką pisania i liczenia, tego pojąć nie mogę
Teresa JakubowskaOdp: Problemy z religią w szkole !
>Witam !
>Syn w 4 klasie szkoły podstawowej zapisany jest na lekcje
>religii (sam dokonał takiego wyboru na początku roku
>szkolnego trafiając do nowej szkoły). Mam pytanie jak można
>skutecznie walczyć o to żeby przepisać go na lekcje
>etyki, bo po miesiącu religii ma jej serdecznie dosyć ?
>Zaznaczam, że w szkole lekcje etyki są prowadzone a na
>przeszkodzie stanął p. dyrektor - Szkoła Podstawowa w
>Piasecznie
>Pozdrawiam.

Polecam moja instrukcje na stronie glownej www.racja.org.pl. (uchron dziecko przed praniem mozgu)

Wystarczy ustnie zawiadomic o rezygnacji z religii, a na pismie zlozonym do dyrekcji szkoly poinformowac, ze chlopak bedzie chodzil na lekcje etyki, jezeli sa w szkole.
Z dzieckiem porozmawiac wg mojej rady z tej instrukcji.
pozdrawiam
prokaczystowska_racjonalistka

>Wystarczy ustnie zawiadomić o rezygnacji z religii

jaki to ma sens skoro np. w wielu szkołach w Lublinie są zajęcia z etyki którą prowadzi ksiądz?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365