Właśnie skończyłem czytac dwie, wymienione w tytule wątku, książki Hermanna Hesse i polecam je każdej osobie która z w.w. autorem miała już jakąś stycznośc. Reszcie osób radzę zacząc od innych książek Hessego, ponieważ "Księga Obrazów" i "Kartki ze wspomnień" są zbiorami wspomnień z życia autora, pisanymi często w formie pamiętnika (ale w stylu zdecydowanie wskazującym na to, że skierowane są do szerszej publiczności, nie "do szuflady") i znacznie lepiej można je zrozumiec, wczuc sie, mając już na koncie przeczytane jakieś książki Hermanna.
Pozdrawiam. |