Polskie Towarzystwo Bioetyczne wraz z Instytutem Filozofii i Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Etyczne i prawne granice badań naukowych”, która odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia 2008 r. w Krakowie. Konferencja będzie poświęcona normatywnym problemom badań naukowych, zwłaszcza w obrębie biomedycyny oraz psychologii, które będą omawiane zarówno przez przedstawicieli tych nauk, jak z punktu widzenia filozofii, teologii moralnej i prawa. Lista referatów jest już ustalona; zapraszamy jednak do zgłaszania krótszych wystąpień, które będą też mogły wziąć udział w konkursie na najlepszy komunikat (I nagroda 1500 zł). Więcej informacji na stronie: www.iphils.uj.edu.pl/conf/et/1/ |