Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szukalski w Związku Literatów Polskich

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
23-01-2008 12:40Mariusz AgnosiewiczSzukalski w Związku Literatów Polskich
Zapraszam serdecznie na spotkanie poświęcone Stanisławowi Szukalskiemu w Związku Literatów Polskich w Warszawie w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 (nad restauracją Literatka). Spotkanie będzie dziś, tj. 23 stycznia, o godz. 17.

Spotkanie bedzie na kanwie ksiazki o Szukalskim: Lechosław Lameński: "Stach z Warty. Szukalski i Szczep Rogate Serce" (KUL, 2007).

Swoją drogą to ciekawe, że o Szukalskim pracę wydało wydawnictwo katolickie i że to profesor KUL propaguje jego dzieło...

Cieszę się, że zaczyna się coś dziać wokół tego wybitnego twórcy. Polecam mój tekst: Szukalski: pogański gigant samorodny: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4210

Niedawno wydawnictwo Toporzeł wydało pięknie książkę Szukalskiego:
"Krak syn Ludoli. Dziejawa w dziesięciu odmroczach": www.racjonalista.pl/ks.php/k,1738
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

historyk_IPN
Pozytywnie mnie Pan zaskoczył Panie Mariuszu
www.szukalski.pl/index.html

Stanisław Szukalski to bardzo zasłużony artysta polski.
Zapraszam na stronę internetową artysty.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Pozytywnie mnie Pan zaskoczył Panie Mariuszu

Nie rozumiem dlaczego, ale miło mi
Szukalski ma oczywiście różne oblicza i nie wszystkie mi się podobają, czy powiedzmy eufemistycznie, nie wszystkie mnie inspirują. Niemniej jednak dla mnie to najwspanialszy rzeźbiarz i rysownik jakiego znam. Także jego Mit Młodych i Czynu to idee bardzo inspirujące. Jestem w kontakcie z wydawcą Szukalskiego oraz z jego siostrzeńcem od którego dostałem wielki zbiór jego prac na DVD (jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt). Szukalski to "rogaty patriota"

Dziś na spotkaniu autorskim Lechosława Lameńskiego nabyłem jego pięknie wydaną i monumentalną monografię poświęconą Szukalskiemu. Prof. Lameński, który jest pracownikiem KULu, zaczął zabawnie dzisiejszy wieczór: Dobrze, że pan rektor KUL który zatwierdził do publikacji tę książkę w wydawnictwie KULowskim, jej nie przeczytał, bo zapewne byłby zgody nie wyraził, gdyby znał jej treść

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365