Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szukam transhumanistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
25-01-2008 02:03Mariusz AgnosiewiczSzukam transhumanistów
Chciałbym zorganizować dyskusję na temat transhumanizmu, lecz nie wiem, czy w Polsce są transhumaniści?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Odzew widzę niezbyt żywiołowy, więc może ktoś się transhumanizmem zainteresuje?
pl.wikipedia.org/wiki/Transhumanizm
Paweł (2 punktów)
Ja jestem od jakiegoś czasu zainteresowany (podkreślam zainteresowany, to nie jest bardzo głęboka wiedza) ideą transhumanizmu, choć bardziej stroną technologiczną niż filozoficzną.

In pariete - manus et crus cerebrumque
Wojtek (3465 punktów)
Mnie to bardzo interesuje. Podejrzewam, że znajdzie się więcej takich osób w PSR i poza nim. Należałoby jednak napisać coś o tym, np. artykuł. Wtedy i odzew byłby większy. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest transhumanistą .

Pozdrawiam
stilgar (7322 punktów)
Zgadza się
Też jestem transhumanistą, chociaż jeszcze chwile temu nie wiedziałem co to słowo znaczy...
31-01-2008 11:00 
 Ocena 1 na 1
Wojtek (3465 punktów)
>Też jestem transhumanistą, chociaż jeszcze chwile temu nie wiedziałem co to słowo znaczy...
Nie wiesz może, czy to się leczy?

Pozdrawiam
stilgar (7322 punktów)
>>Też jestem transhumanistą, chociaż jeszcze chwile temu nie wiedziałem co to słowo znaczy...
>Nie wiesz może, czy to się leczy?
>Pozdrawiam

Tak, niewiedze leczy się w szkołach
Wojtek (3465 punktów)
>Tak, niewiedze leczy się w szkołach
Chodziło mi raczej o ten trans-cośtam. A co do niewiedzy to albo chodziłem do nieodpowiedniej szkoły, albo jestem przypadek beznadziejny .

Pozdrawiam
stilgar (7322 punktów)
>>Tak, niewiedze leczy się w szkołach
>Chodziło mi raczej o ten trans-cośtam. A co do niewiedzy to albo chodziłem do nieodpowiedniej szkoły, albo jestem przypadek beznadziejny .
>Pozdrawiam

Och, o szkołach to można założyć zupełnie nowy wątek... Ja muszę przyznać, w szkołach dowiedziałem się sporo nowych i przydatnych rzeczy... co innego na studiach Tutaj mam albo masę niepotrzebnych, bardzo trudnych rzeczy ( ot chociażby analiza matematyczna ) a rzeczy kierunkowe ( np. programowanie ) są nauczane bardzo ogólnie ( wiedza z książki do programowania, którą czyta się w kilka h, to cały semestr wykładów... ) a egzamin jest tak banalnie łatwy... Po prostu - jak sie sam nie nauczysz, to cie nie nauczą...
Wojtek (3465 punktów)
>Tutaj mam albo masę niepotrzebnych, bardzo trudnych rzeczy ( ot chociażby analiza matematyczna )
no zgroza, po prostu ,
>a rzeczy kierunkowe ( np. programowanie ) są nauczane bardzo ogólnie ( wiedza z książki do programowania, którą czyta się w kilka h, to cały semestr wykładów... ) a egzamin jest tak banalnie łatwy... Po prostu - jak sie sam nie nauczysz, to cie nie nauczą...
Samemu? Uczyć się? Nie no, Panie, pomyłka jakaś

Na marginesie, to jesteśmy tymi trans...? Czy do tego trzeba nosić szpilki?

Pozdrawiam
31-01-2008 18:57 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   To coś jak u Moliera: gadacie prozą i nie wiecie o tym.
.
IQ955 (2355 punktów)
>Mnie to bardzo interesuje.
Duskusja na ten właściwie, choć pod nieco inną nazwą, temat - odbyła się już kiedyś w "AdRem". Zaczyna się w numerze XVI artykułem "Gen (spekulacje w formie katechizmu)", a w następnych numerach - głównie w dziale "Redakcja odpowiada". Zapraszam.

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Mariusz Agnosiewicz
>Duskusja na ten właściwie, choć pod nieco inną nazwą, temat - odbyła się już kiedyś w "AdRem".

Może jakieś linki? albo skan?
IQ955 (2355 punktów)
>Może jakieś linki? albo skan?
"AdRem!" znajduje się tutaj .

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Mariusz Agnosiewicz
Ależ to nieprzejrzysty styl redagowania
W wolnej chwili będę szukał w AdRem
31-01-2008 11:36 
 Ocena 1 na 1
Wojtek (3465 punktów)
>Odzew widzę niezbyt żywiołowy, więc może ktoś się transhumanizmem zainteresuje?
>pl.wikipedia.org/wiki/Transhumanizm
Tak na poważnie Mariuszu, bo ze stilgarem nieco sobie pofolgowaliśmy, czy mógłbyś napisać, bądź poprosić o napisanie artykuliku "promującego" transhumanizm.

Pozdrawiam
makson (164 punktów)
>Chciałbym zorganizować dyskusję na temat transhumanizmu,
>lecz nie wiem, czy w Polsce są transhumaniści?

Po przeczytaniu artykułu w Wikipedii mogą powiedzieć iż czuję się transhumanistą. Ale czy to takie dziwne skoro ten nurt tak bardzo stawia na piedestale biotechnologię ? (jestem studentem biotechnologii)

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365