Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sonda o apostazji.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
25-01-2008 08:09Piotrek Karwala (451 punktów)Sonda o apostazji.
Ocena 1 na 1
Uważam, że w aktualnej sondzie o apostazji brakuje pozycji "już dokonałem/am". W związku z czym wszyscy, którzy jej dokonali mogą zgodnie z prawdą wybrać odpowiedzi: "Nie zamierzam dokonywać", "Inne" lub nie brać w niej udziału.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz
>Uważam, że w aktualnej sondzie o apostazji brakuje pozycji
>"już dokonałem/am". W związku z czym wszyscy, którzy jej
>dokonali mogą zgodnie z prawdą wybrać odpowiedzi: "Nie
>zamierzam dokonywać", "Inne" lub nie brać w niej udziału.

Faktycznie duży błąd.
Dodałem tę opcję zamiast "Nie mam zdania", tylko odpowiedzi ze skasowanej opcji mi pozostały, więc od wyniku końcowego dokonanych należy odjąc 8 głosów
25-01-2008 15:08 
 0 na 2
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
Jeśli dobrze rozumiem, to właśnie poznałem Autora tutejszych "sond".

No, to mam pytanie: Czemu one służą (mają służyć)?

I pytanie drugie: Dlaczego są na tak kompromitująco niskim poziomie?

Pytanie trzecie: Czemu ma służyć wykrzyknik przy ostatniej opcji odpowiedzi? (to jeden z przykładów kompromitacji)

Pytanie czwarte: Dlaczego nie ma opcji "Inne" lub "Nie mam zdania"?

Pytanie piąte: Do jakich wniosków doprowadzą wyniki tej "sondy"? (o ile doprowadzą, w co wątpię)

fides ex necessitate esse non debet
Kalikles
Witam
>Pytanie trzecie: Czemu ma służyć wykrzyknik przy ostatniej opcji odpowiedzi? (to jeden z przykładów kompromitacji)
Na czym dokładnie polega w tym przypadku kompromitacja ? Ostatnia odpowiedź jest nacechowana emocjonalnie.

>Pytanie czwarte: Dlaczego nie ma opcji "Inne" lub "Nie mam zdania"?
>Pytanie piąte: Do jakich wniosków doprowadzą wyniki tej "sondy"? (o ile doprowadzą, w co wątpię)
Zarysują obraz "racjonalistów" - na ile są konsekwentni i ugruntowani w swoich poglądach !

Pozdrawiam

Mocny, miażdżący artykuł panie Agnosiewicz
Odchodzą w milczeniu.
26-01-2008 08:37 
 Ocena 1 na 3
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
> Na czym dokładnie polega w tym przypadku kompromitacja ? Ostatnia odpowiedź jest nacechowana emocjonalnie.

Właśnie na tym. Badacz nie ma prawa do zaangażowania emocjonalnego w badanie - to z góry przekreśla jego obiektywizm, a więc i kwestionuje otrzymane wyniki.
Może też być (i jest) sugestią "właściwej" odpowiedzi, co ma wpływ na wyniki.

Pozdrawiam.

fides ex necessitate esse non debet

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365