Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kler w TV regionalnej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
19-02-2003 00:33GrzesiekKler w TV regionalnej
Rzadko ogladam telewizje, gdyz zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze jest obna trruna mozgow. Jednakże niedawno w TV regionalnej oglądałem program "Kurier", który traktował na temat tego, czego księża dopuszczają sie w swoim celibacie. Gościem w tym programie był jezuita (następna pozostałość po Inkwizycji), który wypowiadał sie na podane przykłady "czystości" księży. Podane tam przykłady, to typowy obraz naszego kleru: w jednej miejscowości (nie były podawane nazwy) ksiądz sprowadzał sobie panie lekkich obyczajów do domku, w innej ksiądz został oskarżony o pedofilię, oczywiście oskarżeniom tym mało kto dawał wiarę.
Dzieci "zawsze garnęły się do niego" (wypowiedź jednej z mieszkanek miasteczka). W jeszcze innej proboszcz wprowadził opłaty za wszystko: za udział we mszy (oczywiście nie pominął zbierania na tacę), za chodzenie "po kolędzie" i inne rzeczy. Pani, która zadzwoniła do redakcji z tym problemem stwierdziła, że z powodu tych opłat musiała zrezygnować z chodzenia do kościoła. Za to dla znajomych stała sie "innowiercą". Fakt, kult pieniądza jest bardzo rozpowszechniony, a kto mu nie podlega ten jest innowiercą.
Zaprawdę powiadam wam: smutna to rzeczywstość, że tym, ktorzy chcą wierzyć utrudnia się tę mozliwość...

  Jeszcze nikt nie odpowiedział na ten wątek


Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365