Zapraszamy na kolejny Racjonalistyczny Klub Filmowy: 30 marca 2008 (niedziela) godz. 19:00 UWAGA zmieniamy miejsce! Pokaz odbędzie się w Klubie RE (ul. Mikołajska 5, wejście od ul. Krzyża) www.klubre.pl/kontakt.html
Pokażemy dwa reportaże o wprowadzonym w brazylijskim mieście Porto Alegre budżecie partycypacyjnym będącym odmianą demokracji uczestniczącej. W ramach klubu racjonalistycznego będziemy zajmować się nie tylko negatywnym zjawiskiem religii, ale dyskutować różnorodne problemy naukowe i społeczne. Chcemy budować klub aktywnej i postępowej inteligencji świeckiej. W tym miesiącu bierzemy na warsztat jeden z większych tematów obecnych w każdym racjonalistycznym prądzie kulturalnym: Jak powinniśmy się rządzić?
Pokażemy dwa reportaże o wprowadzonym w brazylijskim mieście Porto Alegre budżecie partycypacyjnym będącym odmianą demokracji uczestniczącej.
„La ville est nous” (Miasto jest nasze), 30 min. reż. Sylvie Gilman, Philip Dirne, (France 3) „Doing the Right Thing” (Robiąc rzeczy właściwe), 30 min. reż. Hilary Sanderson (TVE)
Gościem naszego DKF będzie Rafał Górski, publicysta, wieloletni działacz ruchów społecznych, wolnomyśliciel, autor m.in. książek „Demokracja uczestnicząca w samorządzie lokalnym” (Poznań-Kraków 2003) oraz „Bez państwa. Demokracja uczestnicząca w działaniu” (Kraków 2007).
|