Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zaproszenie do współpracy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
15-06-2008 12:36Kossakowski Waldemar (106 punktów)Zaproszenie do współpracy
Mieszkańców Ślaska zainteresowanych działalnościa antyklerykalną lub wystąpieniem z kościoła (apostazją) zapraszamy do współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Demokracji i Antyklerykalizmu "UNIEZALEŻNIENIE" z siedzibą w Sosnowcu przy ul. Anieli Urbanowicz 21 a. Telefon kontaktowy 511 371 384 mail. mf.atzcop@eineinzelazeinU
Waldemar KOSSAKOWSKI
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jacek Kaczmarek (118 punktów)
(zablokowany)
Tak, piszą Państwo wnioski do trybunału konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z konstytucją ustaw. Czy Państwo wiedzą, kto ma kompetencje do złożenia takiego wniosku, oraz kto może złożyć skargę konstytucyjną?

Pozdrawiam
placownik (17853 punktów)
>kto ma kompetencje do złożenia takiego wniosku, oraz kto może złożyć skargę konstytucyjną?

   Każdy obywatel, po spełnieniu warunków opisanych w art. 79 Konstytucji RP.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Jacek Kaczmarek (118 punktów)
(zablokowany)
Bardzo dobrze. A jakie to są warunki?
placownik (17853 punktów)
Jacek Kaczmarek (118 punktów)
(zablokowany)
Bardzo dobrze. Należy też dodać, że droga ta musi zostać wyczerpana postępowaniem odwoławczym, a więc napisanie przez kogokolwiek wniosku o stwierdzenie jakiegoś przepisu jako niezgodnego z konstytucją jest bezcelowe. Czyż nie tak?
placownik (17853 punktów)

>Bardzo dobrze. Należy też dodać, że droga ta musi zostać wyczerpana postępowaniem odwoławczym, a więc napisanie przez kogokolwiek wniosku o stwierdzenie jakiegoś przepisu jako niezgodnego z konstytucją jest bezcelowe. Czyż nie tak?

   Moim zdaniem tak. Wniosek napisany przez kogokolwiek, tzn osobę która nie jest bezpośrednio zainteresowana, nie powienien być przez TK rozpatrywany.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365