Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jesteś człowiekiem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
29-04-2003 21:36ZygmuntJesteś człowiekiem
Jesteś człowiekiem ,a zatem składasz się z ciała i ducha. I tak jak Twoje ciało domaga się wartości, które wynikają z obcowania ze światem zewnętrznym podobnie ta druga część ciebie "duch - dusza" domaga się podobnych wartości. Jeżeli chcesz się naprawdę zrealizować w swoim życiu jako człowiek musisz te wartosci przyjmować i tu przychodzi Ci z pomocą Kościół Chrystusowy(niezależnie od tego jak w wyniku ludzkiej słabości postępują nieraz Jego przedstawiciele) W innym przypadku zostaniesz w swerze zwieżęcia mniej czy bardziej agresywnego(co widać z tych wypowiedzi)....Ciekawe jak będzie wyglądała twoja agresywność w chwili tragedii lub w oblczu zbliżającej się śmierci, która dla człowieka rozumnego( jeżeli nie zrealizował swojego człowieczeństwa) jawi się jako przeogromna pustka i przerażenie.

webmaster
>I tak jak Twoje ciało domaga się wartości, które
>wynikają z obcowania ze światem zewnętrznym podobnie ta
>druga część ciebie "duch - dusza" domaga się podobnych wartości
podaj choć jeden dobry argument za tym, że te wartości 'duchowe' nie wynikają z materii tego świata. i że te wartości nie pochodzą całkowicie od człowieka.
>Jeżeli chcesz się naprawdę zrealizować w swoim
>życiu jako człowiek musisz te wartosci przyjmować
nie kolego, mogę się oszukiwać, ale nie muszę. nie muszę być niewolnikiem idei religii.
>W innym przypadku zostaniesz w swerze
>zwieżęcia mniej czy bardziej agresywnego(co widać z tych
>wypowiedzi)...
podaj choć jeden argument za tym, że nie jesteś zwierzęciem, a konkretnie małpą wąskonosą.
>Ciekawe jak będzie wyglądała twoja
>agresywność w chwili tragedii lub w oblczu zbliżającej się
>śmierci, która dla człowieka rozumnego
a jakiej agresji mówisz i do kogo ? chyba pomyliłeś forum z korespondencją prywatną.
>jawi się jako przeogromna pustka i przerażenie.
boją się ci, którzy żyją w świecie pełnym demonów i z łych duchów.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365