Ogólnie w paru opisach bostw staro germańskich pewne sformouwania nie wydaja mi się zbyt trafne, ale porażające jest nazwanie Lokiego "bogiem zła" - dobry do końca może nie był, ale zły też nie: jest on przykładem tak zwanego "TRIKSTERA" ponieważ wyświadczył wiele przysług Asom (nie musieli płacić za budowe Asgardu, urodził Odynowi ośmionogiego konia,....), a to że spłodził pare potworów no cóż nikt nie jest doskonały, a bogowie germańscy tym bardziej  Pozdrawiam Sebastian (student religioznawstwa) mf.atzcop@miehflin |