Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tabu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
28-11-2008 15:46Osnowa (11779 punktów)Tabu

Jeżeli wszędzie jest jakieś tabu, to co jest tabu na naszym forum?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 Dalej..
#1
28-11-2008 15:51
 Ocena 1 na 1
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)Odp: Tabu
>Jeżeli wszędzie jest jakieś tabu, to co jest tabu na naszym forum?

TABURNACULUM?

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina

#2
28-11-2008 16:17
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)Odp: Tabu
>Jeżeli wszędzie jest jakieś tabu, to co jest tabu na naszym forum? >.

Tabu(n) filozofków.

#3
28-11-2008 16:45
 Ocena 3 na 3
Kelly (2051 punktów)Odp: Tabu
>Jeżeli wszędzie jest jakieś tabu, to co jest tabu na naszym forum?
Istniejąca w przyrodzie (choć dzisiaj w niewielkim stężeniu) religijność prowadząca do dobra i piękna; bycie jednocześnie racjonalistą i nie-ateistą lub nie-agnostykiem.

#4
28-11-2008 17:37
 Ocena 1 na 1
rudyment (3233 punktów)Odp: Tabu
>Jeżeli wszędzie jest jakieś tabu, to co jest tabu na naszym forum?
>.

Święte są zasady moralne.

Vivere, ergo philosophari

#5
28-11-2008 17:52
 Ocena 3 na 3
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tabu
Zdecydowanie tabulator jest tabu!
Za nic nie mogłem wstawić go do postu.

#6
28-11-2008 19:04
 Ocena 3 na 3
jimmy_88gno (1653 punktów)Odp: Tabu
A po co tabu szczerym ludziom?

Nie mamy czego chować, tacyśmy szlachetni

#7
28-11-2008 23:03
 Ocena 4 na 4
siarkofrut (2125 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tabu
W odpowiedzi Kelly
>>Jeżeli wszędzie jest jakieś tabu, to co jest tabu na naszym forum?
>Istniejąca w przyrodzie (choć dzisiaj w niewielkim stężeniu) religijność prowadząca do dobra i piękna; bycie jednocześnie racjonalistą i nie-ateistą lub nie-agnostykiem.

To chyba nie tabu. Po prostu wierzący racjonaliści są tak powszechni jak niewidzialne różowe jednorożki (perfidny komputer podkreśla mi to słowo jako nieprawidłowe, cóż za seksizm! Przecież każdy wie że jednorożka to samica jednorożca.).

A co do 'religijności prowadzącej do dobra i piękna' - chyba po prostu nikt nie poruszył tego tematu. Tak mi się zdaje. Skoro już o tym wspomniałaś, może warto o tym podyskutować? Mój ulubiony artysta jest w pewnym stopniu chrześcijaninem, tworzy wyjątkową i piękną muzykę.

#8
29-11-2008 10:05
 Ocena 1 na 1
szperacz (2861 punktów)Odp: Tabu
>Jeżeli wszędzie jest jakieś tabu, to co jest tabu na naszym forum?

A może antabus?

Adamiak (36436 punktów)Odp: Tabu
W odpowiedzi szperacz
>A może antabus

Bo pewnie nie tabula rasa.
A może?

Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)Odp: Tabu
W odpowiedzi Sławek Dutkiewicz
> TABURNACULUM?

Obstawiam tabulaturę.

fides ex necessitate esse non debet

#11
29-11-2008 18:23
 Ocena 5 na 5
sztejkat (4743 punktów)Odp: Tabu
>Jeżeli wszędzie jest jakieś tabu, to co jest tabu na naszym forum?

Tabu charakteryzuje się, za wiki:
Cytat:

(...)zakaz kulturowy, którego złamanie powoduje spontaniczną i niejednokrotnie gwałtowną reakcję ze strony ogółu przedstawicieli tej kultury,(...)


Proponuję więc poszukać "zalewów minusów" - najbardziej negatywnie punktowanych wypowiedzi.

Tomasz Sztejka

#12
29-11-2008 18:32
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)Odp: Tabu
W odpowiedzi sztejkat
>Proponuję więc poszukać "zalewów minusów" - najbardziej negatywnie punktowanych wypowiedzi.>

... i zaś będzie na "bozenkę"...eh!


Osnowa (11779 punktów)Odp: Tabu
W odpowiedzi sztejkat

>Proponuję więc poszukać "zalewów minusów" - najbardziej negatywnie punktowanych wypowiedzi.
Tylko narzędzia do takiego szukania brak.
.

#14
29-11-2008 20:15
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)Odp: Tabu
W odpowiedzi Osnowa
>>Proponuję więc poszukać "zalewów minusów" - najbardziej negatywnie punktowanych wypowiedzi.
>Tylko narzędzia do takiego szukania brak. >.

Uderz w stół...?

salek (4701 punktów)Odp: Tabu
W odpowiedzi Adamiak
>Uderz w stół...?
>
Próbowałem. Nie pomaga.

1 2 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365