Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czemu właściwie KUL jest uważany za złą uczelnię?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
30-12-2008 04:04m_m_r_e (160 punktów)Czemu właściwie KUL jest uważany za złą uczelnię?
Ocena 2 na 2
Czemu KUL jest powszechnie uważany za złą uczelnię? Prosiłbym o fakty, a nie wypowiedzi typu "bo jest katolicki". Osobiście też uważam tą uczelnię za kiepską, ale wynika to raczej z uprzedzeń i niezbyt przyjemnych doświadczeń z jej absolwentami (osobiste jak i medialne - Marek Piłka, Artur Zawisza, Elżbieta Kruk, abp Kazimierz Nycz, Piotr Semka). Większość spotkanych przeze mnie osobiście osób po KULu cechowało się skrajnym fanatyzmem i brakiem krytycznego myślenia, co potwierdza tylko opinie, że dochodzi tam do "prania móżgu". Kolejnym powodem jest powszechna w środowiskach uczelnianych opinia o kiepskim poziomie nauczania tam. W dyskusjach z jej absolwentami zdarzało mi się słyszeć, że poziom nauczania na KULu jest lepszy niż na UMCS i PL, co zawsze powodowało u mnie tylko ironiczny uśmiech. Widać to szczególnie w ilości wygenerowanych poważnych naukowców...

Chyba sobie sam odpowiedziałem na pytanie zawarte w temacie. Bywa i tak. Macie coś do dodania?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
Czemu KUL jest powszechnie uważany za złą uczelnię?

Tak matematycznie...
Poziom uczelni równa się poziom studentów plus poziom wykładowców plus poziom organizacji studiów .
"Na ochronę środowiska przychodzi wszystko to, co nie dostało się gdzie indziej"
Jak widać, w tym przypadku mamy do czynienia raczej z równaniem w dół...

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!!!
lotrek (14275 punktów)
>Macie coś do dodania?

Zgodnie z Konkordatem (artykuł 15) KUL jest dotowany przez państwo. Jednak mało im tego, chcą dodatkowych pieniędzy z budżetu również na inwestycje a nasz ukochany narodowo-katolicki Pan Prezydent im to niedawno załatwił.
www.rp.pl/(*)_szerzej_otwarty_dla_KUL_.html

Świętobliwi profesorowie wymodlą mu za to pójcie do nieba...

PS. Wśród dość obmierzłych postaci związanych z KULem, nie wymieniłeś profesora Ryszarda Bendera - antysemitę i ulubieńca katolickich mediów.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Władek Lichacz (2050 punktów)
Statut KUL - obowiązujący do 31/08/2006

Rozdział I
Postanowienia ogólne

§ 2
1. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jako wspólne dobro Kościoła katolickiego podlega Stolicy Apostolskiej .
2. Uniwersytet jako katolicka szkoła wyższa kieruje się przepisami prawa kanonicznego, wskazaniami zawartymi w dokumentach Stolicy Apostolskiej oraz niniejszym Statutem .
3. Przepisy obowiązującego w Polsce Prawa o szkolnictwie wyższym stosuje się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, o ile ustawa lub Statut nie stanowią inaczej .

§ 3
1. Opieka i nadzór nad Uniwersytetem oraz troska o jego rozwój naukowy i podstawy materialne należą do Konferencji Episkopatu Polski oraz jej organów .

§ 4
2. W badaniach naukowych i nauczaniu Uniwersytet kieruje się zasadą wolności nauki, która służy poznawaniu prawdy i rozwojowi dyscyplin naukowych.

Jeżeli ktoś w to uwierzył, to niech czyta dalej:

3. Realizacja zasady wolności nauki powinna pozostawać w zgodzie z Objawieniem i nauczaniem Kościoła.

Dalej nie czytałem, jeśli ktoś przez to przebranie to proszę o podanie, chociaż co ciekawszych kawałków.
Ciekawi mnie co jeszcze potrafili stworzyć w obecnie obowiązującym?
Wojtek (3465 punktów)
Odpowiedź Kuri23 skasowałem ze względu na brak interpunkcji. Czyta się to kiepsko, mam nadzieję, że oszczędziłem innym mąk wielkich.

Pozdrawiam




ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
glingor (640 punktów)
Może dlatego że w każdym rankingu uniwersytetów/(kierunków humanistycznych) jest na 15 miejscu z 17 tu +-1.
Może dlatego że tytuł profesora tej uczelni dostają ludzie którzy odpadali ze studiów magisterskich na UJ oraz UW.
Może dlatego że w żadnym szanowanym konkursie na wykazanie się wiedzą nie osiągnęli absolutnie niczego.


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365