Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ludzie, opamiętajcie się!!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-01-2009 18:37gffgffgd (-4 punktów)Ludzie, opamiętajcie się!!!
Ocena -9 na 11
Ludzie, opamiętajcie się!!! Zastanówcie się choć przez chwilę nad swoim rozumowaniem! Jeszcze nie jest za późno, żebyście się nawrócili i uwierzyli w Boga! Czy nie widzicie prawie namacalnych znaków jego obecności? Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!! Bóg naprawdę istnieje! Postarajcie się go zauważyć, odczuć! Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!! Po prostu mi was żal... Jedyn, co mogę zrobić, to pomodlić się za wasze nawrócenie do Boga...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lotrek (14275 punktów)
>Ludzie, opamiętajcie się!!!
Ki diabeł cię tutaj zesłał, by kusić nas do grzechu wiary w boga...
....apage Satanas

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
08-01-2009 01:26 
 0 na 2
Marciniak (94 punktów)
>>Ludzie, opamiętajcie się!!!
>Ki diabeł cię tutaj zesłał, by kusić nas do grzechu wiary w boga...
>....apage Satanas
>
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)


No troszkę odpadłem, jak zobaczyłem, że racjonalista podpiera się cytatami z Marksa... Największego fantasty w historii
08-01-2009 11:37 
 Ocena 5 na 5
lotrek (14275 punktów)

>No troszkę odpadłem, jak zobaczyłem, że racjonalista podpiera się cytatami z Marksa.

O święta panienko i zawsze dziewico.... jak te ludziska się wszystkiemu dziwują.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
08-01-2009 11:58 
 Ocena 1 na 1
Mijo (396 punktów)
Proszę wybacz tego plusika, poślizgnęła mi się ręka.
?
Tak, była spocona od Twojego posta...
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Bóg naprawdę istnieje!

Tak samo jak Smerfy i Gargamel, Kot w butach, Żwirek i Muchomorek, Czerwony Kapturek, Zielone ludziki itd.

>Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!!

Podłoga się podniosła i... uderzyła Cię w czoło?

>Po prostu mi was żal...

To się chyba nazywa... "Gorzkie Żale"!

>Jedyn, co mogę zrobić, to pomodlić się za wasze nawrócenie do Boga...

Czytałeś Żeromskiego... "Syzyfowe Prace"?

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
07-01-2009 09:41 
 Ocena 1 na 1
Władek Lichacz (2050 punktów)
>Tak samo jak Smerfy i Gargamel, Kot w butach, Żwirek i Muchomorek, Czerwony Kapturek, Zielone ludziki itd.

Dodam jeszcze: koń na kaczych łapach z głową kota i ogonem suki.
qF3r (0 punktów)
>Czy nie widzicie prawie namacalnych znaków jego obecności?

Eee, to pewnie jakiś prawie-bóg


stilgar (7322 punktów)
>Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na
>pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!!

Wychodząc z kościoła potknąłem się o próg. To musiał być ZNAK!
diogenes (42753 punktów)
>Czy nie widzicie prawie namacalnych znaków...

Czy najpierw mam zobaczyć, a potem pomacać,
czy na odwrót, bo nie łapię?
Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
Jedyn, co mogę zrobić, to pomodlić się za wasze nawrócenie do Boga...

OK.
Jestem gotów do testu na skuteczność modlitwy. Zacznij się modlić a kiedy już się nawrócę opiszę to w tym wątku. Może być?

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
MichaQ (1056 punktów)
>Ludzie, opamiętajcie się!!! Zastanówcie się choć przez chwilę nad swoim rozumowaniem! Jeszcze nie
>jest za późno, żebyście się nawrócili i uwierzyli w Boga! Czy nie widzicie prawie namacalnych znaków
>jego obecności? Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób
>nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!! Bóg
>naprawdę istnieje! Postarajcie się go zauważyć, odczuć! Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na
>pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!! Po prostu mi was żal... Jedyn, co mogę zrobić, to pomodlić się za
>wasze nawrócenie do Boga...

Dzięki, ale już kiedyś próbowałem. Niestety adresat wykazywał się niesamowitą głuchotą i doszedłem do wniosku, że muszę sobie pomóc sam. I wiesz co? Podziałało.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Piszesz poważnie, czy żartujesz?
Jeżeli poważnie, to należy Ci się poważna odpowiedź.

>Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!!
Szczerze mówiąc, nie spotykam się z takimi cudami na co dzień. Gdyby tak było - media nie omieszkałyby o tym poinformować. Szczególnie w Polsce, w celu umocnienia wiary.
Bo ona zawsze potrzebuje umocnienia. Ma taką dziwną przypadłość, dolegliwość, skłonność do osłabiania się. Nie uważam więc tego argumentu za prawdziwy.

>Bóg naprawdę istnieje!
Uważam, że Bóg istnieje naprawdę w naszych umysłach. Zastanów się nad tym...

>Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!!
Kiedyś chodziłem do kościoła, posiadam świadectwo dojrzałości z religii.
Żadnych znaków nie zauważyłem, niestety.

>Po prostu mi was żal...
Nie jesteś pierwszym, który to pisze. Wybrałem rozum i wiedzę.
Nie żałuję.

>Jedyn, co mogę zrobić, to pomodlić się za wasze nawrócenie do Boga...
Dziękuję.

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: Cieszę się, że zajrzałeś na to forum. To właściwy krok.

Przewartościowanie wszelkich wartości
- oto moja formuła dla aktu najwyższego namysłu ludzkości nad sobą,
aktu, który stał się we mnie ciałem i geniuszem. /Friedrich Nietzsche/
Kuri23 (183 punktów)
>Ludzie, opamiętajcie się!!! Zastanówcie się choć przez chwilę nad swoim rozumowaniem! Jeszcze nie
>jest za późno, żebyście się nawrócili i uwierzyli w Boga! Czy nie widzicie prawie namacalnych znaków
>jego obecności? Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób
>nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!! Bóg
>naprawdę istnieje! Postarajcie się go zauważyć, odczuć! Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na
>pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!! Po prostu mi was żal... Jedyn, co mogę zrobić, to pomodlić się za
>wasze nawrócenie do Boga...
A ja mam kilka pytań, a jak Jezus byl bogiem, to do kogo się modlił? A jakiego rodzaju znaku mogę się spodziewać, wizji, snu, zacieku na ścianie? Pomódl sie, miałem znajoma hinduskę, też się za mnie modliła od razu do 6 bogów.
Justychaa (1 punktów)
> Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób
>nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!! Bóg
>naprawdę istnieje! Postarajcie się go zauważyć, odczuć! Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na
>pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!! Po prostu mi was żal... Jedyn, co mogę zrobić, to pomodlić się za
>wasze nawrócenie do Boga...

jak na razie nie mam kłopotów ze wzrokiem...jak On jest to chciałabym go zobaczyć aaaaaa i te cudeńka też...bo moja chora matka od kilku ładnych lat wstaje rano i czuje ze jest gorzej....i dziwnym trafem powikłania nie znikają....o!
MociumPan (744 punktów)
>Ludzie, opamiętajcie się!!! Zastanówcie się choć przez chwilę nad swoim rozumowaniem! Jeszcze nie
>jest za późno, żebyście się nawrócili i uwierzyli w Boga! Czy nie widzicie prawie namacalnych znaków
>jego obecności? Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób
>nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!! Bóg
>naprawdę istnieje! Postarajcie się go zauważyć, odczuć! Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na
>pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!! Po prostu mi was żal... Jedyn, co mogę zrobić, to pomodlić się za
>wasze nawrócenie do Boga...

To są jakieś jaja ??
Ale szczerze Ci powiem że uśmiałem się czytając tego posta
I nie chce mi się nawet tego w żaden sposób komentować czy wchodzić w jakąkolwiek dyskusję...
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
Twój post wynagradzam plusem za to, że potwierdza wielokrotnie wyrażane przeze mnie zdanie, że nawet największa bzdura zamieszczona na forum tego portalu przez oczywistego trolla, jeśli tylko zawiera coś o "Bogu" natychmiast wywołuje dyskusję tutejszych "racjonalistów".
   
07-01-2009 00:20 
 Ocena 5 na 5
Bardzozły (3161 punktów)
   Dziwisz się? Ludzie wracają po pracy/szkole/inne do domu - zmęczeni, zestresowani...

   Jak by się odprężyć?

   Wchodzimy na forum, a tu lata jakiś masochista/męczennik/zagubiony/inne z karteczką "Kopnij mnie"...

   Spełniamy Jego prośbę i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku logujemy się do łóżka i już po chwili śpimy słodkim snem sprawiedliwego...

   Dobranoc.

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
07-01-2009 04:35 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)
>wielokrotnie wyrażane przeze mnie zdanie, że nawet największa bzdura zamieszczona na forum tego portalu przez oczywistego trolla, jeśli tylko zawiera coś o "Bogu"

Hi hi.....bo ciężkich bojach, jakie ostatnio toczymy, tutaj się można zrelaksować


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
07-01-2009 11:33 
 Ocena 5 na 5
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
>   Twój post wynagradzam plusem za to, że potwierdza wielokrotnie wyrażane przeze mnie zdanie, że nawet największa bzdura zamieszczona na forum tego portalu przez oczywistego trolla, jeśli tylko zawiera coś o "Bogu" natychmiast wywołuje dyskusję tutejszych "racjonalistów".
>   
Uderz w stół...
Staram się każdego traktować poważnie - być może wywoła to jakąś refleksję u adresata.
Na pewno nie zaszkodzi. To taka przypadłość prostych ludzi.

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: Podobnie było z Brutusem i bożeną.

Przewartościowanie wszelkich wartości
- oto moja formuła dla aktu najwyższego namysłu ludzkości nad sobą,
aktu, który stał się we mnie ciałem i geniuszem. /Friedrich Nietzsche/
Władek Lichacz (2050 punktów)
>Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się,...

Czyżby księża mieli już w naszym kraju aż tak mało owieczek, że nawet na takim portalu szukają baranków?
07-01-2009 14:36 
 Ocena 3 na 3
Kuri23 (183 punktów)

>Czyżby księża mieli już w naszym kraju aż tak mało owieczek, że nawet na takim portalu szukają baranków?
Wszystko na to wskazuje, może chcą zrobić na tym portalu swój obóz szkoleniowy w zwalczaniu ateizmu. Niech sobie piszą, byle by nie biegali z mieczami po mieście.
07-01-2009 18:36 
 Ocena 2 na 2
małolata (369 punktów)
>Wszystko na to wskazuje, może chcą zrobić na tym portalu swój obóz szkoleniowy w zwalczaniu ateizmu. Niech sobie piszą, byle by nie biegali z mieczami po mieście.

A jakby biegali, to po czym poznaliby ateistów? Po szczególnie paskudnym wyrazie twarzy? Antyklerykalnym odzieniu i racjonalistycznych oprawkach okularów?
07-01-2009 20:17 
 Ocena 1 na 1
Kuri23 (183 punktów)

>A jakby biegali, to po czym poznaliby ateistów? Po szczególnie paskudnym wyrazie twarzy? Antyklerykalnym odzieniu i racjonalistycznych oprawkach okularów?
>
Również, ale raczej cięliby na oślep. Naśladowaliby świętą inkwizycję.
08-01-2009 00:22 
 Ocena 2 na 2
Gosia (9452 punktów)

> raczej cięliby na oślep. Naśladowaliby świętą inkwizycję.
Przykładem rzeź Beziers , kiedy to wymordowano dwadzieścia tysięcy mieszkańców, zgodnie z naukami niewątpliwie świątobliwego opata Arnauda Amaury:
Zabijcie wszystkich! Bóg rozpozna swoich i krzywdy im wynagrodzi
08-01-2009 11:45 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)

>A jakby biegali, to po czym poznaliby ateistów?

Nie machamy łapką z góry do dołu a potem na lewo i prawo na widok wiszącego akrobaty.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
08-01-2009 21:04 
 Ocena 3 na 3
Władek Lichacz (2050 punktów)
>A jakby biegali, to po czym poznaliby ateistów? Po szczególnie paskudnym wyrazie twarzy? Antyklerykalnym odzieniu i racjonalistycznych oprawkach okularów?

W przeszłości tym się specjalnie nie przejmowali. Gdy przy zdobywaniu miasta heretyckiego pewien rycerz powiedział, przecież tam też są katolicy, usłyszał w odpowiedzi od biskupa bodajże: zabić wszystkich, bóg swoich rozpozna.
małolata (369 punktów)
>Czy nie widzicie prawie namacalnych znaków
>jego obecności?
Szczególnie ucieszny fragment. PRAWIE namacalne! Czy przywilej pomacania posiadają tylko duchowni?
>Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób
>nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!!
No tak, na ulicy aż się roi od ludzi, którzy odzyskują amputowane nogi. Normalnie przejść nie idzie, od cholery cudownie uzdrowionych chromych.
>Po prostu mi was żal...
Niestety vice versa.
Mijo (396 punktów)
>Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób
>nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!!

Ale dlaczego myślisz, że te "ozdrowienia" chorzy zawdzięczają bogu?
Czy ta magia ozdrowień to nie jest tak odszyfrowana przez kastę kapłanów Muhihi

>Czy jesteście aż tak ślepi?
W takim razie nasza ślepota też jest jego zasługą, Twój bóg ma dla nas jakiś inny plan. Spróbuj to zrozumieć i módl się za siebie.
Jurek (430 punktów)
Wstałem dzisiaj rano,było jeszcze ciemno,potem zaczęło się przejaśniać - czy to jakiś znak?
08-01-2009 15:17 
 Ocena 1 na 1
Kuri23 (183 punktów)
>Wstałem dzisiaj rano,było jeszcze ciemno,potem zaczęło się przejaśniać - czy to jakiś znak?
Oczywiście, to znak że, zaczyna się kolejny dzień z reszty twojego życia. Ja też tak mam podjeżdżając autem na skrzyżowanie widzę jak światło zmienia mi się z pomarańczowego na zielone, to nic innego jak opatrzność.
mcgrbv (109 punktów)
>Ludzie, opamiętajcie się!!! [...] Po prostu mi was żal...
gffgffgd - Osobo! nawet nie chciało ci się wpisać coś mówiącego Nicka. Puknąłeś automatycznie w klawiaturę osiem razy, w tym raz ręka ci się omskła i zamiast 'f' wyszło 'd'. Puknij się lepiej osiem razy w łeb. Nie jest mi cię żal. Życzę ci żebyś poznał tego swojego boga w całej okazałości i we wszystkich aspektach oraz manifestacjach. Mnie martwi tylko to, że w piekle będę musiał spotkać niejednego takiego buraka jak ty. A z imperatywów mam dla ciebie jeden przekaz - bujaj się chrześcijaninie!
atom (155 punktów)
>Ludzie, opamiętajcie się!!! Zastanówcie się choć przez chwilę nad swoim rozumowaniem! Jeszcze nie
>jest za późno, żebyście się nawrócili i uwierzyli w Boga! Czy nie widzicie prawie namacalnych znaków
>jego obecności? Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób
>nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!! Bóg
>naprawdę istnieje! Postarajcie się go zauważyć, odczuć! Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na
>pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!! Po prostu mi was żal... Jedyne, co mogę zrobić, to pomodlić się za
>wasze nawrócenie do Boga...
Udowodniono, że osoby niezrównoważone psychicznie nadużywają znaków interpunkcyjnych, m.in takich jak wykrzykniki czy znaki zapytania.
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)
>
>Udowodniono, że osoby niezrównoważone psychicznie nadużywają znaków interpunkcyjnych, m.in takich jak wykrzykniki czy znaki zapytania.
>
A co powiesz o Moderatorach nadużywających znaków diakrytycznych?
(ale raczej mów to szeptem...)

dziadek Jacek
*******
Goje wszystkich krajów, łączmy się!

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365