 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-02-2009 11:55 | osko (291 punktów) | Ateizm - przyczyna zla | www.ateista.org/?p=118Tekst podaje jako ciekawostkę. Możemy się z niego między innymi dowiedzieć że teista nie może czynić zła a ateista dobra, inkwizytorzy byli ateistycznymi fanatykami. Acha, i że ateiści zabijają dzieci nienarodzone. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | > www.ateista.org/?p=118> Tekst podaje jako ciekawostkę. Możemy się z niego między innymi dowiedzieć że teista nie może> czynić zła a ateista dobra, inkwizytorzy byli ateistycznymi fanatykami. Acha, i że ateiści zabijają> dzieci nienarodzone.Taaa... a w tytule jest napisane: "A?teista.org jest teistycznym serwisem informacyjnym."  I kto tu wszystkie wojny rozpoczyna? Aż mnie korci, by założyć stronę o domenie katolik.net lub czymś podobnie brzmiącym, a na stronie w wyjaśnieniach podać: " KATolik.net jest serwisem poświęconym średniowiecznym metodom tortur i uśmiercania ludzi według chrześcijańskich wierzeń. Z serwisu możemy się dowiedzieć, dlaczego krzyż rzymski (symbol śmierci i cierpienia) wisi w każdym kościele" O, albo to: "Ad van der Berg nie ukrywa, że marzy mu się, aby podobna ewolucja nastąpiła w odniesieniu do pedofilii. Przypomina, że mocny impuls w kierunku akceptacji homoseksualizmu wyszedł ze świata akademickiego. Środowiska pedofilskie(...)" www.ateista.org/?p=381Jeśli nie odróżnia geja od pedofila to co to za debil? Zamiast do kościoła mógł do szkoły chodzić, może by mu to na lepsze wyszło  I jeszcze używa słowa ewolucja, pewnie specjalnie...
|
|
 | 2 na 2 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | >Jeśli nie odróżnia geja od pedofila to co to za debil?
Alpho Phoenicis, toż tych pojęć wolno używać zamiennie. Są na to dokumenty, proszę bardzo:
"Każdy policjant poświadczy, że homoseksualiści to krąg niemal w 100 proc. pokrywający się z środowiskiem pedofilskim. To fakt, na który nie potrzeba żadnych badań." Wojciech Wierzejski (poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej)
No widzisz? Każdy policjant. Przynajmniej tak mówi mądry poseł Wierzejski.
|
|
 | | webmaster (moderator) | Można krótko podsumować tę witrynkę: tak bardzo boję się prawdy o sobie i świecie, że wolę okłamywać siebie i innych, abym przypadkiem nie musiał zmienić poglądów, którymi nasiąknąłem w dzieciństwie.
|
|
10 na 10 | plodzien (7378 punktów) | > www.ateista.org/?p=118 >> Tekst podaje jako ciekawostkę. >Tak w kilku słowach skomentuję, W słowach - na jakie tekst zasługuje: Skoro ten autor dobrze wie Cóż z wolą Boga zgodne jest - co nie: To jakie wnioski nie nagryzmoli, Znaczyć to będzie: że pier..li!
|
|
1 na 1 Habari (247 punktów) (zablokowany) | > www.ateista.org/?p=118> Tekst podaje jako ciekawostkę. Możemy się z niego między innymi dowiedzieć że teista nie może> czynić zła a ateista dobra,A czy to oznacza, że ateista czyni zło, a teista dobro? Czy jak? > inkwizytorzy byli ateistycznymi fanatykami.To Ci dopiero psikus. > Acha, i że ateiści zabijają> dzieci nienarodzone.Dlaczego? Co ma wspólnego ateizm z opowiadaniem się za prawem do aborcji? Faszysta może być ateistą, zwolennicy prolife również. Nie ma to nic do rzeczy.
|
|
 | 4 na 4 | osko (291 punktów) | > >www.ateista.org/?p=118> >Tekst podaje jako ciekawostkę. Możemy się z niego między innymi dowiedzieć że teista nie może> >czynić zła a ateista dobra,> A czy to oznacza, że ateista czyni zło, a teista dobro? Czy jak?Owszem (wg autora). > >inkwizytorzy byli ateistycznymi fanatykami.> To Ci dopiero psikus.Myślę że autor tak naprawdę nie uważa inkwizytorów za ateistów, to w jego ustach po prostu obelga którą określa ludzi którzy mu się nie podobają. > >Acha, i że ateiści zabijają> >dzieci nienarodzone.> Dlaczego? Co ma wspólnego ateizm z opowiadaniem się za prawem do aborcji? Faszysta może być ateistą, zwolennicy prolife również. Nie ma to nic do rzeczy.Ale widzisz teista nie może być faszystą bo z założenia może czynić tylko dobro  Poza tym autor bardzo często używa słowa "ateista" do opisania całej grupy społecznej ateistów. Podobnie robiono w III Rzeszy pisząc "Żyd jest taki a taki". Sprowadzenie grupy społecznej do jednej stereotypowej (w oczach piszącego) jednostki umożliwia łatwe jej przypisanie pewnych cech.
|
|
5 na 5 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > www.ateista.org/?p=118"Rozum, to jedyne dobro na ziemi, którym dobry Bóg obdzielił nas sprawiedliwie. Każdy uważa, iż ma go pod dostatkiem."
fides ex necessitate esse non debet
|
|
 | 9 na 9 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | > >www.ateista.org/?p=118> "Rozum, to jedyne dobro na ziemi, którym dobry Bóg obdzielił nas sprawiedliwie.> Każdy uważa, iż ma go pod dostatkiem."Tak, a tamten pan w szczególności: " Ostrzegam, że jeżeli ktoś akceptuje ateizm, musi być świadomym tego, że akceptuje zło. Wykładnia moralności zaprezentowana przez Boga jest jedyną absolutną wykładnią moralności. Jeżeli nie akceptujemy Jego istnienia, pojęcie moralności staje się względne i właśnie ta względność jest przyczyną naszego cierpienia." www.ateista.org/?p=115I pewnie ten pan codziennie wcina mięcho, gdyż zwierzęta nie znają moralności więc są dziełem szatana  I oczywiście można je zabijać. Ogólnie w internecie panuje wolność wypowiedzi, ale czy ktoś, kto określa każdego homoseksualistę mianem "pedofila" nie podpada pod jakiś "paragraf"? Cytat: >Hitler nie był ateistą, lecz niezwykle wierzącym człowiekiem. Na dodatek popierał go Pius XII z Watykanu.
Hitler był ateistą, bez względu na swoje własne deklaracje. Jego czyny odzwierciedlały jego świadomość. Owoce jego życia były owocami ateizmu. Jeżeli oceniałbyś ludzi na podstawie owoców a nie etykietek, nie byłbyś oszukiwany na każdym kroku. Nie znam historii kościoła katolickiego. Jeżeli Pius XII popierał Hitlera, także był ateistą.
>Czym było ludobójstwo w imię Chrystusa podczas chrystianizacji Nowego Świata?
Ateizmem.
Życie Jezusa było największym zaprzeczeniem fanatyzmu. Mimo, że posiadał ogromną moc, nikogo nie zmuszał do swoich nauk. Chodził jak żebrak od drzwi do drzwi i prosił ludzi aby kochali Boga. Nawet kiedy ateiści go zabijali, nie protestował.
Drodzy Żydzi, od dzisiaj bez względu na to jak bardzo wierzycie w Boga jesteście Ateistami!  Kościół i różni fanatycy od dawna chcą tworzyć pojęcia, które mają obrażać tych, którzy nie ufają ich bredniom, ale jakoś im to nie wychodzi. Smoki miały być wcieleniami szatana, z którymi kościół walczył, no ale jakoś tak wyszło, że smoki są jednymi z bardziej znanych stworzeń fantasy i ciężko się bez nich obejść. Tak samo z "Czarownicą" - teraz jest to żeńska forma słowa "czarodziej", a jak wiadomo Harry Potter miał również koleżanki. Długo można by tak ciągnąć. Demony, diabły, czarty? www.heroes(*)eroes5/inferno_creatures.shtml - "Heroes of Might and Magic 5" ma nawet całą frakcję zwaną Inferno: ogień, demony, sukkubusy, arcydiabły, na prawdę pięknie oddane. A jeszcze ta muzyka i "wlot na miasto"... www.youtube.com/watch?v=EvpKMOrBhQUNo dobra, rozmarzyłam się trochę, ale to dlatego, że niektóre gry mi na laptopie nie działają  Wracając do tematu: Może przemianujemy się na "Transteistów" ( www.racjonalista.pl/kk.php/s,6342 ) i pokażemy tamtemu panu figę z makiem?  W końcu przeciwstawianie się czemuś, czego nie ma to głupota...
|
|
1 na 1 | Terebint (795 punktów) | > www.ateista.org/?p=118> Tekst podaje jako ciekawostkę. Możemy się z niego między innymi dowiedzieć że teista nie może> czynić zła a ateista dobra, inkwizytorzy byli ateistycznymi fanatykami. Acha, i że ateiści zabijają> dzieci nienarodzone.Wiem, że prowadzący tę stronkę należy do ruchu Hare Kryszna. A więc wszystko, co nazywa sie religia jest fajne, a reszta to 'be'.
|
|
 | | osko (291 punktów) | > >www.ateista.org/?p=118> >Tekst podaje jako ciekawostkę. Możemy się z niego między innymi dowiedzieć że teista nie może> >czynić zła a ateista dobra, inkwizytorzy byli ateistycznymi fanatykami. Acha, i że ateiści zabijają> >dzieci nienarodzone.> Wiem, że prowadzący tę stronkę należy do ruchu Hare Kryszna. A więc wszystko, co nazywa sie religia jest fajne, a reszta to 'be'.> A to dziwne. Odnosilem wrażenie że jest katolikiem (wstawki z pisma św., teksty o Jezusie), choć bezpośrednio tego nie napisał.
|
|
|  | | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | > >Wiem, że prowadzący tę stronkę należy do ruchu Hare Kryszna. A więc wszystko, co nazywa sie religia jest fajne, a reszta to 'be'.> >> A to dziwne. Odnosilem wrażenie że jest katolikiem (wstawki z pisma św., teksty o Jezusie), choć bezpośrednio tego nie napisał.Pewnie większość odnosi takie wrażenie. A jak na mój gust ta jego stronka za wysoko w Google jest... i ma nieadekwatną domenę
|
|
|  | | Terebint (795 punktów) | > A to dziwne. Odnosilem wrażenie że jest katolikiem (wstawki z pisma św., teksty o Jezusie), choć bezpośrednio tego nie napisał.Oni uznają świętość wszystkich ksiąg oraz bogów.
|
|
| |  | 1 na 1 | osko (291 punktów) | Nawet biblii szatana czy latającego potwora spagetti?
|
|
| | |  | | Terebint (795 punktów) | >Nawet biblii szatana czy latającego potwora spagetti? Nie. Tylko te głównych religii.
|
|
 | 1 na 1 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > >www.ateista.org/?p=118> >Tekst podaje jako ciekawostkę. Możemy się z niego między innymi dowiedzieć że teista nie może> >czynić zła a ateista dobra, inkwizytorzy byli ateistycznymi fanatykami. Acha, i że ateiści zabijają> >dzieci nienarodzone.> Wiem, że prowadzący tę stronkę należy do ruchu Hare Kryszna. A więc wszystko, co nazywa sie religia jest fajne, a reszta to 'be'.> Faktycznie wiele wskazuje że autor jest albo z HK albo z Misji Czaitanyi, niektóre teksty są jakby żywcem wyjęte z książek używanych przez te ruchy religijne. Jest w związku z tym na pewno wegetarianinem. Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
1 na 1 | CikyFonsz (73 punktów) | Hmmm doprawdy ciekawy tekst  Właściwie to powinienem poczuć się chyba urażony (chociaż właściwie to nie, bo przecież 'jestem złem', a zło ma to gdzieś), ale właściwie mnie to rozbawiło  Co prawda nie zaprzeczę, że ludzki umysł jest mocno ograniczony, przez co spojrzenie na rzeczywistość jest czysto subiektywne, a co za tym idzie może być mylne, niemniej przyjęcie na barki jakiejkolwiek religii również narzuca pewne jarzmo subiektywności - cóż za paradna ironia  Taki tak mnie najbardziej dziwiło po co ludzie o takich poglądach (jak i 'krzykacze' ateiści) próbują przekabacić 'tych złych' na swoją stronę... A może to tylko wylewanie swoich żalów i próbowanie udowodnić sobie, że to 'ja mam absolutną rację'? Ale jak to już zostało ukazane w "Dniu świra" (parafrazując): "Nawet jak masz rację, to moja racja jest bardziej mojsza, niż twoja jest twojsza". Wydaje mi się, że to zdanie najlepiej komentuje całą sytuację.
|
|
 | 1 na 1 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Ale z drugiej strony... ten pan mówi "Jeżeli oceniałbyś ludzi na podstawie owoców a nie etykietek, nie byłbyś oszukiwany na każdym kroku.", a patrząc na jego owoce i banany śmiem twierdzić, że jest satanistą xD On po prostu chce nas oszukać, mówi, że religia jest taka wspaniała, a tak naprawdę chcę nas odciągnąć od prawdy, sprawiedliwości i wolnej woli - ateizmu...
|
|
|  | 1 na 1 | CikyFonsz (73 punktów) | > prawdy, sprawiedliwości i wolnej woli - ateizmu...Z tym akurat się nie zgodzę - nie utożsamiałbym odrzucenia wiary z poznaniem jedynej i obiektywnej prawdy, bo jak już zostało zauważone, ludzie mają ograniczoną percepcję i nie można uznać, że wyznawany światopogląd jest jedynym słusznym. Również nie wiązałbym braku wolnej woli z jakąkolwiek wiarą - jest to (powinien być) w końcu wolny wybór, na który każdy decyduje się samodzielnie, wraz z jego wszystkimi konsekwencjami. Pomimo mojej pewnej obrony teistów prosiłbym o nie wiązanie mnie z tą grupą społeczną
|
|
| |  | 5 na 5 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | > >prawdy, sprawiedliwości i wolnej woli - ateizmu...> Z tym akurat się nie zgodzę - nie utożsamiałbym odrzucenia wiary z poznaniem jedynej i obiektywnej prawdy, bo jak już zostało zauważone, ludzie mają ograniczoną percepcję i nie można uznać, że wyznawany światopogląd jest jedynym słusznym. Również nie wiązałbym braku wolnej woli z jakąkolwiek wiarą - jest to (powinien być) w końcu wolny wybór, na który każdy decyduje się samodzielnie, wraz z jego wszystkimi konsekwencjami.> Pomimo mojej pewnej obrony teistów prosiłbym o nie wiązanie mnie z tą grupą społeczną  > Chodziło mi o to, że będąc ateistą nie wiążesz się ani z żadną sektą narzucającą jedyny słuszny światopogląd, ani z żadnym wyimaginowanym zmyślonym przyjacielem, który wisi nad tobą i wie co kiedy i jak robiłeś i zamierza cię w twoich myślach za to ukarać. Możesz z dystansu spojrzeć na jedną, drugą, trzecią organizację i nikt nie zabroni ci powiedzieć, że działania pierwszej są dziwne, druga to "zuo fcielone", a trzecia zachowuje się jak partia polityczna. Nie masz narzucanego przez religię poczucia własnej grzeszności i beznadziejności, którą niektórzy ludzie mieli narzucaną przez całe życie (a zwłaszcza dzieciństwo) i nie masz w swojej świadomości czegoś w stylu "oni robią źle, ale nie mogę tego powiedzieć, bo popełnię grzech i przez to pomimo swojej beznadziejności wkopię się jeszcze bardziej". Nowo narodzone dziecko, które nic jeszcze nie zrobiło już na starcie ma grzech pierworodny, i organizacja, która cały ten grzech wymyśliła i wmówiła ludziom łaskawie może się tego pozbyć, pomoże również przejść przez dalsze sakramenty, gdyż "człowiek zbliża się do bogów"...
|
|
| | |  | 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Chodziło mi o to, że będąc ateistą nie wiążesz się ani z żadną sektą narzucającą jedyny słuszny światopogląd, ani z żadnym wyimaginowanym zmyślonym przyjacielem, który wisi nad tobą i wie co kiedy i jak robiłeś i zamierza cię w twoich myślach za to ukarać. Możesz z dystansu spojrzeć na jedną, drugą, trzecią organizację i nikt nie zabroni ci powiedzieć, że działania pierwszej są dziwne, druga to "zuo fcielone", a trzecia zachowuje się jak partia polityczna.Nazywam to boską perspektywą. Jesteś genialna.  Często widzę u Ciebie argumenty, jakby wyjęte z moich ust. Nadajemy na tych samych falach... Mogę tylko dodać, że ateista posiada wolność wyboru - w przeciwieństwie do osoby wierzącej, spętanej dogmatami. Taki ateista może nawet uwierzyć w Boga, wybrać sobie religię, która mu odpowiada lub stworzyć swoją własną. Osoba wierząca tej wolności nie posiada lub posiada ją w ograniczonym stopniu. Pozdrawiam - Zbyszek 
Prawda jest jedna.
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | > Jesteś genialna. Dziękuję  > Często widzę u Ciebie argumenty, jakby wyjęte z moich ust. Nadajemy na tych samych falach...No cóż, to tylko świadczy o tym że nie trzeba (jak w przypadku religii) mieć nad sobą jakiegoś nadętego bufona mówiącego wszystkim co słuszne a co nie, by dochodzić do podobnych lub wręcz tych samych wniosków. Większość ateistów na tym forum pewnie sama doszła do tego, że niekonieczne jest istnienie jakiegoś boga, co świadczy tylko o naszej sile... > Taki ateista może nawet uwierzyć w Boga, wybrać sobie religię, która mu odpowiada lub stworzyć swoją własną.I w tym przypadku największym problemem jest to, że większość ludzi takich religii nie zna bądź słyszała o nich tylko parę zdań. W Polsce gdzie by nie spojrzeć albo jakieś kościoły, albo jakieś Jehowy, albo ksiądz po kolędzie, albo pielgrzymka. Nie licząc narzucania jedynego słusznego światopoglądu w szkole na "przedmiocie" zwanym religia. Gdyby nie szczęśliwy traf nawet nie wiedziałabym, że istnieje takie coś jak Taoizm, a o shintoizmie wiem tyle co o madagaskarskich ćmach, czyli nic  No, ale mimo wszystko 2 godziny katolicyzmu tygodniowo muszę znosić... "Dlaczego modlitwa jest potrzebna?", bla bla bla...
|
|
| | | |  | 2 na 2 | CikyFonsz (73 punktów) | > Taki ateista może nawet uwierzyć w Boga, wybrać sobie religię, która mu odpowiada lub stworzyć swoją własną.Wydaje mi się, że jeśli ateista wybierze sobie religię to przestaje nim być  . Ponadto moim zdaniem osoba, którą nazywasz ateistą, jest po prostu wolnomyślicielem, która po zaznajomieniu się z danym światopoglądem (niekoniecznie religią) jest w stanie go przyjąć, a nie w sposób bezmyślny staje się katolikiem (mówię tu o Polsce).
|
|
5 na 5 | metsys (1088 punktów) | >Czym jest zatem dobro i zło? Dobrem jest działanie według woli Boga, złem jest działanie wbrew Jego woli. - cytat z artykułu
Oto przedstawiam wszem miłość Boga do ludzi po odkryciu, że niejaki Akan zabrał, wbrew woli Pana, obłozone klątwą rzeczy (płaszcz i złoty pręt)ze zdobytego Jeryha:
Księga Jozuego 7.24 cytat: "24 Wziął więc Jozue Akana, syna Zeracha, srebro, płaszcz i pręt złoty, jego synów i córki, jego woły, osły i owce, jego namiot i wszystko, co do niego należało. Wszyscy Izraelici im towarzyszyli. I wywiedli ich w dolinę Akor. 25 Jozue powiedział: «Jak nas wprowadziłeś w nieszczęście, tak niech dziś Pan ciebie w nieszczęście wprowadzi». I wszyscy Izraelici go ukamienowali, a ich spalili i obrzucili kamieniami7. 26 I wznieśli nad nim wielki stos kamieni, który jest aż do dnia dzisiejszego. I zaniechał Pan swego gwałtownego gniewu. Miejsce to nazwano doliną Akor8 aż do dnia dzisiejszego" koniec cytatu.
Jak widać lekką ręką Izraelici ukamieniowali i spalili całą rodzinę wraz z dobytkiem ku ukontentowaniu Miłościwie Miłosiernego Boga, który wyłożył na talerzu swoje pojęcie dobra: morduj, zabij, torturuj, niszcz wszystko, co jest niezgodne z moim poleceniem. Najlepiej za winę ojca zabij jeszcze na wszelki wypadek matkę i dzieci oraz szwagierki, szwagrów, teściowe i teściów, wnuki, psy, koty, krowy, barany, rybki akwariowe i króliczki należące do winowajcy. Dzięki takim czynnościom Pan Nasz zaniecha swojego gniewu. Prosty wniosek, że czynimy dobrze i zgodnie z jego wolą.
Alleluja chwalmy pana (tak na wszelki wypadek)
|
|
 | | Kelu (303 punktów) | > >Dzięki takim czynnościom Pan Nasz zaniecha swojego gniewu. Prosty wniosek, że czynimy dobrze i zgodnie z jego wolą."Samaria odpokutuje za bunt przeciw Bogu swojemu: poginą od miecza, dzieci ich będą zmiażdżone, a niewiasty ciężarne rozprute" Ozeasz 14:1 Aborcje!  "Rzekł Pan do Mojżesza: «Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do twoich przodków». Rzekł więc Mojżesz do ludu: «Przygotujcie spośród siebie mężów na wyprawę wojenną przeciw Madianitom; mają im wymierzyć pomstę Pana. Poślijcie na wyprawę wojenną po tysiącu ludzi z każdego pokolenia izraelskiego». I zostało wybranych po tysiącu z każdego pokolenia, czyli dwanaście tysięcy zdolnych do walki. Mojżesz posłał po tysiącu ludzi z każdego pokolenia na wojnę. Razem z nimi [wysłał] Pinchasa, syna kapłana Eleazara, i przedmioty święte2 oraz trąby sygnałowe. Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn. Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama, syna Beora. Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów. Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt, przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha. Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich. I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu. Musicie jednak pozostać przez siedem dni poza obozem. Każdy z was, który kogoś zabił, każdy, który się dotknął zabitego, musi się oczyścić dnia trzeciego i siódmego, zarówno on, jak i jego jeńcy. Również odzienie, wszystkie przedmioty ze skóry, to co jest sporządzone z sierści koziej i wszystkie przedmioty z drzewa muszą być oczyszczone». Kapłan Eleazar powiedział jeszcze do wojowników, którzy z nim razem odbyli wyprawę: «Taki jest nakaz prawa, który Pan dał Mojżeszowi: złoto, srebro, miedź, żelazo, cynę, ołów i w ogóle wszystko, czego ogień nie zniszczy, przeprowadźcie przez ogień, aby stało się czyste; ale tylko woda oczyszczenia usunie nieczystość. Czego zaś nie można kłaść do ognia, przeprowadźcie przez wodę. Siódmego dnia wypierzcie swoje odzienie; wtedy staniecie się czyści i będziecie mogli znowu wejść do obozu». " Liczb 31:1-24 Mojżesz czynił dobro. Bycie żądnym krwi niewinnych tyranicznym przywódcą prymitywnego narodku z pustyni jest OK o ile robi się to w imię swojego własnego, jedynego boga. Bo w przeciwnym wypadku Mojżesz byłby po prostu ateistą  Cały serwis a?teista jest mojej ocenie po prostu jaskinią plemienia katolickich trolli internetowych.
A small mind is easily filled with faith.
|
|
|  | 1 na 1 | szajung (4 punktów) | Jako katoliko-ateisto-żydo-buddysto-islamista nie zrobiłem żadnemu człowiekowi ani zwierzęciu krzywdy. Podkarmiam pasożyty (mam tasiemca uzbrojonego tasiemca, dokarmiam swoje wszy i owsiki także mają u mnie dobrze). Zła nie jest żadna religia ani ateizm (zawsze winny jest człowiek, ewolucja, wychowanie oraz hamulec moralny).
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|