Racjonalista - Strona głównaDo treści
Panel "Bóg a zło", 9 kwietnia w Krakowie Pod Jaszczurami

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
06-04-2009 18:18Wojtek (3465 punktów)Panel "Bóg a zło", 9 kwietnia w Krakowie Pod Jaszczurami
Ocena 1 na 1
Drodzy Członkowie i Sympatycy oddziału krakowskiego PSR,

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w panelu dyskusyjnym na temat "Bóg a zło", który odbędzie się w czwartek, 9 kwietnia o godzinie 18.00 w klubie Pod Jaszczurami przy Rynku. W panelu uczestniczyć będą:
Profesor Jan Woleński - filozof, członek honorowy PSR. WIĘCEJ INFORMACJI - pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Woleński
Ksiądz Jacek Prusak SJ - teolog, jezuita, dziennikarz. WIĘCEJ INFORMACJI - pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Prusak
Profesor Marta Kudelska - filozof, specjalista w zakresie religii wschodnich. WIĘCEJ INFORMACJI - nauka-pols(*)pe=opis&lang=pl&objectId=80146
Będzie to pierwszy panel dyskusyjny, który odbędzie się (dzięki uprzejmości właścicieli) w klubie Pod Jaszczurami. Zapraszam zatem wszystkich, których temat frapuje i chcą nań podyskutować, lub też tych którzy chcieliby porozmawiać z innymi osobami o podobnych poglądach na życie.

Pozdrawiam,
Wojciech Skorupski

P.S. Poniżej plakat reklamujący wspomniany panel.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Katarzyna SzczepanekOdp: Panel "Bóg a zło", 9 kwietnia w Krakowie Pod Jaszczuram
A czy podobny panel planowany jest w Warszawie? Chętnie bym przyszła.
Katarzyna Szczepanek
Przepraszam za trzykrotne pojawienie się mojej wypowiedzi - problemy komputerowe.

Pozdrawiam.
Katarzyna
www.katarzyna.catv.net.pl
08-04-2009 15:27 
 Ocena 1 na 1
Wojtek (3465 punktów)
>A czy podobny panel planowany jest w Warszawie? Chętnie bym przyszła.
Osoby "kierujące" panelem są z Krakowa. Być może zgodzą się na przyjazd do Warszawy, jeśli oddział warszawski zaproponuje miejsce i czas. Zresztą "wykładowcy" nie muszą być ci sami. Z chęcią jednak pomożemy w organizacji podobnego wydarzenia w każdym zainteresowanym mieście.

Pozdrawiam,
Wojciech Skorupski


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
nabuko (673 punktów)
(zablokowany)
>A czy podobny panel planowany jest w Warszawie? Chętnie bym przyszła.

Ja też.
Drobner
To było bardzo fajne spotkanie.
Oczywiście, nie należało się spodziewać ani całościowego ujęcia tematu, ani rozstrzygnięcia kwestii tytułowej.
Brakowało mi wypowiedzi ateistów, agnostyków. Poza moim głosem w dyskusjii wszyscy pozostali byli w jakiś sposób 'konfesyjni', 'wierzący' (poza prof. Woleńskim).
Generalnie jednak - miło spotkać się z ludźmi, posłuchać, podyskutować. Nawet z 'wierzącymi'.
Pozdrawiam, Drobner
Wojtek (3465 punktów)
>To było bardzo fajne spotkanie.
Owszem, miejmy nadzieję, że następne będą równie fajne.

>Brakowało mi wypowiedzi ateistów, agnostyków. Poza moim głosem w dyskusjii wszyscy pozostali byli w jakiś sposób 'konfesyjni', 'wierzący' (poza prof. Woleńskim).
Nie do końca. Większość osób na sali była spoza PSR. Nadto, były wypowiedzi ateistów i agnostyków (ściśle - trzy). Nie ma się zresztą czemu dziwić - temat nas nie podniecał. Miał za to podniecać słuchaczy spoza naszego stowarzyszenia, którzy, mimo iż był to czwartek przed świętami, przyszli nader tłumnie.

>Generalnie jednak - miło spotkać się z ludźmi, posłuchać, podyskutować. Nawet z 'wierzącymi'.
Dyskutować zawsze miło, szczególnie że dyskutując można choćby porównać przeciwstawne stanowiska i nie pozbijać się nawzajem .

Wkrótce opublikuję streszczenie spotkania wraz z fotorelacją.

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
14-04-2009 20:59 
 Ocena 1 na 1
Wojtek (3465 punktów)
Zgodnie z zapowiedzią relacjonuję spotkanie.

Spotkanie rozpoczęło się z nieznacznym opóźnieniem, ponieważ mimo daty przypadającej tuż przed świętami wielkanocnymi frekwencja była spora i wciąż schodzili się słuchacze. Rozpocząłem panel w imieniu PSR oddając głos Profesorowi Woleńskiemu. Profesor, wraz z Panią Profesor Martą Kudelską i ojcem Jackiem Prusakiem wprowadzili publiczność w tematykę spotkania opisując podejścia różnych kultur i religii do kwestii zależności istnienia bóstw i istnienia zła. Po wprowadzeniu przyszła pora na pytania. Było ich sporo, na tyle dużo, że musieliśmy przerwać zadawanie pytań, po 2,5 godzinie, gdy pracownicy klubu Pod Jaszczurami przypomnieli nam, że organizują tego dnia jeszcze jedną imprezę . Pytania oscylowały od zdecydowanie konfesyjnych do całkowicie ateistycznych. Pomimo tak wielkiego rozdźwięku dyskusja odbywała się w przyjaznej atmosferze. Konkluzji oczywiście nie było, może za wyjątkiem wypowiedzi jednego z uczestników, który stwierdził, że w tytule panelu jedynym sensownym słowem jest "a".
Poproszę oczywiście naszych troje panelistów o skromne artykuły na temat podjęty podczas dyskusji, tak by użytkownicy forum mogli również skorzystać z wiedzy przez nich przekazanej.
Jednocześnie informuję, że 12 maja organizujemy panel dyskusyjny na temat dopuszczalności legalizacji narkotyków, w którym udział wezmą lekarze, przedstawiciele Monaru, naukowcy. O szczegółach poinformuję wkrótce.
Poniżej zamieszczam, dzięki uprzejmości członka naszego oddziału Adama Walanusa, wspaniałe zdjęcia (warto nadmienić, że Pan Adam nie jest profesjonalnym fotografem, choć zdawać by się mogło, że od dziecka fotografuje dla National Geographic ).

Nasi prelegenci


Profesor Marta Kudelska


Profesor Jan Woleński


Ojciec Jacek Prusak SJ


Nasza kochana Prezes PSR, Małgosia, capo di tutti capi




Zdjęcia z sali






















Ciekawscy




Dyskusja po panelu


Pozdrawiam,
Wojciech Skorupski


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
Elżbieta Binswanger-Stefańska
dobre zdjęcia, żałuję, że nie mogłam być
Sławo (263 punktów)
>dobre zdjęcia, żałuję, że nie mogłam być
no, ba oczywiście, że dobre! My na nich jesteśmy
Spotkanie było bardzo ciekawe i naprawdę warto było się pojawić. Zdjęcia rewelacyjne, zauważyć można uchwycenie chwili ulotnej i zamyślonej w oparach rzeczywistości.
Pozdrawiam
Psyk (14071 punktów)
Ja też dziękuję. Świetne zdjęcia, Eve nadaje ton.
15-04-2009 23:25 
 Ocena 1 na 1
Wojtek (3465 punktów)
Czy wszyscy zauważyli, że na plakacie pojawił się cudowny wizerunek?



Pozdrawiam



ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
webmaster (moderator)
W tej sytuacji nie pozostaje wam już nic innego, jak zmienić nazwę ośrodka na "p.w. św. Wojciecha od cudownego obrazu jaszczurowego"
Wojtek (3465 punktów)
Więcej zdjęć z naszego spotkania można zobaczyć TUTAJ na stronie Adama Walanusa. Warto obejrzeć również inne jego prace (dostęp ze strony głównej).

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365