Drodzy członkowie i sympatycy PSR, Wczoraj, 12 maja, w Klubie Pod Jaszczurami przy krakowskim Rynku, odbył się panel pod tytułem: "Polityka narkotykowa - sens i bezsens prohibicji". Obecnych było czworo panelistów - doktor Marek Balicki, b. minister zdrowia, poseł na Sejm RP; Marek Zygadło, szef Centrum Terapii Uzależnień MONAR w Krakowie i członek zarządu Krakowskiego Towarzystwa Pomocy Uzależnionym; starszy aspirant Robert Bretner, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie; Maśka, uzależniona, reprezentująca stowarzyszenie pacjentów objętych programem metadonowym. Moderatorem panelu była Prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, Małgorzata Leśniak. Najczęściej podnoszoną kwestią, mogącą być jednocześnie konkluzją dyskusji, było stwierdzenie, że prohibicja narkotykowa w obecnym kształcie jest fikcją prawną, szkodliwą zarówno dla uzależnionych jak i dla reszty społeczeństwa. Jednocześnie istnieje konieczność wypracowania nowych rozwiązań bazujących na realnych, dających się zrealizować, postulatach. Komentarze po panelu były jednoznacznie pozytywne - takie dyskusje i idące za nimi działania są potrzebne. Sala Klubu Pod Jaszczurami z ledwością pomieściła ponad 120 osób biorących udział w dyskusji. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.   Paneliści  Marek Balicki  Marek Zygadło  Robert Bretner  Maśka  Moderator Małgorzata, tym razem w akcji na żywo     Wkrótce będzie dostępny również zapis wideo panelu. Pozdrawiam, Wojciech Skorupski |